Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nyiregyházi emberek miért...

A nyiregyházi emberek miért durvábbak mint a debreceni emberek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem nyíregyházi sem debreceni,Békés megyében lakom de szoktam járni Debrecenben és Nyíregyházán is. Nyíregyházán ritkán de épp elég is.


Észrevettem,hogy Nyíregyházán durvábbak az emberek mint Debrecenben. Jó találkoztam már Nyíregyházán nagyon kedves nénivel és Debrecenben bunkóval de átlagban Debrecenben jobb emberek vannak,rendesebbek.


A Nyíregyháziak olyanok mint a Borsodiak ,kezet is foghatnának.


Miért van ez a nagy különbség?


Talán azért,mert Nyíregyháza az ország északkeleti részén van,Debrecen pedig inkább már kelet mint északkelet?


Valamikor azt hallottam,hogy az északkeleti emberek durvák. Persze van kivétel.



Igaz ez?



2016. nov. 25. 22:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyival egészíteném ki a kérdésem,hogy ha pl. valami nyíregyházi ember olvassa ezt a kérdésemet,ne vegye magára,tényleg nem akarom az ottani embereket ezzel bántani,megsérteni,csak általánosságban vagy ,hogy írjam,így vettem észre,hogy Debrecenben kedvesebbek az emberek mint Nyíregyházán.
2016. nov. 25. 22:10
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nem befolyàsolja a lakóhely az ember modoràt. Mivel én Szabolcsi vagyok, jómagam talàlkoztam màr Nyíregyhàzàn én is rosszindulatú emberrel. De ugyan úgy kedves, segígőkésszel is :) Jó aláírom, hogy errefele Szabolcsban egyes települések lakói kb. 20%-a "jómodorú". Nyilván másabb élet van itt, mint Budapesten. Bár fiatalok köréből (kb. 25 éves korig) nem igazán találkoztam kedves, jóindulatúakkal. :)
2016. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy vettem észre, hogy Debrecenben kedvesebbek mint Miskolcon.
2016. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Gazdasági okai vannak. Nyilvánvaló, hogy az ország második legnagyobb népességű/gazdaságú/kulturális ill. oktatási központú városában jóval több kiegyensúlyozottabb, liberálisabb emberrel fogsz találkozni, mint az ország egyik legszegényebb megyéjének nagyvárosában, ahol mellesleg az egy négyzetkilométerre eső "ómigránsok" száma is jóval nagyobb.
2016. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Igenis hatalmas különbségek lehetnek lakóhely szerint emberek között, én egész más részében élek az országnak(fejér megye) ez a környék rettenetesen ingerszegény, alig van látnivaló, kulturális lehetőségek, itt az az izgalom, amit a szomszéd csinál, meg ha kap egy felszólító levelet az ember az okmányirodából.

Ellenben régen, ahol éltem, ott szinte minden utcában volt valami bár, mozi, stb, sokféle emberek.

Itt ha valaki kimenne rózsaszínre festett hajjal az utcára, szerintem meglincselnék. De élve elégetnék, az biztos.

2016. nov. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Lehet meg fogsz lepődni , de Nyíregyi vagyok, és én is ezt vettem észre vagyis inkább azt hogy itt Nyiregyen az emberek magának valók, leszarnak mindenkit.

Míg e közben Debrecenben sokkal jobban figyelnek egymásra.


De lehet ez a pénz miatt is , mert itt Szabolcs megyében nagyon kevés fizetést adnak és túlhajszolják az embereket.

(Nekem volt hogy havi 53 ezer forintért dolgoztam 8 órában, szörnyű volt.)

19/l

2016. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én nyiregyi vagyok, nekem pont Debrecen a kellemetlenebb. Valószínűleg közre játszik hogy nagyobb város és én még inkább falura szöknék innen is. Ott rengeteg modortalan emberrel is találkoztam, de a legjobb barátaim java oda való. Semmi de semmi köze a lakhelynek az emberek stílusához szerintem, inkább az a kérdés hogy hasonló közegből hasonlítasz e össze embereket. A sarki kis boltost hasonlítani a tescos pénztároshoz azért lehet a mentalitásban különbség :p
2016. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nem durvábbak a nyíregyháziak. Sőt, a debreceniek inkább lenézőbbek és magasabban hordják az orrukat, mert ők cívisek...pff. Mindenhol lehet találkozni rendes és nem rendes emberekkel, nem hinném, hogy az említett 3 nagyváros között akkora különbség lenne, hogy az feltűnő legyen.
2017. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!