Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a magyar temperamentum?...

Milyen a magyar temperamentum? Valahol a mediterrán és az északi népek között helyezkedünk el, ami a vérmérsékletet illeti?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Valahol a buta birka és a fejőstehén közt félúton.
2016. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Gerinctelen, aljas, alkoholista. Hitvanysagi sorrendben a legalja.
2016. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább a mediterrán népekére emlékeztet. És amúgy tényleg az európai országok között a (egyik) legtöbb alkoholista Magyarországon van. Valami másfélmillióan vannak. És elég szomorú, hogy a fiataloknál is a természetes, hogy hetente lerészegednek (ha nem többször). Nem dohányzó ember is lehet a társaság középpontja, ő is sokat beszélhet, nevethet, ugrálhat, nem kell ehhez részegnek lenni. Most már egyre többen vannak, akik nem dohányoznak. De érdekes módon nem is hiányzik nekik. Nálunk a legproblémásabb, legrosszabb tanulok egyáltalán nem is dohányoztak, sőt, le is nézték a dohányosokat. Ettől függetlenül gonoszabbak voltak mint ők, de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy nem kell azért cigizni, hogy akárki befogadjon. Sőt, szerintem gáz, hogy valaki képes ilyenre rászokni, hogy aztán keményebbnek látszódjon.


(Itt 800 ezer alkoholistát írnak, de máshol ennél sokkal többet olvastam!)


[link]


Olvassátok el a kommenteket is! :D

2016. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valahol a kettő között, de a déliekhez közelebb vagyunk.
2016. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendkívül gazdag káromkodási szókincsünket elnézve,igencsak hevesek vagyunk.
2016. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Délhez közelebb? Szerintem nem! Bar mas varosban és faluban is.

Pesten mindenki tavolsagtartó, magábaforduló, inkabb közelebb mondanam az északiakhoz. A pesti cigany inkabb délies

2016. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A többség akkor is délies. Hogy Pesten milyenek az emberek, az mindegy nem befolyásolja azt, hogy az ország többi részében milyenek. De én azzal sem értek egyet, hogy Pesten távolságtartóak lennének!
2016. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kevert nép vagyunk ahhoz, hogy erre ne lehessen egyértelműen válaszolni. Én is magamba forduló, távolságtartó vagyok. Az alattam lakók meg szöges ellentéteim.
2016. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8-as, ez a leírás rám is passzol. :) Én is zárkózottabb vagyok.
2016. szept. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!