Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Levágattam a páva hajam,...

Levágattam a páva hajam, mégsem tetszik mindenkinek, velem van a baj?

Figyelt kérdés
Egy hónapja levágattam a páva hajamat, elegem is lett belőle stb, és akkor 3 mm essel nyírattam le a fejem. Hagytam nőni, de gyorsan növő hajam van, így egy hónapra rá,ma, ismét jött a 3 milis. Édesanyám viszont azzal a kérdéssel indított felém egy beszélgetést, hogy rasszista vagyok e? vagy hogy tagja lettem e valami csoportnak? És hogy később munkahelyen is kinézik ezért az embert, ha ilyen kicsi haja van, meg hogy sok helyen majd nem látnak szívesen.. Ez igaz? Szerintem nincs semmi baj a hajammal.. 18/f

2016. szept. 30. 00:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem vagyok és nem is voltam rasszista,nem iszom, nem drogozom, nem dohányzom,nincs tetoválásom, se pirszingem. És nem is vagyok szektás :D
2016. szept. 30. 00:51
 2/10 anonim ***** válasza:
Te a skin head-re gondolsz szetintem.
2016. szept. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Öreg, te tényleg ezen parázol? Mindenki leszarja hogy hány centi a hajad, szerintem szard le te is :)
2016. szept. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha meg akarnád változtatni,akkor van köztes megoldás is a két hajtípus között,ha például felül csak pár mm-rel hosszabb mint oldalt.
2016. szept. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Átlag 70 iq nálatok tombol.
2016. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Általános iskolában volt egy srác, akinek rákja volt. Kemoterápia miatt kihullott a haja. Sokan skinheadnek és rasszistának tartották. Ezért szolidaritásból és támogatásunk kimutatása jelzése okán többen levágtuk a hajunkat.

Nagyon sokan cikiztek minket is. Sajnos sok ember van, aki előbb feltételezéseiket veszik biztosnak, és még sem próbálnak megérteni.


Mindenképpen nagy váltás, amit tettél! Vállald a következményét és mond el, aki szembesít saját képzelgéseivel, hogy neked teljesen más a gondolkodásmódod. Neked a páva hajból lett eleged, ezért vágtad le. Nem kell bele képzelni semmily extra félelmet. Nem mindenki náci, skinhead, vagy rasszista, akinek rövid a haja. A 9 éves gyerek, akinek kemoterápia miatt kiesesett minden szőrzete, azaz a haja is, ő sem volt rasszista, mégis egyesek így gondolták.

Kérdezd meg, honnan fakad ez az élőítélet. Majd nyugtassad meg őket, hogy tőled ezek távol állnak és nagyon rosszul esik neked, bánt téged a feltételezés is. És legyen szíves ne terjesszen nem valós dolgokat rólad, és segítsen inkább az ilyen előítéleteket elkerülni számodra, mintsem ilyenekkel bántani.

2016. szept. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

"Mindenképpen nagy váltás, amit tettél! Vállald a következményét és..."


hát komolyan mintha eddig jógyerek lett volna, most pedig bankrabló :D

2016. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindenkinek! :)
2016. szept. 30. 07:53
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

#7 lehet neked vicces, de egy tini életében az éles stílusváltás olyan változás, amit mindenki észre vesz a környezetében. És mivel a környezet erősen befolyásolja az identitás, bizony komoly váltást jelent nem követni a konvenciókat és szembe menni az árral, a divattal.

Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy egyesek skinheadnek és rasszistának titulálnak másokat évtizedek óta a hadviselet alapján.

Úgyhogy ezt nem kell bagatellizálni, el-majomkodni.

Meg kell érteni, hogy bizony vannak következményei, amiket egyszerűen lehet kezelni.



Továbbá a komoly változás ellentéte a komolytalan változás, vagy egyszerű, kis változás. Amit nem vesz minden egyes ember észre, akit ismerek. Így értettem a komoly változás jellegét. Remélem mostmár világos.

2016. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-es, eddig is egyértelmű volt, és igen, engem is sokat rágtak pár éve még iskolában a stílusom miatt.

De egyrészt, ha az embert nem érdekli a többi véleménye, akkor leszállnak róla idővel, ahogy rólam is leszálltak.

Másrészt ismertem olyat is, aki tett érte, hogy utálják, neki nem tűnt fel, hiába mondták is értelmesen a szemébe. Őt nyilván tartósan piszkálták, mert úgy kezelte a szituációkat vagy éppen ő teremtette.

Egyébként nem szeretném elmajomkodni a kérdező problémáját, egyszerűen csak az a szóhasználat, amit egyesek írtak, az adott pillanatomban vicces volt, elnézést attól, ha valakinek a lelkébe gázoltam vele.

2016. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!