Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az eredeti Tüskevár filmet...

Az eredeti Tüskevár filmet szeretitek jobban vagy a 2013-ast? Melyik hasonlít jobban a regényre?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Eredeti (ifjúsági sorozat) nagyon hasonlít a regényre. Hangulatában is, képi világában is. Nagyon szép feldolgozás lett.

Örülök, hogy újra feldolgozták, mert aktuálizált és talán jobban megül a mai fiataloknak. Az eredeti meg "régi" és ezért van egy természetes undor, tartózkodás vele szemben.

2017. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen az eredetit szeretem jobban. Én nem vagyok ellene annak, hogy újra feldolgozzák a korábbi nagy sikerű filmeket, sorozatokat, de ez az új Tüskevár szerintem borzalmasra sikeredett. Pedig tényleg elfogulatlanul ültem le megnézni. Egyedül Kovács Lajos, mint Matula bácsi játéka volt az, ami tetszett, amit el tudtam benne fogadni. Pl. Eperjes, mint István bácsi.... áhhhhh.....


Az egésznél azt sem lehet tudni, hogy ez most mikor játszódik??? 2013-ban vagy az 1950-60-as években??? Totál káosz és zűrzavar....

2017. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
"Természetes undor"? Max az értelmi fogyatékosoknál, bocs. Bánhidi László felülmúlhatatlan volt Matula bácsi szerepében, nekem az új változat csak halvány utánérzés. Igaz, én olvastam is a regényt, ahogy Fekete István valamennyi művét, ez manapság már nem jellemző, sajnos.
2017. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, eddigi hozzászólásokat

nekem se az újrafeldolgozással van a gondom, de a szövegkörnyezet és az egész képi környezet totál nem illik össze...régies mondatokat mondanak divatos Vans polókban, meg mikor a szalmabálánán Katinka egy fehér ujjatlan topban vizet ad Bütyöknek egy Szentkirályis ásványvizes műanyag flakonban,az már kicsit kultursokk számomra :DDD

2017. jan. 15. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

#3 kedves értelmi fogyatékos barátom:

Veled vajon előfordult-e már, hogy ajánlottál egy filmet valakinek, vagy neked ajánlottak egy filmet, amit 40es években forgattak és azt mondta, hogy "az túl régi"?


Hiába dugod a fejed a homokban, egy tizenévesnek megmutatsz egy filmet és az nem az elmúlt 5-10 évben jött ki, az már régi film lesz. És kevésbé fogja érdekelni, mint egy új film.


Harcolj, sértegess, agresszióskodj nyugodtan, de a valóság elől nem tudod elrejteni magad mások lealázásával.

2017. jan. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen az eredeti, a hangulata olyan, mintha éppen a könyvet olvasnád.
2017. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
#5-ös, nem szoktam "homokban dugni a fejemet", mivel ilyen magyar kifejezés nem létezik.:-) 3 gyerekem van, akik tizenévesen is végigröhögték pl. az Indul a bakterház c. filmet, hallgatnak Dizzie Gillespie-t, Aretha Franklint, Doors-t, James Brown-t, Bob Marley-t és operát, komolyzenét egyaránt, amellett, hogy van egy rapbandájuk is, aminek egyikőjük készíti az alapokat. Nem az alkotás kora határozza mg a minőségét. Igen, tudom, hogy egy fekete-fehérben forgatott film első ránézésre nem olyan vonzó egy mai fiatalnak, mint egy látványos IMAX verzió, de "természetes undort" tényleg csak mentális kihívásokkal küzdők éreznek.
2017. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Ügyes vagy. Legyél büszke magadra. Ne akard megérteni, amit a másik mond. :) Biztos jó magyar leszel ettől
2017. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!