Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki volt már nagyon mély,...

Aki volt már nagyon mély, depressziós gödörben, az hogyan mászott ki belőle?

Figyelt kérdés

Akár szerelmi okból, családi, vagy magány, vagy egyszerû megkesedetség. Hogyan sikerül ki mászni belõle? És mennyi idõ kellet?

Várom a válaszokat, történeteket esetleg:)



2016. aug. 18. 02:34
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

kb 2 hétig voltam, aztán a nosztalgiázás segített.

Visszamentem régi helyekre ahol éltem, osztálykirándulások helyszíneire stb. Pár nap alatt rendbejöttem, pedig már orvosra is gondoltam (na annak nem lett volna értelme)


Azonnali terápíának szerintem az is megteszi, ha előszeded a régi fényképeket, meg pár helyet bebarangolsz a streetview-on.


A múlt szépségeiből mindíg lehet erőt meríteni!

2016. aug. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy nem volt más választásom, mindig találtam kapaszkodót, egy jó dolgot, aminek a gondolata is erővel töltött el. És emelett rendszeresen futottam is, a sport, a rendszeres testmozgás köztudottan jó depresszió ellen, ezt csak megerősíteni tudom, Heti 3 futás mindig segített.
2016. aug. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire gondolsz mély depresszióra? Sokan egy szerelmi csalódást vagy a rossz hangulatot is depressziónak állítják be. Sokféle módszer van a rossz hangulat ellen, de valódi mély depresszió esetén általában csak támogatással és/vagy orvosi segítséggel lehet túljutni.

Fontos dolog, hogy az illető akarjon gyógyulni és jobban lenni. Enélkül elég nehéz a dolog. Vannak bizonyos általánosan pozitív dolgok (ahogy #2-es írta, pl. a sport), amik a legtöbb ember közérzetén javítanak. Vannak, amik speciálisan az illetőnek javasoltak. (Mint pl. amit az #1-es írt.)

2016. aug. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, az én depressziómhoz az általad felsorolt összes dolognak köze van. Nem bírok kimászni belőle. Van hátul kötél a sufniban, meg egy szép nagy akác a kertben. Ezek összehangolt alkalmazásával meg is van a megoldás...
2016. aug. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig voltam, szerelmi csalódással kezdődött, később borult a család ami rátett nem kicsit...

Én tudtam a kiváltó okot és a megoldást is...


Te tudod mi váltotta ki? és mitől lennél újra boldog?


23F

2016. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Három évig kőkemény szorongás. Eleinte egy felnagyított, bár valós probléma miatt, majd utána mindez hipochondriába torkollott (tehát valószínűleg a szorongás maga volt a lényeg, nem is az, hogy min teszem).


Nagyon nehezen jöttem ki belőle, egy rövidke flört segített, ami tényleg semmi nem volt, de rámutatott arra, hogy hogyan érdemes élni. Azután még többször visszaestem, de mondhatni, hogy nagyjából visszazökkentem a "normális kerékvágásba".

2016. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
4-es az nem megoldás, szembe kell nézni a problémával és jobbá tenni az életed. Ha egy tolószékes, nyaktól lefelé béna nem adja fel és élni akar, akkor te milyen jogon adnád fel?
2016. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
#7 Marhára unom már, hogy mindenki ezzel dobálózik. Csak sz*rt kapok az élettől...de hiába mondok bármit is, úgy sem fogod elhinni, úgy véled, hogy felfújom a dolgokat. Pedig nem...
2016. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!