Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik nem...

Azok az emberek, akik nem tudnak helyesen írni, mit gondolnak a helyesen leírt szavakról?

Figyelt kérdés
Pl: Láttam egy posztban, hogy "rögtön" helyett "röktönt" írt az egyik ismerősöm. Ha meglátja helyesen leírva akkor, azt gondolja, hogy az helytelen? Vagy pl "azt" helyett "aszt", akik az utóbbit használják azt gondolják, hogy a másik helytelen?

2016. júl. 29. 16:04
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy gondolnanak barmit is :) nem figyelnek sem iras, sem olvasas kozben a helyesirasra. Szerintem. Maskepp, ha csak egyszer is leirva latta volna a "rogton"-t, megjegyezte volna, hogy irjak, meg akkor is, ha logika alapjan nem tudott volna rajonni, hogy a rog(vest) a szoto.
2016. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha valaki nem tud, vagy pongyolaságból nem ír helyesen, mindegy mit gondol.
2016. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az említett példák zöngés-zöngétlen párok, ezért, ha rájuk néz, mindkét alakra elhiszi, hogy jó, vagy nem tudja, melyik a helyes, úgy érzi, bármelyik lehet a helyes alak.
2016. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki mit gondol, én sem írok tökéletesen, de azért igyekszem. Van persze, ami nagyon belém rögződött, mert a tanáraim nagyon szigorúan vették, és én úgy tanultam meg, ahogy megkövetelték, ezt nehéz kigyomlálni. De vannak, akik például diszgráfiások (ezzel az írásmóddal is láttam, elnézést, ha ez nem a helyes írásmód), nekik ez nehézséget okoz. Például a g/k tipikusan erre utal, hogy a zöngés-zöngétlen párokat felcseréli valaki írásban. Anyukám ilyen diákokkal foglalkozik többek között általános iskolában.
2016. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok az egyének,akiknek minden szavukban legalább 2 helyesírási hiba van,pont lesz_@rják hogy mások mit gondolnak róluk.
2016. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem észre sem veszik. Pont az előbb gondolkodtam el egyébként ezen, mert volt egy kérdés, amire valaki válaszolt és abban így írta az "ilyen" szót: ijen.


Nekem a hajam égnek állt tőle, valaki válaszolt is neki, bár nem hívta fel a figyelmet a hibára, de a válaszában használta az ilyen szót.


A következő válaszban ismét rosszul használta a hozzászóló az ilyen szót, megint csak "ijen" lett belőle. Szóval szerintem észre sem vette.

2016. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó szívemből szóltál.

És van aki még fokozni tudja: milyen helyett mien, tiéd helyett tijéd sőt láttam már tilyéd-et is.


A diszgráfián túl lehetnek még más "enyhítő körülmények" is. Pl. rengetegen vannak, akiknek a hallásukkal van gond. Valaki írta zöngés-zöngétlen párokat. Vannak akik meg sem hallják igazán a különbséget, ezért írják rosszul. Hétköznapi életben, beszélgetés közben viszont észre sem lehet venni, hogy rosszul hall.


Másik ok, ha valaki sosem tanult magyarul helyesírni. Aki nem magyar iskolába járt, az valószínűleg sosem fogja megérteni, hogy egy olyan nyelvben, ahol nagyáltalánosságban mindent úgy írunk ahogy ejtünk, miért vannak kivételek. Illetve ezeket a kivételeket senki " nem verte belé" fiatalkorában, így felnőttként már kicsi a valószínűsége, hogy megtanulja.


Persze mindez nem jelenti azt, hogy nincs olyan helyteleníró, aki egyszerűen buta és/vagy igénytelen.

2016. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!