Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami különbség a barna...

Van valami különbség a barna bőrű és a fehérebb cigány között?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bőrszíne.
2016. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy más -más a bőrszínük, még nem feltétlen különböznek ✌✌
2016. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Hát igazából nem nagyon, bár a roma és a fehér ember között is igazából csak a bőrszín ami külömbség. Mivel soha nem értettem meg a rasszistákat (én totál kijövök a romákkal is) egy csomó művelt roma barátom is van, és nagyon szeretem őket. Szóval nekem az eddigi tapasztalataim ezek a többire meg nem igazán adok.
2016. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aha, nagyjából annyi mint a barna és fekete hajúak között, vagy a magasabbak és az alacsonyabbak között.
2016. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak közöttük különbségek, mint pl. oláh cigány, lovari cigány és még ki tudja milyen u.n. kasztbeli, stb. megkülönböztetés alapján. Szerintem ezt már ők sem nagyon tartják számon. Az biztos, hogy vannak eltérő "népszokások" is az egyes roma-csoportok között.


A bőrszín szerintem abból ered, hogy őshazájuk, India elég nagy ország, és azon belül az éghajlati különbségek nyomán kialakult bőrszíneket öröklik.


Persze, csak gondolom, tudományos magyarázat nélkül. :))

2016. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Egyik roma másik cigány, a cigány sötétebb, gondolom
2016. szept. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!