Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ne általánosítsak?

Miért ne általánosítsak?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert nem minden ember ugyan olyan.

Egy külső vagy belső tulajdonsághoz nem rendelhetsz hozzá más tulajdonságokat amik hasonló embert jellemeznek, hogy egy kalap alá vedd őket. Nem minden fekete bűnöző, nem minden európai és amerikai dagadt, nem minden német pontos stb...

Ezek csak klisék/sztereotípiák. Van igazságalapjuk (!), de nem szabad minden emberre ráhúzni ezeket.


Amúgy "szabad" általánosítanod (ki vagyok én, hogy megtiltsam?), de nem illik és nem vall magas intelligenciára.


Ettől függetlenül (szerintem) normális ha este a vonatállomáson nyugtalanul érzed magad ha ott van melletted 5-6 fekete/szír férfi és hangoskodnak/zaklatnak...


17/L

2017. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ki mondta, hogy ne tedd azt? miért is csinálnál úgy, ahogy egy másik ember akarná?


felőlem általánosíts.. ettől nekem nem lesz se jobb, se rosszabb.

2017. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert nem mindenki egyforma.

Pl.: "Minden lány r*b*nc!" én kikérem magamnak, mert én nem vagyok az, és ez általánosítás.

2017. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Mert léteznek kivételek. És nem mindenki egyforma.
2017. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem polkorrekt. Ami nem polkorrekt az rossz és csúnya dolog. Meg maradi. Meg nem fair. Meg rossz... ja azt mondtam.


Nyugodtan általánosíts. Mindenki általánosít, csak sokaknak ciki beismerni.


Honnan ismered fel a darazsat?

A fekete, sárga csíkozásról.


Ha megcsíp a darázs és legközelebb meglátsz egy másik repülő rovart ugyan ilyen színekben, mire fogsz gondolni?

Arra, hogy egyszer megcsípett és az fájt.


Mit fogsz tenni?

Elkerülöd, agyoncsapod. Vérmérséklettől függ.

2017. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

5, a példádnak semmi köze az általánosításhoz. Amire gondolsz, az a prekoncepció.


Azért ne általánosíts, mert akkor nem keveredsz hazugságba.

2017. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A prekoncepció előítéletet jelent. Azaz tapasztalat nélkül vonsz le előre következtetést.


A példámban szerepelt a tapasztalat ami alapján általánosítasz a többi hasonló külső jeggyel rendelkező egyedre.


Tehát fölöslegesen okoskodtál.

2017. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!