Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is ilyen? Lehet ezzel...

Más is ilyen? Lehet ezzel valamit kezdeni? Néha már kellemetlen.

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 18:04
 1/4 anonim válasza:
Mivel? Milyen vagy? Nincs semmi ideírva.
2017. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, időközben észrevettem, hogy bővebb infó nélkül küldte el, szóval: egyáltalán nem vagyok együttérző, empatikus, nem tudok "sajnálkozni". Hírek, közösségi oldalak: ilyen-olyan baleset, tragédia, kínzás, halál, stb, de semmi. Elolvasom, megnézem de semmi együttérzés. Ugyanez van azonban sajnos a közeli hozzátartozókat illetően is: sérülés, baleset ér valakit és semmi. Nagymamám halálakor is ez volt. Persze sajnáltam (nagyon jóban voltunk), de nem sírtam pl. Próbálok valamiféle együttérzést "kicsikarni" magamból ilyen helyzetekben, de nemigazán megy. A halállal úgy vagyok, hogy előbb-utóbb bekövetkezik, 80+ felett sem fog senki további 40-50 évet vidámságban leélni. Gyermekeimmel is ha történik valami, pici aggódás, de sosem viszem ezt túlzásba, egy ponton túl semmi, nem sírok, nem akadok ki.

Miért lehet ez?

2017. jan. 21. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamilyen tudatalatti elfojtás, talán annyira félsz a fájdalomtól vagy az érzelmeidtől, hogy teljesen blokkolod magadban.


De én meg pont az ellenkezője vagyok, pláne, mióta szülő vagyok. Az olyan filmeket, ahol nőket vagy gyerekeket bántanak, vagy elvesztik a szüleiket, nem nézem meg. Másfél hete láttam egy videót, amiben egy embert megkínoztak, azóta sokszor eszembe jut, főleg elalvás előtt, sokszor látom magam előtt, és olyankor ki kell nyitnom a szemem, hogy elűzzem a képeket. Ez a buszos tragédia is annyira lesújtott, hogy nincs is kedvem semmihez.

2017. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha, volt ma (tegnap) ez a buszos baleset. Elolvastam, semmi. Persze biztosan nagyon rossz az erintetteknek, a csaladoknak, de nem fogom emiatt telesirni a parnat lefekves elott. Szemelyesen nem vagyok erintett benne, se ismerosok kozul, ha talalkoznek valakivel reszvetet nyilvanitanek mert ugy illik es az a helyes.

Ha esetleg elfojtas is, nem tudom honnan ered vagy mikor, mikent alakulhatott ki. A legutobbi halaleset, ami erintett az az, hogy meghalt a kutyam. Nem sirtam. Vele nottem fel, s bar nem volt szobakutyan rengeteget jatszottunk, "lelkiztunk", ugyes-bajos kamaszdolgokat osztottam meg vele. 14 eves volt, valahol gondoltam, hogy hamarosan elmegy (leven idos volt mar). Felideztem a szep pillanatokat, amiket egyutt ateltunk es igy bucsuztam el tole fejben. Meg merem kockaztazni, hogy szomoru sem voltam, masnap ment minden mint elotte. Hianyzott, mert furcsa volt, hogy nincs tobbe, de ez az elet rendje, elfogadtam.

2017. jan. 21. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!