Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Koreai öngyilkosságok?!

Koreai öngyilkosságok?!

Figyelt kérdés

fúúúúúúúúúúú

nagyon szeretem a koreai kultúrát, nyelvet, meg persze a szórakoztató ipar egyre népszerüsödő részeit, mint például a koreai drámákat, illetve bandákat.

éppen csak ezekről néztem cikkeket, videókat, amikor egy olyat dobott fel ajánlottnak, amiben az öngyilkos koreai idol-okat sorolta fel. o.o és egyszerűen.. le voltam döbbenve. aztán egyre több ilyet olvastam, és most totál ki vagyok akadva.

a teljesen boldognak és sikeresnek tűnő aranyos drámaszereplők öngyilkosok lettek, kegyetlenül bántak velük a szórakoztatóiparban. az egyik nagyon tehetséges és gyönyörű énekesnő is nagyon fiatalon lett öngyilkos, többek között azért mert nem jutott be abba a lánycsapatba amibe szeretett volna.

meg több bandában is hallottam hogy olyan durva volt benne lenni, hogy többen azért léptek ki mert már nem bírták, mert az egészségükkel sem foglalkozhattak, vagy pedig öngyilkos gondolataik lettek azalatt az idő alatt. de értitek az ilyen tök mosolygós és ártatlan csapatokban!!! meg rengeteg szörnyen tehetséges és gyönyörű/jóképű fiatal színészek, és énekesek, te jó ég! nem bírom elhinni!

ezeknek a nagy része régebben voltak, olyan 2008-2011 környékén de azután is voltak, meg persze azelőtt is, de az egész dolog nagyon sötét, és durva, és teljesen sokkoló, legfőképp mert a legkevésbé sem gondolná az ember hogy pont a legaranyosabb példaképek!

azóta szerintetek már kevésbé ilyen durva a koreai szórakoztatóipar? változhatott a helyzet?

bocsi hogy ez ilyen hosszú lett, de teljesen sokkolva vagyok, ezeket néhány napja tudtam meg, de azóta sem tudok másra gondolni, és nagyon aggódok az olyan koreai hírességek miatt akiket nagyon szeretek és látszólag nagyon jó kedvűek, de mostmár nem tudom mit higgyek, reménykedek hogy talán már emberiesebben bánnak velük, és nincsenek annyira agyonhajszolva, nem bántják őket. vélemények? ti tudtok erről valamit? változott ez azóta?


2016. nov. 4. 02:39
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ezt úgy hívják, hogy show biznisz, amit ott elég keményen nyomnak.

Ha egy hírességnek készülő fiatalt felvesznek egy kiadóhoz 13-14 éves korban, akkor el kell otthonról költöznie a kollégiumba. Évente ünnepekkor mehet haza, látogatókat nem igazán fogadhat, szóval a családjával kb megszakad a kapcsolata.

Ha nem tetszik az arca, viszik plasztikáztatni, hogy az ideálnak megfeleljen.

Naponta 10+ órákat kötelező gyakorolniuk: ének, tánc, színészkedés.

Ha akár csak 5 kiloval nehezebbek, mint az elvárt kőkemény diétára és edzésekre fogják őket.

Ezek miatt nagyon sok koreai hírességnek a sulit is háttérbe kell szorítania. vannak akik 5-6 év alatt sem tudják pl egyetemi tanulmányaikat sem befejezni, mert ha a nap 36 órából állna, akkor sem lenne idejük a sulival foglalkozni.

Igazából a képernyőn keresztül hiába tűnik úgy, hogy tökéletes életük van, pedig pont az ellenkezője. Sokaknak kapcsolata sem lehet, mert megtiltják nekik, vagy ha van párjuk, idejük sincs egymásra, így egyértelmű hogy szakítás lesz a vége. Jó esetben "csak" kamaszkoruk nincsen, rosszabb esetben még gyerek koruk se nagyon.

Ez nem új keletű dolog, hogy Koreában ekkora az öngyilkosságok száma, és a legtöbb kamasz vagy fiatal felnőtt.

Hiszen ha nem alkalmazkodsz és kínkeservek árán nem csatlakozol az ideálodként elvárt kinézetű emberekhez, el is áshatod magad, emellett elképesztő nagy nyomás és teljesítés kényszer van rajtuk már iskolás koruktól kezdve. A legszebbnek, legokosabbnak, legügyesebbnek kell lenni, hogy elismerjenek. Ez amolyan ázsiai "hagyomány". Ebbe pedig sokan beleőrülnek és nem találnak más kiutat.

És ez az átlag hétköznapi embert is érinti.

Ott az emberek úgy járnak plasztikai sebészetre, mint mi a boltba. Higy úgy nézzenek ki, ahogyan azt megkövetelik tőlük. Férfiak és nők egyaránt.

Persze van, aki nem fekszik kés alá, de akkor ő csúnyaként és kövérként van elkönyvelve.

A helyzet pedig nem változik.

De nekik ez a természetes és hétköznapi, hogy ezek az elvárások, nekünk meg nem. Más kultúra, ezt el kell fogadni, még ha nem is érti meg az ember.

Ott az a módi, ha mondanak valamit, akkor te azt megcsinálod. Nincsen vita róla, nincsen visszaszólás. Ha csak egy nappal is idősebb az egyik ember a másiknál, akkor annak már a talpát nyalja a fiatalabbik kis túlzással.

Álomvilágban élsz, ha azt hiszed, amit képernyőn látsz és a fellépéseken, fényképeken, hogy az a valóság és tényleg olyan boldogok és tökéletes életük van.

2016. nov. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
1/1nek igaza van sőtt még finoman is fogalmazott
2016. nov. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát igen igazából nem is hittem hogy teljesen boldogak, mert nyilván nagyon nagy a stressz rajtuk meg éjjel nappal keményen dolgoznak, de értitek miután csomó vlogot láttatok róluk meg annyi mindent tudtatok róluk és teljesen energikusnak és ambiciózusnak tűntek. képzeljétek el hogy mondjuk egy sorozatban egy tök lelkesnek tűnő színész van, vagy mondjuk van egy énekes akit nagyon szeretsz, és amiket látsz róla vagy olvasol tőle, semmilyen jelre nem utal, hiszen még fiatal, éli az életét, szórakozik és aztán azt olvasod hogy idők közben öngyilkos lett. egyszerűen felfoghatatlan.. persze nem hittem vakon hogy tényleg olyanok mint amilyennek tűnnek, de mégis azért annyira nem gondoltam volna..

meg vannak olyan bandák akiknek a vlogjaiból látom hogy milyen sokszor elutaznak, jólérzik magukat, remélem hogy nekik talán kevésbé megy nehezen a dolguk


de amúgy igen tökre igazad van, olyan magas elvárásokat állítanak, hogy hihetetlen.. csak szomorú és sokkolni ezt elfogadni hogy ennyi tehetséges és sok jó adottsággal rendelkező fiatal így végzi..

2016. nov. 4. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Ázsiában magasabb az öngyilkosságok aránya. Nézd csak meg Japánt is. Mások az emberek, más az életfelfogásuk. Túlhajszolják magukat, illetve náluk a közösségbe tartozás nagyon erős. Ha kicsit is kilógsz addig szekálnak amíg csak lehet. Egyszer olvastam h Japánban a legmagasabb az iskolás gyerekek öngyilkosságának az aránya.
2016. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!