Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek abban, hogy az...

Ti hisztek abban, hogy az egész élet egy előre megírt forgatókönyv?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, aki a szerencsét/születési adottságokat/külsőt nélkülözve képes lett volna önerőből egy magasabb szintre jutni. És itt most nem arra gondolok, hogy évekig szenvedett az egyetemen és majd lett egy jó munkahelye, ami egy átlag magyar középrétegbeli egzisztenciát biztosított számára, hanem arra, hogy hangyaszorgalommal beteljesítette az álmát és a szerény gyermekkorát egy gazdag élettel feledtette (pl. 40 milliós autó, gyönyörű feleség, budai villa). Na ezt a szintet ember szerintem nem képes elérni csak szorgalommal, ide a szerencse, képesség egyfajta egyvelege nagyon is szükséges. Én éppen ezért sem strapálom magamat az egyetemen, mert tudom, hogy nincsen jó kommunikációs képességem, ergo jövedelmező kapcsolatokra sosem tudok majd szert tenni, a szakmai képességeim sincsenek meg igazán, szóval nem én leszek a következő Mark Zuckerberg/Bill Gates, emellett külsőre sem vagyok alfahím (és akkor finoman fogalmaztam), szóval egy újgazdag nő szeretője vagy egy férfi modell sem lehet belőlem. Úgy fogom fel az életet, hogy jön aminek jönnie kell, majd a dolgok úgy alakulnak, ahogy fognak. Ez szerintem nagyon jó hozzáállás, mert egyrészt kudarc esetén nem lesz bűntudatom, másrészt kiegyensúlyozottabb leszek lelkileg hosszútávon. Mondjuk alapvetően lusta vagyok, ezzel is lehet magyarázni ezt a fajta hozzáállást. Éppen ezért sem hiszek olyan lózungokban, hogy tégy az álmaidért és teljesülni fognak. Nevetséges.

2016. okt. 8. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne.
2016. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszek benne. Vannak helyzetek, amikor külső körülmények miatt akármennyire is próbálkozunk nem fog sikerülni valami, de nem tenni semmit szinte felér a biztos kudarccal, mert arra még kisebb az esély, hogy energiabefektetés nélkül érjünk el valamit.

Nekem is vannak céljaim és nem tudhatom, hogy elérem-e végül őket, de azt igen, hogy reális esélyem van rá. Éppen ezért dolgozni fogok értük, mert annál jobban semmit se bánnék meg utólag, minthogy meg sem próbáltam.

2016. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ez igaz, akkor az én sorsom írója egy tehetségtelen lúzer lehet, mert, hogy kreativitása nincs az tény, de írni sem tud!
2016. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszek benne, szerintem csak rajtunk múlik. Ami szomorú a 3-as válaszolóra nézve.
2016. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: Fogalmam sincs hány éves és milyen gazdag vagy, de tegyük fel: Egyik napról a másikra eldöntöd, hogy neked 40 éves kor előtt kell egy 40 milliós autó és svájci állampolgárként akarsz élni egy nyugodt kisvárosban a gyönyörű családoddal együtt. Ha megteszel mindent érte ami csak tőled telik, akkor teljesíteni tudnád ezt az álmot?
2016. okt. 8. 22:14
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ti hisztek abban, hogy az egész élet egy előre megírt forgatókönyv?"

Ja, és végén mindig meghal a főhős. :( Unom már az élet nevű irodalmi műfajt, úgyhogy most inkább fantasy-t olvasok. :)


De komolyra fordítva a szót:


"...hanem arra, hogy hangyaszorgalommal beteljesítette az álmát és a szerény gyermekkorát egy gazdag élettel feledtette (pl. 40 milliós autó, gyönyörű feleség, budai villa)"

Ez, mint gazdagság csak egy társadalmi réteg hitében objektív. Nekem például e háromból egyik sem hiányzik. Nem vagyok buddhista, de a történeti Buddha lemondott a javairól, nem volt boldog attól, hogy minden irányból kinyalják a valagát, és a másik véglet, a legdurvább aszkézis megélése után a legegyszerűbb életvitelben találta meg a "gazdagságot". Pont a fordítottja a manapság divatos sikersztoriknak.


"Úgy fogom fel az életet, hogy jön aminek jönnie kell..."

Ez szerintem is oké. Észrevenni a lehetőségeket.


"...majd a dolgok úgy alakulnak, ahogy fognak."

Én azért igyekszem félreállni, ha számomra nem tűnik kedvezőnek, és elébe menni, ha igen. Ha csak egy lépést tudok menni, akkor igyekszem megtenni azt az egy lépést. Ha többet, akkor többet. Ha semmit, akkor nem foglalkozom vele (kár görcsölni azon, amire eleve nincs befolyásom). Mindezt a tévedés lehetőségének fenntartásával, így ugyancsak nem kell bűntudatot éreznem, ha kudarcot vallok. Hibázni nem bűn, még ha ezt is szuggerálták az iskolában.


"Éppen ezért sem hiszek olyan lózungokban, hogy tégy az álmaidért és teljesülni fognak. Nevetséges."

Az irreális álmok valóban nem. Viszont sokszor nem ott van a realitás határa, ahol azt hisszük. Lehet előtte, lehet mögötte. A határt úgy találjuk meg, ha próbálkozunk, és észrevesszük a lehetőséget abban, ami amúgy is jön.

2016. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hiszek benne! Nem lenne értelme pl. a személyes felelősségnek, a lelkiismeretnek, életcéloknak, tudatosságnak, vagy amit te is írtál, a bűntudatnak, stb. Ha mindenki így gondolkodna, az egész világból egy nagy káosz lenne.

Ha egy szép napon hazamennél és kirabolva találnád a lakásod, arra is azt mondanád, hogy ennek meg kellett történnie, és kiegyensúlyozottan eliszogatnál egy csésze kávét amig összeszámolod mit vittek el?

Kiegyensúlyozott nem a passzivitástól leszel, hanem attól a tudattól, hogy amit egy dologért lehetőségeidhez mérten meg tudtál tenni, azt te megtetted.

2016. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha megteszel mindent érte ami csak tőled telik, akkor teljesíteni tudnád ezt az álmot?"


Hát passz, nem tudom hagyna kezdenék ennek neki mert nem vonz ez az élet, ellenben amire gyűjtök nagy utazás a világ másik felére, ami hamarosan elérhető lesz, jelenleg ez a fő célom amit teljesíteni is fogok.

2016. okt. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kár, hogy ez a kérdés ennyire pénzcentrikusra sikerült. A címében sokkal több rejlik, mint a tartalmában.

De ha már így állunk, a te életed elég forgatókönyvszerű lehet. Valószínűleg tényleg jön, aminek jönnie kell, de azért a módját, az eredményt, vagy a kimenetelt nem mindegy, hogy sikerül elérni.

Gyakorlatiasabban: szegénynek születtem, és szegényen halok meg, nincs mese. Jó. De csak megmozdítom már a kisujjam, hogy legalább a köztes időre hatással legyek, nem?

2016. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Teszek amiért tenni tudok... Felfogásom szerint aminek meg kell történnie az meg is fog történni az utat viszont biztos mi alakítjuk

Piha nagyon előjött a hippi énem :D

2016. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!