Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 23 éves ugye még nem öreg?...

23 éves ugye még nem öreg? Érzelmi zavarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 évesen úgy érzem, hogy máris záródnak a lehetőségek előttem, pedig most kellene kezdődnie az életnek, nem? Úgy értem, a legjobb pozíció gyerekkorodban vagy, az egyfajta kezdő helyzet. Most már csak öregszem.

Depressziós is vagyok. Családomban halál esetek történtek. stb.

Olyan nehéz elengedi az iskolát, a gyerekkort, a nagyszülőket. Egy nagy gyerek vagyok?



2017. febr. 6. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tűnik, nincsenek céljaid.

Én 23 évesen úgy éreztem, hogy enyém a világ - van munkám, jövedelmem, párkapcsolatom. A magam ura kezdhettem lenni, jó érzés volt nem függeni a szülőktől. Tervezgettem, miket fogok csinálni az elkövetkezendő években.

A halálesetek bizony földhöz tudják vágni (sőt, földhöz is vágják) az embert, de hát ez az élet. Születünk, élünk, meghalunk. Ahogy idősödsz, úgy "kérgesedik" a szíved/lelked, sajnos hozzá fogsz szokni a rossz dolgokhoz is, a lényeg, hogy mindig megtaláld a saját életed értelmét, és ez majd segít talpra állni.

A gyerekességet nem kell kiölnöd magadból, minden egészséges szemléletű ember lelke örökzöld. :)

A gyerekkorod és a nagyszüleid emlékét tovább viszed magadban, és majd átadod a saját gyerekeidnek, és eljön majd az idő, amikor egy kisgyereknek TE jelented majd azt, amit a nagyszüleid jelentettek neked... :) Ez az élet rendje.

23 évesen keresd a lehetőségeket, öregedni ráérsz majd 55 felett!

2017. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyerekkorban túl függő vagy. Ha nem hoztál túl sok rossz döntést s nem voltak nagyon rosszak a körülményeid, remek korban vagy, ha igen, akkor sincs még veszve szinte semmi.


Öreg csak akkor vagy, ha azt hiszed és bezárod magad előtt a lehetőségeket.

2017. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, a saját életed te tudod felépíteni.

Találd meg az örömöt, találj ki magadnak célokat. ...

Az az ember "öreg", aki így befásul, mint te.

2017. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!