Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is ijesztő, ha...

Szerintetek is ijesztő, ha valaki azt nézegeti Facebook cseten, hogy mikor voltál elérhető és utána meg is jegyzi Neked élőben?

Figyelt kérdés

Van 1-2 ilyen ismerősöm. Hétköznap nem mindig jut időm és/vagy energiám, hogy mindenkinek válaszolgassak. A telefonom képernyőjén megjelennek az üzenetek és, amin látom, hogy SOS, arra válaszolok, ami meg ráér, arra később reagálok, amikor van időm.

De amíg nem reagálok, néha bemegyek FB-ra csak legörgetni 30 mp erejéig, hogy van e valami izgi.

És utána jön oda pl másnap az ismerősöm, hogy nem reagáltam, pedig online voltam egyszer x óra x perckor aztán y óra y perckor... És ez engem eléggé megijeszt. Kicsit megszállottságot tükröz.


Vagy csak én vagyok gyártási hibás és normális ha ezt lesik az ismerősök?



2016. dec. 4. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez beteg dolog, már szinte függőség.
2016. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeru: nem is kell belepni. A fontos emberek tudjak a telefonszamod, ha valamit akarnak majd felhivnak. A tobbi meg nem lenyeges.


A telefonon is kapcsold ki az ertesiteseket, vagy torold le az FB-t a francba.

2016. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell egyáltalán kiírni, hogy elolvasta-e az illető az üzenetet, meg hogy mikor lépett be utoljára? Sosem értettem.
2016. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Someone Alone ***** válasza:
Szerencsére nem kell ilyenekkel foglalkoznom.
2016. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ne lessék! Épp ezért kell kikapcsolni a csetet. (Már ha még egyáltalán ki lehet... tudom is én.) Ha látszik, az olyan dolog, hogy az ember akaratlanul is felfigyel rá, és kombinálni kezd. Pláne, ha olyan fajta.


Már messze túl van mindenféle intimszférán meg normalitáson ez a világ. Mikor (anno) vezették a telefont az utcában, és kezdett terjedni az a "jó" szokás, hogy az embert számon vehetik, hogy mért nem volt elérhető, én már akkor is mondtam ilyeneket:


Idefigyelj, én nem azért megyek végre haza, hogy ott is bárki, bármikor, bármivel belecsöppenhessen az életembe. Ha erre vágynék, akkor 0-24-ben ott ülnék közöttetek.

2016. dec. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez akkor oké, ha nem felejted el őket. de az tényleg sértő, mikor végül elfelejted őket.
2016. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!