Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Figyelem zavar miért létezik?

Figyelem zavar miért létezik?

Figyelt kérdés

Mostanság szembesülök azzal hogy milyen veszélyes is ez a figyelem zavar. akár az élet is múlhat rajta.. Eddig nem gondolkoztam el ezen, meg olyan ártatlannak tünt leirva hogy Figyelemzavar.. de hogy Felnőttebb fejjel gondolkozom, rájöttem mennyire veszélyes lehet ez. Ahol a reakció, és rengeteg információn múlik minden manapság, meg a befogadás, a figyelem, memória.. eltünne pl a péztárcám, lehet nem is emlékeznék rá hogy volt e benne pénz, vagy mennyi pénz volt benne.

Vagy emberekkel kapcsolat, ahol elszabadul az indulat és nekem kéne döntenem választanom vagy olyat mondanom amivel hárithatnám, nem tudom mert nem terjed ki addig a figyelmem.. Elég veszélyes. Nem tudom.. Fogadjam el hogy én nekem ennél jobb nem lesz? Mert ahhoz hogy fejlődjek eljussak odáig egyszer hogy család.. azt teljesen más beállitottsággal, más szinten kell keresni. De igy hogy még magamra is alig tudok figyelni, nagyon nehezen jegyzek meg részleteket... nem tudom. Ráadásul olyan világban is élünk, ahol kevés a jó indulatú ember, mindenki versenyzik, lenéz, elnyom, indulatos..stb Mi a véleményetek?


2016. dec. 27. 22:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Senki sem tökéletes, meg kell találnod azt az embert, vagy azokat az embereket, akiktől számíthatsz segítségre abban, ami neked a gyenge pontod, és vice versa, akik meg számíthatnak segítségre tőled abban, ami meg nekik a gyenge pontjuk, ez a közösségi élet lényege :)

Én egyénként úgy gondolom, hogy nem kevés ember van, aki jóindulatú. Nem is túl sok, de azért vannak bőven olyanok, aki a lelkük mélyén alapvetően jóindulatúak, csak "nem merik" ezt kimutatni, mert félnek attól, hogy ezt kihasználják mások.

Így aztán, ha két jóindulatú embert hoz össze a véletlen, akkor még sokszor abból sem lesz egy jó barátság, kapcsolat, vagy bármi más, mert nem merik felfedni egymás előtt a saját jóindulatúságukat.

2016. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!