Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki hozzám hasonlóa...

Van olyan, aki hozzám hasonlóan abba betegedett bele, hogy túl nagy kényelemben élt? Hogy sikerült önálló életre nevelni magát?

Figyelt kérdés
Valami olyasmi helyzetben vagyok, mint azok az amerikai tinisztárok, akik hirtelen jutnak hírnévhez, és aztán nem tudnak mit kezdeni magukkal, ezért jobb esetben drogosok, rosszabban öngyilkosok lesznek. Nem sok elvárás van velem szemben itthon. Nem tudom, mi van velem, régebben minden jól ment, teljesítettem gimiben rendesen, elvégeztem egy egyetemet, de valahogy olyan, mintha közben nem jöttem volna rá, hogy én ki vagyok és mit akarok. A szüleimnek mindig mindenre az volt a válaszuk, hogy teret hagytak. Olyan, mintha semmi kényszerítő erő nem lenne az életemben. Tudom, hogy ezt rohadt idegesítő lehet úgy olvasni, hogy másnak sokkal súlyosabb gondjai vannak, de ez is egy nagyon komoly gond tud lenni. Van, akinek az élete is rámegy. Azt szeretném kérdezni, hogy vannak-e itt hozzám hasonló huszonévesek, hasonló problémával, és hogy hogyan másztak ki belőle. Szeretnék kevésbé függni a szüleimtől, de azt sem tudom, mibe kezdjek, mert úgy érzem, már rég külön kéne élnem. Meg vagyok zavarodva. Egyszer azt gondolom, hogy ebben a korban már családom kéne, hogy legyen, máskor meg olvasok a változó trendekről, arról, hogy mostanában nem ritka, hogy még késő huszonévesen is a szüleikkel élnek az emberek.
2016. nov. 15. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én abba betegedtem bele, hogy túl nagy volt magammal szemben az elvárás és nem tudtam megfelelni saját magamnak, bármennyire igyekeztem.
2016. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el az életen h mi szép mi nem miért kell élni. És találd meg az erősségedet és fejleszd amiben jó vagy és ezt mind emberi szeretettel. Házasság? Nem kell keresni az igazit majd eljön.
2016. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, ez a ló másik oldala, sem ez nem jó sem a túlzott szigor, de a két véglet között is vannak lehetőségek, és határokra, korlátokra szükség van.

Örülök, hogy ezt felismerted.

Te hogyan nevelnéd a gyereked, ha szülő lennél? Mi az, amit szerinted a szüleidnek másképp kellett volna? Próbáld ki magadon.

Csinálj magadnak egy rendszert, mint a suliban az órarend, ha kell, akkor ne csak fejben, de írd is össze, rajzold, szerkeszd meg, tedd ki magad elé valahova.

2016. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokan élnek a szüleikkel, de a legtöbben azért mert nem tehetik meg, hogy elköltözzenek. Ha van rá pénzed költözz el, az majd önállóságra nevel. Ha nincs rá pénzed, akkor meg is van a cél. Menny el dolgozni, hogy legyen pénzed elköltözni. A munka is életrenevel.
2016. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1: Hasonlóan érzek én is. Közben túl kevés időt fordítottam arra, hogy jól is érezzem magam.


#2:


"Házasság? Nem kell keresni az igazit majd eljön."


És ha azt mondom neked, hogy már eljött az igazi, csak én voltam hülye, és lemondtam róla? Jelenleg ez a másik gondolat, ami megbetegít. 24 éves vagyok, még sosem voltam lánnyal. Pedig több alkalom is lett volna, de mindig túl magas volt az elvárásom, vagy bepánikoltam. A szüleim kezdenek hülyének nézni.



#3:


"Te hogyan nevelnéd a gyereked, ha szülő lennél? Mi az, amit szerinted a szüleidnek másképp kellett volna?"



Na, ennek a kérdésnek nagyon örülök! Hát, először is: rohadt sokat beszélgetnék és játszanék vele. Azt gondolom, irreális elvárás az, hogy a gyerek odamenjen a szülőhöz, és csak úgy magától számoljon be, hogy mit érez, mik a problémái. Úgy gondolom, hogy ez egy oda-vissza játék, ahol előbb a szülőnek kéne kezdeményeznie, megdolgoznia a gyereke bizalmáért. Csomószor érzem és éreztem azt, hogy az apám úgy várja el, hogy beszélgessek vele, hogy ő közben semmi gesztust nem tesz arra nézve, hogy érdekelné, amit mondok.


Azonkívül meg kéne húzni bizonyos határokat a munka és a család között. Pl. ki kéne jelölni minden nap egy időintervallumot, amin belül fogadunk hívásokat, és amin túl nem. És mondjuk szabadon hagyni minden vasárnapot. Vagy minden második vasárnapot. Tökmindegy, csak legyen valami rend, amit betartunk. Mert szerintem a család több, mint 4 ember együttélése egy házban.



Egyébként, szeretnék majd olyan szülővé válni, amiről Vekerdy Tamás ír:


[link]

2016. nov. 15. 17:45
 6/7 anonim válasza:

Annyira gazdagok vagytok hogy neked már nem kéne dolgoznod?


Az én történetem is elég különleges. Én sem tudtam kezelni.

Volt olyan hogy egész nap csak voltam és "szortam" a pénzt. Azt utána találtam egy dolgota ami érdekel most az köt le...

2016. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mit találtál?
2016. nov. 15. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!