Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? 14/l

Mi lehet ez? 14/l

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném tudni hogy ez egy betegség-e.Szóval kb. 2 éve kezdődött, hogy egyfajta "dűhrohamaim" vannak, pl. ha valaki felidegesít akkor képes vagyok ordibálni, széttörni valamit, kárt tenni magamban stb.

Szerintetek ez mi lehet, egyébként lehet hogy köze van ahoz hogy depressziós vagyok.


Köszönöm hogy elolvastad, bocsi a rossz megfogalmazásért.



2017. jan. 6. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Lehet betegség, fordulj szüleiddel pszichológushoz!
2017. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Elfojtott düh, szomorúság van benned?

Olyan probléma amit halogatsz pl. bármi amiről amúgy tudod, hogy gond de nem foglalkozol vele hanem elnyomod.



Magadban ne tegyél kárt, sajnos tudom milyen és tényleg csak azt ne.


L\27

2017. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
A depressziód az olyan orvos által diagnosztizált, vagy az a másik, jaaaaj, mindenki depis, én is az leszek fajta?
2017. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyelőre fogalmazzuk meg úgy, hogy ez egy állapot amibe belekerültél. Nem biztos, hogy konkrétan egy betegség, de mindenképpen olyan állapot, amelyben nem jó számodra benne lenni és valószínűleg ez valamennyire a környezetedet is zavarja. Leghelyesebb lenne ha felkeresnéd az iskolapszichológust és tőle kérdeznéd meg mit javasol az ilyen helyzetek elkerülésére. Teljesen biztosan fog tudni használható tanácsokat adni számodra. Ha van egy kedvenc tanárod, akit nagyon kedvelsz, kérdezd meg tőle hol és mikor lehet felkeresni az iskolapszichológust, biztosan meg fogja tudni mondani vagy tudja kitől kellene megkérdezni.
2017. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Igen, köze van a depresszióhoz.


Mentálisan sérült, beteg pszichéjű ember vagy.


Ha nem akarod a változást, és azt, hogy szakemberhez menj (pszichológus, vagy pszichiáter), akkor ez még rosszabb lesz, és egyre lejjebb csúszol.

Ráadásul a környezetedben mindenki csak szenvedni, és idővel kerülni fog.

Te is szenvedni fogsz, és már most frusztrált vagy, egy önkontroll nélküli beteg, frusztrált, másokra és önmagára is veszélyes agresszív ember.


Nem tanítottak meg a szüleid arra, hogy hogyan kezeld az indulataid? Hogy lehetséges az, hogy nem kaptál 2 nyaklevest, akkor amikor eljutottál odáig, hogy őrjöngesz, dühkitöréseid vannak, és másokra is veszélyes vagy?


Ilyenkor csak ölbe tett kézzel néztek, várták, hogy elmúljon, vagy mégis mit csináltak?


2 esetben szokott ez legfőképp kialakulni:


1.) Egy agresszív családban vagy jelen, ahol mindent így oldanak meg,

2.) Nem voltak korlátok, határok, el lettél kényeztetve, mindent megengedtek neked, csak a gázcsapot nem...


Soroldd be magadat valahová, te ismered a saját szüleidet.


Foglalkoztak veled egyáltalán? Vagy nőttél, mint a dudva?

2017. jan. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Előző válaszoló, ez így egy kicsit gáz.

Első sorban, ha valakinek alapvetően dührohamai vannak, azt hiába képeled fel, max elnyomja magában, így kialakulhat depresszió (ami nem a depi, hanem pszichiáter által megállapított betegség) és ismételt, ám súlyosabb dührohamok, majd másra és önmagára lesz veszélyes. Kissé paradoxon volt a megfogalmazásod.


Az ütés erre nem megoldás. A betegséget gyógyítani kell. A depressziósoknak pedig pszichiátrián a helye.


Az egyik válaszoló jól mondta, ez egy állapot, amiben benne vagy! Ezt gyógyítani kell.

De azért egy dolgot ne felejtsünk el; te egy 14 éves kislány vagy, ilyenkor elkezdtél már belépni a nagykamasz korba, a hormonjaid megőrültek és csapkodsz, zúzol, hisztizel. Mindenki ilyen ebben a korban. És mindenki diagnosztizálja magán a depressziót, ami valójában csak depi és hiszti.


Betegségnek nem mondanám, de ha nagyon kétségbe vagy esve, akkor szólj anyudéknak, go a család segítőbe, ott pszichológus és 18 éves korodig járkálhatsz oda.

2017. jan. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, nem orvos diagnosztizálta, hanem egyszerűen tudom.Nagyon sokat bántottak/bántanak az osztalytársaim.Pl. egyszer mikor futottunk és beakartam kötni a cipőm megrúgtak stb. Illetve kb. 2 évig nem voltak barátaim, plusz volt még egy-két dolog.

Annyi a lényeg hogy ezek miatt a dolgok miatt lettem depressziós.

2017. jan. 8. 01:29
 8/10 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, sanos a mi iskolánkban nincsen iskolapszchiológus.Legalábbis én nem tudok róla..
2017. jan. 8. 01:32
 9/10 A kérdező kommentje:

5.válaszoló, egyáltalán nem agresszív családban élek, anyukám szeret de nem tud az ilyen dolgaimról.Ha rám jön a dűhkitörés akkor elvonulok a szobámba és ott rendezem le, anyum azt sem tudja hogy depressziós vagyok.

Igazából csak a tesóm tud róla (ő 12 éves).

2017. jan. 8. 01:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden betegség mi rossz számodra.

Mint szinte mindenhez, és minden mentális dologhoz, gondolkodnod kell.

Elemezd magad, helyzeted s neveld át tudatalattid.

Írj rám ha kell segítség.

2017. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!