Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez baj?

Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés

Ugye vannak, akik nem bírják a feketéket/négereket.

Nos, velem asszem pont az ellenkezője van: Ha meglátok egy fekete embert, valahogy máris szimpatikusnak tűnik, és csak jót feltételezek róluk, stb. (Általában; azért persze vannak kivételek.)

Értitek?

Szerintetek ez baj?

Mert hát eléggé furának gondolom ezt, és nem tudom, hogy ez jó-e vagy nem.

Mondjuk eleve szeretem a különböző embereket, aki különbözik az átlagtól..azt hiszem, azokat kicsit többre tartom...De nem is tudom..

Tehát szerintetek miért van ez?



2016. aug. 17. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj, egyszerűen kedveled őket, ennyi. :)

Van, aki a japánokat kedveli. Van, aki az indiánokat. Te meg a négereket. :)

2016. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel leírtad hogy érdeklődsz a különböző nemzetiségűek után, így különösebben nincs vele gond.

Én fél cigányként, pl mindig lovári nyelven beszélek magam körül azzal aki érti, nekem az szimpatikus ha valakit hallhatok ahogy formálja a szavakat.

2016. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a pozitív, sem a negatív előítélet nem jó. Természetesen a pozitív megítélés több fokkal jobb, mint a gyűlölködés.


Csak mert biomolekuláris szinten több pigment található a bőrében nem fogom sem elítélni, sem hasra esni előtte.


A kultúrák utáni érdeklődéssel nincs semmi baj, de nem szabad összekeverni a személyt a kultúrával.


Legtöbb embernek nehéz, de pont ez teszi nemesebbé azt a cselekedetet mikor egy ember személyéről és szimpátiájáról csak a megismerése után dönt.


"Tehát szerintetek miért van ez?" --> Gyermekkori berögződés? nem tudni

2016. aug. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az oroszokkal vagyok így :D imádom a kultúrájukat és minden közhiedelem ellenére egy nagyon barátságos, vendégszerető nép (vagy legalábbis én ezt tapasztaltam). Szerintem amíg egy ilyen "rajongás" nem ölt beteges méreteket, addig nincs vele semmi baj, ritka a mai világban, ha valaki látatlanban képes jót is gondolni a másikról.
2016. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az Összes válasz sokat segített! :-)
2016. aug. 18. 13:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!