Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy megrettentem...

Normális, hogy megrettentem az új élethelyzettől? Hogyan tehetném könnyebbé?

Figyelt kérdés
Február óra keresek munkát Budapesten, vidékről költözöm fel. Most végre sikerült munkát találni, és albérletet is találni, jövő hét végén költözöm. Nem vagyok már mai gyerek, de még fiatal vagyok ( 26/N), de világ életemben egy kis városban ( inkább falu) éltem, a szüleimmel, meg egyszer együtt az exbarátommal, de akkor is csak a szomszéd faluig költöztem. Nagyon sokat szenvedtem ,mire ez a munka összejött, rengeteg felesleges interjún, felutazáson vagyok túl, ami anyagilag is megviselt, és az otthoni körülményeim sem rózsásak, mégis, most úgy érzem, hogy mintha pánikolnék. Ahogy jön a költözés napja, úgy szorul el egyre jobban a gyomrom, tele vagyok félelemmel. Nem ismerek ott senkit, és szégyen ide, szégyen oda, a mai napig anyámmal osztottam meg mindent, vártam haza munka után, szóval ebből a szempontból még mama pici lánya vagyok. :/ tudom, fel kell nőnöm, de nem tudok mit tenni ezzel a szorító érzéssel, és gyanítom, ezért fáj már több napja a fejem, és van hőemelkedésem is.
2016. nov. 9. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom, kérdező, de az életed jelenleg egy new adult regény kliséje, és ezen senki se tud segíteni.
2016. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
new adult? életemben először hallom ezt.. tényleg nem vagyok már mai csirke :D
2016. nov. 9. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy új műfaj, vagy stílus(a fene se tudja), nemrég jelent meg a young adult(fityegő poszáta és társai) mellett.
2016. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ezt találtam:

[link]

2016. nov. 9. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, hogy a felnőttéválást boncolgatja, az igaz, hogy a tabu témákat is feszegeti, de azért a központban mégis a fent említett dolog van. Egyébként kortárs irodalomban elég gyakori téma ez a "vidékről a nagy tanyára megy a főhős és ott nem ismeri ki magát". Plusz az első munkahely megtalálása és ilyesmik...
2016. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
A barátnőm, Wiki, meg ezt mondja: "New Adult fiction tends to focus on issues such as leaving home, developing sexuality, and negotiating education and career choices"
2016. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát, ha már külön irodalom is van erre, akkor biztos ez egy olyan probléma, amin sok más ember is keresztülment. Mindenesetre, csak meg kell szoknom a helyzetemet...
2016. nov. 9. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez helyes meglátásnak tűnik. :)
2016. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki átél ilyesmit, és egy teljesen új környezetbe kerülve még egy negyvenes ember is szorong, azt hiszem. Eleinte furcsa lesz, de aztán biztosan megszokod majd, és feltalálod magadat. :)
2016. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hiszen teljesen idegen környezetbe fogsz kerülni, ráadásul egyedül. Szóval ezen ne aggódj, teljesen természetes reakció. 25 voltam, amikor 2 táskányi holmival elcuccoltam külföldre munka miatt, hiába éltem akkor már önállóan (albérletben több emberrel) már 6 éve, ugyanezek voltak a reakcióim, sőt, pár évvel később, amikor ismét országot váltottam, szintén megvolt ugyanez a stressz.

Viszont a hozzáállásodon mindig tudsz változtatni. Próbáld meg úgy felfogni, hogy ez egy remek önállódosási lehetőség, kipróbálhatod magad egy új élethelyzetben, felépíthetsz valamit egyedül, önerőből. Ha ez nem tölt el büszkeséggel, akkor nem tudom, mi fog :) Minden kezdet nehéz, a magány is állandó társad lesz az elején, de ha nyitott maradsz és nem adod fel, nem fordulsz magadba, akkor nem lesz semmi gond. Sok az ismerkedési lehetőség, program, hobbicsoport, a munkahelyeden is lesznek emberek, biztosan megtalálod a helyed, anyukáddal pedig tudod tartani a kapcsolatot telefonon, skypeon, illetve nem a világ végére költözöl, haza tudsz látogatni. Szóval fel a fejjel és sok sikert! :)

2016. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!