Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is igaz, hogy sok...

Szerintetek is igaz, hogy sok ember nem a valodi enjet mutatja "kifele"?

Figyelt kérdés
Egy haverom mondta, hogy az emberek masok "befele", mint amit "kifele" mutatnak. Azert az, ahogy az iskolaban/munkahelyen viselkedik, sok mindent elarul rola. Azert hosszu tavon nem tudja az ember elrejteni a valodi enjet.

2016. nov. 3. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmit sem tudsz az emberi pszichológiáról. Másik meg, attól még, hogy az egyik utcaseprő, a másik lehet még tudós, magyarul: Elég sok ember el tud játszani egy szerepet, attól még, hogy elképzelni nem tudod róla/vagy épp te magad nem vagy képes rá.
2016. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is igaz :/

És teljes mértékben hiszek ebben a képben:

[link]

2016. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindenki szerepet játszik, ez teljesen normális.

Persze a kifelé mutatott kép az valóban része a személyiségének, de csak egy része.

2016. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, persze. Én saját magamat is tudnám példának hozni. Nem azt mondom, hogy képmutató vagyok vagy stb, de nem az igazi énemet mutatom a többieknek, azt igazából csak én ismerem mert félek hogy elítélnék, nem tetszene másoknak, szeretnék megfelelni bizonyos embereknek ezért kell ,,szerepet játszanom"
2016. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Általában a genetikailag felsőbbrendű pasiknál (magas, nagy csontú, széles, helyes) alakulnak ki olyan alacsony gátlások, hogy nem befolyásolja a viselkedésüket mások jelenléte a legkevésbé sem.


Ahogy haladunk lefelé, úgy erősödnek a gátlások. A legcsúnyább pasik közül némelyiknek egyáltalán nincs önbizalma és meg sem mer mukkanni olyanok jelenlétében, akik nem családtagok vagy közeli barátok, vagy ha meg is szólal, gyakran nem mer őszinte lenni, borzalmasan szubmisszív.


Persze vannak kivételek. Biztosan lehet nagyon helyes, zárkózott fiút is találni, de általában a fent leírtak érvényesülnek.


Szóval eközött a két véglet között mozog, hogy ki mennyire önmaga.

2016. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ember ha valódi énjét mutatná kicsit rettegnének tőle. Ezért is kell az álarc, hogy ne rekesszék ki őket.
2016. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy más kifelé, mint befelé, az élet egy nagy álarcosbál. Gondolj csak egy egyszerű szituációra, bemész egy boltba, és kérdezel valamit az eladótól, ő meg vigyorog, mint a tejbetök, de nem azért, mert annyira örül neked, hanem mert ez a munkája. Lehet, hogy közben a pokolba kíván téged. És még hány, de hány hasonló példát lehetne hozni...

Természetszerűen elrejtjük az érzéseinket, ha kell, ez egyfajta védekezési mechanizmus, ha egy idegennel kontaktusba keveredünk, általában igyekszünk jó benyomást kelteni, holott valószínűleg soha többet nem találkozunk velük. Hazudunk idegeneknek, hogy elérjük, amit akarunk, hazudunk a szeretteinknek, hogy kíméljük őket, és hazudunk magunknak, hogy könnyebb legyen.

2016. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem így van. A személyiség összetett. Máshogy viselkedsz a nagyival, mint a legjobb haveroddal. Máshogy a szerelmeddel és máshogy a tesóddal. Ezek mind a személyiséged részei. És főleg az emberek határozzák meg, akikkel körül vagy véve.


Nekem nagy a szám, ha az ismert társaságomban vagyok, csendes vagyok, ha idegenek közt. Mindkettő az igazi énem, mert az emberekkel való kapcsolatom dönti el, hogy viselkedem.

2016. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Nők 100% nem a valódi énjét mutatja.
2016. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell túlgondolni, valójában ez végtelenül egyszerűen zajlik a mindennapokban, és nem is húznám rá a képmutatás jelzőt.


Vannak helyzetek és helyek, amelyek megkövetelnek tőled is szerepeket, viselkedésmódokat. Pl egy munkahely.

De ezen kívül ahogy írta valaki előttem, az emberek is más és mást tudnak belőled kihozni - valakivel te is távolságtartóbb vagy, mert teszem azt nem szimpatikus valamiért vagy nem bízol benne, nem ismered annyira -> az az ember azt fogja mondani rólad, hogy visszahúzódó, zárkózott és csöndes vagy.

Majd 2 órával később a barátnőd kerül melléd akivel be nem áll a szátok és vihogsz, jól érzed magad és órákig eldumáltok.

Most akkor te valóban csendes és zárkózott vagy? Vagy képmutató?


Ezek napi szintű "játszmák", rólam kb az ismerőseim 90%-a - beleértve a főnökeimet és a páromat is- elsőre azt gondolta, hogy egy csened lány vagyok és visszahúzódó.

Nem lepődtem meg, mert suliban is így volt. Majd mikor bizalmamba fogadtam őket, már kiröhögik saját magukat konkrétan ( a főnököm is), amiért ezt hitték, hiszen határozott vagyok, be nem áll a szám, és amúgy jól el vagyok az emberekkel.

2016. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!