Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kpop fanok! Miért van az,...

Kpop fanok! Miért van az, hogy a legtöbb ember elítéli a koreai bandákat/előadókat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kpopot de az ismerőseim többsége lenézi és gusztustalan szavakkal illetik őket. Nem értem miért kell utálni őket csak mert máshogy néznek ki. Hallgatok mást is nem csak kpopot de még is többre tartom a koreai zeneipart mint az amerikait. Szerintem a zenéjük is más,van mondanivalója nem úgy mint 1-2 amerikai zenének. És hiába magyarázom nekik hogy ők mennyit dolgoznak hogy idolok lehessenek mintha a falnak beszélnék.... Értelmes válaszokat várok nem pedig fikázósakat.

Előre is köszönöm szépen.



2016. nov. 7. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Hát, ha amiatt szólják le a bandáidat, mert gyakran rasszisták/szexisták/homofóbok, akkor igazuk van (a kulcsszavaid között ott a big bang, akik azért elég sokak érzékeny pontjaira tapostak már rá) de gondolom nem ez a helyzet, hanem az, hogy bénának tartják őket.


Ha ez megnyugtat, ez nem csak a kpop bandákkal van így; a nyugati fiúbandák is kapnak kb ugyanennyi alaptalan utálatot, sőt, tudod mit, kb minden olyan dologra rákerül egy stigma, aminek főleg tini lányok a rajongói.

És hogy miért?

¯\_(ツ)_/¯

2016. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
85%

Okos vagy nagyon első, épp annyi eszed van mint a többi nagymagyar barátodnak. Az ázsiaiak inteligensebbek annál, hogy rasszisták legyenek. Javasolnám a kultúrájukat neked, még ha nem is szereted, egy kis megnyugvást hozna az életedbe .


Kérdező! A Kpop is egy műfaj, lehet szeretni vagy nem, ez minden zenei stílussal így van. Én szeretem a big banget, de meghallgatom a Uriah Heepet , a Led zeppelint ,Sean Pault, a Faithlesst,a Carbonfoolst, Justin biebert, a váradi roma cafét..magyarul minden stílusban találok kedvemre valót.a magyarokhoz szerintem távol áll a kpop stílusde aki ázsiában nevelkedik az át tudja érezni a feelingjét mert más világ ,nekik ez a normális, nekünk meg a Lajcsi, meg lehet nézni ki adott el több lemezt. A lényeg hogy ne foglalkozz senkivel azt hallgasd amit szeretsz, a kpop jó, és sok embert ismerek aki hallgatja 😉

2016. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igazából minden zenekar kap sok utálatot is,de valahol igaz hogy a koreai bandák talán még inkább...

Talán azért mert idegen kultúra nekünk,sokan nem igazán értik mert hát "mások"mint pl egy amerikai banda,így kritizálják a zenéjüket,kinézetüket vagy bármit,de már nem szoktam ezzel foglalkozni,ha valakinek nem tetszik hát nem tetszik,kivéve akkor megy fel kicsit a pumpa bennem mikor nem egyszerűen kritizálják,hanem úgy szidják mintha ártott volna nekik bármit is...

Egyébként engem még az zavar mikor megkérdezik hogy ez kínai zene? Mondom hogy nem,koreai és az a reakció hogy nem nagy különbség,pedig igen is az.

2016. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó vagyok,látom megadtad a kulcsszavaknál a BTS-t is...

ARMY vagy? :)

2016. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

hát azért a fiatalabb magyarok már nem nagyon hallgatnak ilyen "Lajcsi" féle zenéket.Csak az a néhány,akiket rászoktattak a szüleik.

Amúgy meg azért fikázzák,mert hozzá vannak szokva a nyugatibb stílushoz,emberekhez,és ami számukra ismeretlen,azt egyből fújjolják,ahelyett,hogy több klippek megnéznének belőle,vagy több zenét hallgatnának tőlük.Meg aztán lehet szőrősszívűek,és nem szeretik az ilyen aranyosabb fajta popzenéket.

2016. nov. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a magyar emberek között nagyon sok a beszűkült gondolkodású ember. Sokan még nyelveket sem beszélnek. Semmi érzékük nincs hozzá. Én tini korom óta ugyanúgy más féle zenéket hallgatok, mint az átlag, ezért engem is sokan cikiztek anno. Még most is furának, különcnek tartanak emiatt. Engem ez abszolút nem érdekel. Nem foglalkozom vele. Bár ugyanúgy meghallgatom és szeretem a nyugati zenét,legyen akár pop, rock, rnb...Viszont az én abszolút kedvencem az indiai, pakisztáni, afgán, arab, perzsa és török zene. De a koreai, kínai és japán zene is bejön.
2016. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az értelmes válaszokat. Igen azt én is nagyon utálom amikor a azt mondják hogy kínaiak én pedig közlöm velük hogy nem,ők koreaiak és amikor azt a választ kapom hogy ugyan az na hát akkor nagyon felmegy bennem a pumpa mert ahogy a kedves válaszoló is írta a két kúltúra között bőven van külömbség. És igen én is A.R.M.Y vagyok ^^
2016. nov. 9. 00:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na mondjuk én épp ezért nem igazán beszélek róla.. Már két éve hallgatok kpoppot. És ha megemlíted nem szép reagálást kapsz rá, azért mert a magyarok nagyrésze szűkláto körű és fél az újtól, na meg ha egy ember kijelenti hogy szar akkor a többi is azt fogja mondani..ez amugy szánalmas nagyon útálom:(( Viszont én járok mondoconra eddig 3x voltam és akkor olyan emberekkel vagyok körül véve akik szeretik őket meg több száz fan van mindig a conon nagy csoportokba egyik rohan a másik után a free hug táblájával:DD imádok ott lenni:') annyira az én közösségem.


Te is probálj olyanokkal beszélgetni akik ezt szeretik:). Nem tudom hol laksz, de ha csabai vagy akkor itt vagyok énxdd Elég sok kpopper van valószínű van ott is pár ahol te élsz:)



Azzal hogy azt magyarázod, hogy ők mennyit dolgoznak nem győződ meg őket mert egy amerikai vagy magyar előadó is sokat dolgozik hogy elérje amit akar:) Azt kell mondani, hogy te jobban szereted ezt mert szinesebb a zene, össze tartó a közöség és büszke vagy rá hogy ebbe a közösségbe tartozhatsz, mert igenis megtaláltad a helyedet.


Ha van kedved am nyugodtan irhatsz:))

2016. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom eddig sajnos az én környezetemben nem igazán találkoztam kpopperekkel de ki tudja..lehet vannak csaj elbújtak előlem xdd köszönöm a válaszokat^^
2016. nov. 9. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem abszolut szerencsém volt. Az egyik osztálytársam is kpopper bár ő fiú..DE mégis hallgat fiú bandákat meg ő is ilyen sok bandás mint én:). Tavaly meg egyik évfolyam társam is kpoper volt, miatta szerettem meg a Jrockot:33 mármint most is kpopper csak elment a suliból:(( Meg jött most egy csajszi okjs képzésre és i love yaois póló volt rajta, nekem meg got7-es sulitáskám van, és észre vette még az nap bejelölt vele is tartom a kapcsolatot:)

Ha vannak ilyen fan cucaid táska, cipő, póló, pulcsin amin az egyik banda lógója van akkor biztos kiszúr valaki téged:33

2016. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!