Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered az első gondolat...

"K" kérdése:

Honnan ered az első gondolat aminek felbukkanása véletlenszerűnek tűnik?

Figyelt kérdés
Egy gondolatsort tudatosan tovább tudunk fűzni, de az első gondolat ami a sort elkezdi honnan ered? Felbukkanása véletlenszerűnek tűnik. Ha csak az elméből, vagy a tudatból eredne, akkor pontosan tudnom kellene, hogy miért ezt vagy azt a gondolatot érzékelem, de ma lehetetlen lenne megmondanom mi lesz az első gondolatom holnap amikor felébredek. Két dolgot tartok lehetségesnek: Vagy a tudat/elme mélyebb rétegeiből érkezik, ahova a tudatosságom nem ér el, vagy pedig a gondolat érzékelt mint bármi más. Az előbbit bizonyíthatja a pszichológia (nagyon kíváncsi lennék egy ebben jártas ember válaszára) az utóbbit pedig bizonyíthatja pl.: a kollektív tudat. A "vezér gondolat" a tudat mélyebb rétegeiből érkezik, vagy érzékelt?
2016. aug. 10. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
remek kérdést, bár a választ sajnos nem tudom. azonban magam is tanakodtam már ezen, próbáltam többször visszavezetni a gondolatmenetemet a kiindulóponthoz - bár még sosem sikerült. az én elméletem szerint azonban az, hogy a vezérgondolat nem véletlenszerű, hanem azaz inger válthatja ki, ami elsőként tudatosul bennünk már éber állapotban. pl arra ébredsz fel, hogy szemedbe süt a nap, vagy pisilned kell, estleg szomjas vagy stb. igaz, hogy furcsa, hogy a "pisilni kell" gondolattól hogyan jutunk el "a kamaz jó kis szovjet teherautó" gondolatig, de azzal talán mindenki tisztában van, hogy egy fűződő gondolatmenet sosem egyenes pályán "épül" hanem megannyi mellékvágányon irányt vált, mire észbe kapunk, hogy hogyan is jutottunk ide.
2016. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ott fogjuk meg a kérdést, hogy nincsen "első gondolat". A gondolkodásod nem áll meg alvás közben sem, csak nem vagy rá tudatos. Tehát lehet ez az általad "első gondolatnak" nevezett felvetés még álmodban, félálomban, éber állapotban. Tehát lehet az álomnak egy folytatása is, ezt már számtalanszor tapasztaltam.
2016. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gondolkodást meg lehet álltani. Ezt én is gyakorlom, és ez a legkeményebb gyakorlat amit valaha is végeztem (5 perc a rekordom rengeteg gyakorlás után) de a leállás után miért gondolom ezt vagy azt? Azt hogy: ez ügyes volt, 5 perc szép teljesítmény, na még egy kört, mikor jön a postás, már 5 óra van? Első válaszolóra reagálva, ha nem inger vált ki egy gondolatot, akkor? :)

2016. szept. 28. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!