Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen szüttyögős/bambulós?

Figyelt kérdés

Születésem óta ez van. Kicsinek is már néha gúnyolódtak rajtam itthon, mindig rám kellett várni, vagy beszéltek hozzám, én nem figyeltem, el se jutott az agyamig, stb.

Állandóan leteszek valahova valamit, fél perc múlva nem találom és rettentően elszüttyögöm az időt.

Mindig irigyeltem az olyan nőket mint anyám, aki egy óra alatt erőfeszítés nélkül úgy puccba vágja a lakást, hogy ragyog, illatozik.

Én ma 8-kor elhatároztam, hogy takarítok. Azóta addig jutottam, hogy összeszedtem a lakásban a szennyest, ami esetleg nem a tartóban landolt és elmosogattam.

Nem tudok saját magam felé se elszámolni az időmmel, egyszerűen nem tudom hova lett ez a két óra.

Aki ilyen, az szerintetek tud változni? Hogyan?

100 éve 5-6 gyerek mellett, mikor a pl még mosógép se nagyon volt, aki olyan volt mint én, az hogy csinálhatta?


2016. okt. 25. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Fáradtnak tűnsz!! Én a szülésem után voltam így..ólomlábakon járt az idő..

Nem próbáltál magnéziumot, vitaminokat szedni? Sportolni a jó levegőn? Próbáld meg jót fog tenni! Aludj nagyokat, stb..szerintem egyszerűen csak kimerültél.

Mondom, ugyanez volt a szülésem után.

Amúgy enyhe depi is lehet a lassult mozgás pl. De pajzsmirigy-alulműködés is okozhat kifejezett tunyaságot, lustaságot!! Nézesd meg egy vérvételből megállapítják..

Hajad nem hullik és nem száraz a bőröd? pl.az is emiatt van.

De lehet csak vashiányos vagy.Üdv.

2016. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Fú, nagyon jókat írtál, köszi!

De bizony, csomókban hullik a hajam. 14 hónapos a lányom és mostanság fokozódott ez a dolog nálam, plusz fáradtabb, lustább lettem, hajam pedig lassan nem marad.

Anyám szerint azért, mert még szoptatok, viszont össze-vissza eszem és kevés lehet a vitamin.

Pedig szedek mulrivitamint, de nem változik semmi.

Lehet, a hormonok teszik. Nem tudom, érdemes e pajzsmirigyet nézetni úgy, hogy még szptatok, meg se jött még szülés óta, szóval eleve őssze-bisszaság lehet a hormonháztartásban.

2016. okt. 25. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Valakinél ez elhatározás kérdése (például nálam) hogy nehezen veszem rá magam a dolgokra.

De tényleg lehet egészségügyi gond is. Figyelj oda mit eszel, mikor, milyen minőségűt.

Próbálj napirendet kialakítani (gyerek mellett nem lehet könnyű) De próbáld megtervezni nagyjából a másnapodat. Pl hogy délelőtt főzöl, vagy hogy 8-9 között elkezded kitakarítani a fürdőszobát. Most csak írtam valamit. Tehát érdemes mindig reálisan átgondolni mi fér bele a napodba. És ha egyszer-kétszer sikerélményed lesz akkor jól fogod magad érezni a nap végén :)

2016. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1# voltam, szia:) lehet beletrafáltam akkor..:)

Menj el egy vérvételre! nem tart semeddig. Ez a hajhullás tipikus vérszegény tünet is lehet..

Próbáld az agyad is tornáztatni néha: pl.kezdj el tanulni, olvass..én még mostanában is szüttyögök néha de nekem már 17 éves a fiam..:))

2016. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!