Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is vannak így viselkedő...

Nektek is vannak így viselkedő rokonaitok "halottak napja alkalmából"?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorban is feltűnt ez.

A rokonaim többsége azért megy ki a temetőbe,hogy megnézze ki hogy öltözött fel,meg milyen drága koszorút vettek a sírra.

Volt olyan rokonunk,aki pl nem értette meg,hogy nehéz anyagi helyzetben mi SEMMIT nem veszünk,illetve mi ennek értelmét sem látjuk.

Na meg ilyen,hogy ha kerti virágot merünk vinni erre és arra a sírra,akkor ő az ledobja.

Ilyen látszatemberek,akiknek ez is csak egy látszatra adás.


Én megmondom őszintén évek óta nem voltam temetőben,nem is szeretek menni,főleg az ilyen emberek miatt.Meg úgy alapvetően nem szeretek ezeket a dark hangulatokat...

A temetéssel is így vagyok...

Na,meg még nem is halt meg senki,aki megérintett volna...


2016. nov. 3. 00:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Na meg ilyen,hogy ha kerti virágot merünk vinni erre és arra a sírra,akkor ő az ledobja."


Ki dobja le? A rokonod, amikor virágot viszel egy másik rokonod sírjára? Nem tudom, hogy ez hol szokás, de az ember csak örül, hogyha valaki más virágot visz egy ismerős sírjára.

2016. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te is meg ő is félreérteti ennek a lényegét.

Azon kiborulni hogy ki mit visz a sírra felesleges. Ateistaként mondom hogyha halálom után azt látnám a mennyből (pokolból) hogy drága virágokra költenek az emberek amiket ki is nyírnak és nekem már teljesen mind1 akkor csak fognám a fejem. Olyan nincsen hogy ledobja. Fenyegesd meg hogy akkor te meg ledobod őt a Taigetoszról, de ha azt nem is akkor legalább az orrát betöröd.

Amúgy pedig a temetőbe járásnak és a temetéseknek nem az a lényege hogy az "olyan darkos" hanem hogy időt szakíts arra hogy a számodra fontos, de már elhúnyt személyekre emlékezz. Ha nincs ilyen (sajnos vagy szerencsére) akkor nem is értem minek mennél.

Én nekem hatalmas szerencsém volt idáig, ugyanis a kicsit több mint 20 évem alatt egy családtagtól sem kellett így megválnom. Remélem hogy ez egy jó darabig nem is fog változni. Ezért nem is járok ki a temetőbe. Egyszerűen nincs minek és kiért.

Az meg megint más kérdés hogyha valakire szeretnék emlékezni akkor ahoz nem kell nekem temető, halottak napja meg virág.

Ezeknek az öregasszonyoknak viszont nincs más elfoglaltságuk mint a temetőbe versengeni meg a buszon verekedni az ülőhelyért. El kell fogadni, nem kell törődni. Ha a te holmidat pedig öntörvényűen ledobja akkor öntörvényűen te meg megtaposod az övét. Ha az nem tetszik akkor az arcát is.

2016. nov. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az egyik nagynéném mondta ezt apámnak,amikor kerti virágot vitt,hogy meg ne tudja,hogy az anyjuk sírjára azt viszi,mert akkor ő azt ledobja onnan.


A másik nagynéném meg nem megy ki a temetőbe,de megvetetik vele a koszorút,hogy küldje el,ha nem is megy,hogy költsön erre pénzt..


Nem normálisak,szerintem..

2016. nov. 3. 00:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, h te ledobod, én meg felrugdoslak.
2016. nov. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehetnek ilyen agresszív és mélyen buta rokonaid?
2016. nov. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta olvasok az emberiség múltjából és jelenéből durva dolgokat s máig meg lehet lepni.

Ez idióta, mi a baj van egy szép kerti virággal...? :O Ez mekkora sznobság vagy nem is tudom, annál sokkal rosszabb...

A teljesen OK virág baj, de ő simán lehet vérbunkó egy kegyelettel virágot vivő rokon felé, az teljesen korrekt... Mi van az ilyenek fejében?


Nem, nincsenek ilyen rokonaim, kizárólag normálisak vannak. Apró, de jó családom van. Nem győzök örülni neki, főleg, ha gyk-t olvasok.

2016. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezek az emberek úgy fogják fel,hogy te egy smucig sz-r alak vagy,mert nem vetted meg a koszorút 10ezerért a halott anyád sírjára.

Ez jár a fejükben.


A másik nagynéném nem volt 5 éve az anyjuk sírjánál,erre a többi ráparancsolt,hogy akkor legalább vegyen egy koszorút és küldje el velük,mert az kell oda.


A kerti virág azért nem jó,mert az ingyen volt,nem költöttél rá pénzt,neki ez a felfogása..

2016. nov. 3. 01:47
 8/12 anonim ***** válasza:

MÉG NINCS is olyan halottad, aki megérintett volna, MÉG NEM nem tettetek kerti virágot senki sírjára.

De már oda-vissza fikázzátok, szapuljátok egymást.

Frankó kis család vagytok, te is megéred a pénzed, ha a rokonokat kell fikázni!

Valahol megértelek, látszik, nagyon szegények vagytok, ez frusztrál téged és a mérgedet másokon töltöd ki. De hidd el, nem az a helyes út, amikor azt lesitek a családban (vagy idegeneknél) hogy mit csinál a másik.

2016. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen rokonom, de épp ezek miatt az idiótaságaik miatt nem tartom velük a kapcsolatot.

Kijárnak a temetőbe, körbenéznek, ki mit vitt a sírokra, aztán azon csámcsognak.De ba sznak vinni valamit! Pár hónapja megint előjöttek a szöveggel, hogy miért nem voltunk temetőben?(Rendszeresen járunk, mi viszünk csak virágot, nem az ő közvetlen rokona, aki miatt számon kért).Nos, mondtam neki, hogy ha már kijár ellenőrízni, vihetne is valamit a sírokra mert sosincs más, csak amit mi viszünk.Azóta hála istennek nem találkoztunk, nem is hiányzik, utálom az ilyeneket!

2016. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nemtudom hol laksz, de Budapetiként ámulok hogy esetleg ilyen szokások vannak. :D

Mindenesetre mi sajnos azért járunk temetőbe ilyenkor hogy arra gondoljunk aki nincs közöttünk, őszintén szólva nem érdekel mások mit csinálnak körülöttünk. Annál inkább meghat a rengeteg mécses látványa és az a béke és jó hangulat ami egy temetőben lehetséges. Szerintem szép dolgok ezek, pont leszarom ki miért van ott és mit és kit stíről. Ezek baromi kicsinyes dolgok, és nem az én világom és a családomé se. :D

2016. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!