Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Judith Barsi, aki 1978-ban...

Judith Barsi, aki 1978-ban született, színésznő volt és 1988-ban megölte az édesapja folyékonyan beszélt magyarul; de akcentussal beszélte vagy nem akcentussal?

Figyelt kérdés

Egy kollégám nem Magyarországon nevelkedett, de a szülei magyarok - így kétnyelű a kollégám és folyékonyan beszél magyarul, de akcentussal.


Sőt, még mielőtt Magyarországra költöztünk volna, csak a szüleimmel beszéltem Magyarul 5 éves koromig és akcentussal beszéltem.


Ez jutott eszembe a kis Judith Barsiról, akinek a szülei magyarok voltak, ő Amerikában élt így kétnyelvű volt és csak akkor használta a magyart ha a szüleivel beszélgetett és nem akarta, hogy mások értsék (ami eléggé gyakran volt).


Hátha valaki tud erről valami infót adni, hogy ő is akcentussal beszélte a magyart? (Pl hallotta őket beszélni az édesanyjával vagy ismerte a családot vagy akármi).


Nagyon sokat olvastam amúgy a kis Judith-ról, sajnálom, ami történt vele és sajnálom szegényt a sok megpróbáltatásért, amin át kellett mennie és csodálom a bátroságáért illetve az ereje miatt!



2016. dec. 31. 15:19
 1/3 horex ***** válasza:

Fészbukon kellene keresned angolul olyanokat, akik ismerték.

Netán filmrendezőket, szinészeket akikkel együtt játszott, akik alkalmazták

2017. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

horex, köszi a választ, sajnos az a gond, hogy akik magyarok voltak és ismerték, (akikről tudok) elhunytak, akikkel meg együtt játszott, stb azok amerikaiak voltak, tehát nem tudnák megmondani, a magyart akcentussal beszélte e.


Ezért is itt kérdezem, a GYIK - t csak magyarok olvassák, hátha akad, aki esetleg ismerte Őt vagy hallotta valamilyen okból kifolyólag anno magyarul beszélni

2017. jan. 7. 19:47
 3/3 horex ***** válasza:
Én meg rosszul értelmeztem a kérdést. Az angol kiejtésére értettem.
2017. jan. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!