Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek önbizalomhiányuk van,...

Akiknek önbizalomhiányuk van, azok miért nem változtatnak hogy ne legyen önbizalomhiányuk?

Figyelt kérdés
2016. nov. 12. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted ennek mi a menete?
2016. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1: Személyiségfejlesztés, önismeret, közösségi kapcsolatok kialakítása.

De amúgy kérdést tettem fel, nem illik kérdéssel kérdésre válaszolni!

2016. nov. 12. 21:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű ez , ahogy te azt gondolod.
2016. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van annyi önbizalmam, hogy leszarjam, mit illik. Mellesleg kétlem, hogy ez illem.


Úgy tűnik, mintha azt mondtad volna, aki vak, miért nem változtat, hogy lásson.

2016. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják, hogy hogyan kéne... Nyilván ha tudnák, akkor változtatnának és nem lennének önbizalom-hiányosak.
2016. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek 13 centis p***e van, miért nem növeszti meg...aki nettó 150-t keres, miért nem tanul közgazdásznak, alapít egy céget, ami tuti befutó lesz rengeteg alkalmazottal és gazdag lesz? Miért? Vajon? Kb. ennyi értelme van a kérdésednek. Tudod a személyiségből eredendő önbizalmat is elég nehéz fejleszteni (ami a ritkábbik eset), de amikor egy valós dolgon alapuló gátlás/komplexus (magasság, péniszméret, kinézet, mell) áll az önbizalomhiány hátterében, akkor te csinálhatsz bármit, iszonyat nehéz lesz az érintett személyt meggyőzni arról, hogy neki igenis oka van az önbizalomra. Főleg, ha olyan közegbe kerül, ahol tényleg szembesül a valósággal és a konkurencia elnyomja, mint egy csikket. A szép/jó adottságokkal rendelkező emberek ezért nem szenvednek önbizalomhiányban, ezért sikeresek. Vagy ez még nem jutott el a tudatodig? Próbáld bemagyarázni egy 80 kilós, ragyás bőrű lánynak, hogy ő gyönyörű nő, vagy egy 170 centis srácnak, hogy igazi jóképű álompasi. Sok sikert hozzá és közben gondolkozz el ismét a kérdéseden!
2016. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Honnan tudod h nem változtatnak? Jah, bocsi nem lehet kérdéssel válaszolni, vagy hát nem illik.. Szóval sehonnan sem tudod h nem változtatnak rajta. Vagy talán ismersz egy ilyen embert? Akkor már általánosíthatsz is, gratulálok.

Egyetértek az előttem szólókkal, ostoba kérdés.

2016. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez is egyénileg vizsgálandó dolog.


Nem mindegy hogy egy átlag csaj felmegy online társkeresőkre, és már jönnek is a bókok, meg nő az egó, vagy van egy 120

2016. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják hogyan kell, plusz nagyon nehéz elkezdeni ezt a folyamatot. A legtöbben az első akadálynál feladják és visszatérnek ahoz az élethez ami előtte volt.


Én régen nagyon önbizalomhiányos voltam, olyan szinten, hogy egy egyszerű feladat, mint a boltba menés is szinte lehetetlen volt. Elmentem a boltig, persze ügyelve arra, hogy útközben ne kelljen senkivel sem szóbaállnom és lehetőleg ne is lásson senki. Amikor odaértem, akkor megálltam az ajtó előtt, tízszer átgondoltam, hogy mit fogok mondani, hogy nehogy bárki kinevessen, hogy hülyeséget beszélek, átgondoltam, hogy mit kell vennem, mennyibe fog kerülni. Pontosan kiszámoltam a pénzt, hogy nehogy kevesebbet adjak és ne higgyék azt, hogy direkt át akarom verni. Tízszer megnéztem mindent, hogy biztos azt veszek-e amit kell és, hogy semmi cikiset nem veszek, mert akkor szintén kinevetnek majd.

Szóval ez a procedúra kb fél-egy órával meghosszabbította, hogy vegyek egy kiló kenyeret és olyan stressz ért közben, hogy a boltból kilépve a hányinger kerülgetett.

Ebből az állapotból, durván 3 év alatt eljutottam addig, hogy már nem okoz gondot, hogy emberekkel beszéljek, sőt barátnőm is lett. Szóval nem lehetetlen dolog önbizalmat gyűjteni, de nagyon nehéz és rengeteg, folyamatos munka kell hozzá.

2016. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na véletlenül rányomtam, tehát újra:


Ez is egyénileg vizsgálandó dolog.


Nem mindegy hogy egy átlag csaj felmegy online társkeresőkre, és már jönnek is a bókok, meg nő az egó, vagy van egy 120 kilós pattanásos, csúnya arcú teremtmény, aki ha megszakad se fog találni senkit.


Egyrészt, szerintem a többség, köztük én magam sem, azt sem tudják hogyan álljanak neki. Üres szavakkal mindenki tud dobálózni, hogy "önismeret, személyiségfejlesztés". Csak a 90%-nak senki nem mondja el, hogy ezt hogy is kellene csinálni, vagy min is kellene változtatni.


Az a baj, hogy ha bárkit megkérek, hogy őszinte véleményt mondjon rólam, akár építőt, akár rombolót,akkor 90% ad valami diplomatikus semmitmondó választ, így én magam sem tudom, min kellene változtassak.


A "kapcsolatok kialakítása" megint olyan, hogy mondani egyszerű, de megtenni már nem annyira, és visszafele is elsülhet. Én próbálkoztam ilyenekkel, közös egyetemi táborok, stb, és világ életemben azt vettem észre, hogy egy ideig a közösség részének érzem magam, aztán eltelik pár nap, hét, és azt látom, hogy mások összejöttek, barátok lettek, mindenki tud mindent a másikról, én meg szép lassan kicsúszok az összes körből, és magamra maradok.


Én például pont úgy vagyok, hogy a legjobban akkor érzem magam, ha minimálisra korlátozom a másokkal való kapcsolatom, és inkább a saját kis világomban élek, saját életemet alakítom és így nem kell megfeleljek senkinek.

2016. nov. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!