Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Attól még lehet jó a logikám,...

Ay carramba! kérdése:

Attól még lehet jó a logikám, gondolkodásom, hogy matematikából átlagos/picit átlag alatti vagyok?

Figyelt kérdés
Evolúcióbiológus szeretnék lenni, de a pszichológia, filozófia is nagyon vonz, semmi nagyképűség, de nem is tagadom jó vagyok bennük. Csak mindig azzal szembesülök, hogy mintha mások lenéznének, kinevetnének/gúnyolnának engem az miatt, mert másból, főleg fizikából és matematikából nem vagyok jó, és néha nem tudok valamit megcsinálni.

2017. febr. 11. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Háát... Attól függ. A matematika alapvetően minták felismerése, tovább vitele absztrakt környezetben. Az lehet, hogy ez az absztrakt rész nem megy, de amúgy jó lennél.


De ez fordítva is tuti igaz, hogy ha jó vagy matekban az segít amúgy gondolkodni.


A fizika oktatás meg elég fős, szóval az külön történet. Én filozófia szakos voltam és vicc, hogy egy csomó ember ott szerette meg a fizikát.


Angolban jó vagy?

2017. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Én is pocsék voltam matekból, főleg algebrából, egyszerűen nem fért a fejembe, hogy mi értelme van összeadni öt betűt. Mindig azt hittem, buta vagyok, aztán elkerültem egyetemre, meg munkahelyre, és rájöttem, hogy ettől még egész jól átlátom a rendszereket, néha jobban, mint azok, akik jók természettudományos tárgyakból, és mindenki okosnak tartja őket.

Most a szakmámban dolgozom, ehhez inkább pszichológia és emberismeret kell, hogy meg tudd becsülni, hogy az emberek hogyan fognak reagálni, mit fognak tenni, és miért, illetve, hogy onnan mi lesz a következő lépés. Ezek a dolgok nagyon jól mennek.

Bioszból jó vagy? Van egy biológusnak tanuló ismerősöm, azt mondta, nehéz szak, kell hozzá a kémia, biológia, illetve számolniuk is kell, de logikus, hogy mit, miért, hogy kell kiszámolni. Emellett megvan az a része is, amihez fenék kell.

Pszichológiában is van matek, főleg a statisztika nehéz, bár az nekem pont könnyen ment, de ezt embere válogatja, nagy volt a bukási arány.

A filozófiával kapcsolatban nem tudok segíteni.

Az egyetemistáknál pedig divat, hogy megpróbálnak lenézni mindent, ami nem az ő szakuk, ezzel "bebiztosítva" a saját értéküket. A nem annyira népszerű egyetemek "kamufőiskolák", a bölcsészek mind mekiben fognak dolgozni, a nyelvszakosok bénák, mert nyelvet tanulni bárki tud, és ők is a mekiben fognak dolgozni, a jogászok "csak magolnak, ahhoz semmi tehetség nem kell", az informatikusok mind zsírosbajszú kockák, és a sort még hosszan lehetne folytatni arról, amiket hallottam az egyetemi éveim alatt. A lényeg az, hogy mindenki próbálja a saját szakját beállítani a világ legbonyolultabb dolgának, hogy ezzel bizonyítsa a saját értékét. Szerintem szánalmas ez a hozzáállás, szóval ezekkel az emberekkel nem is kell foglalkozni :)

2017. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

#1 Igen, jó vagyok angolból.

2017. febr. 11. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor csináld meg ezt. Nagyon jó. Van felirat is a videókhoz.

Segít fontos dolgokat megérteni a tanulásról. Hogy maga az nem teljesen ilyen, hogy van amiből jó az ember. Pont egy ilyen nő az egyik aki csinálja, aki nem volt jó matekból és aztán matekos pályára ment.

[link]


(azért is érdemes ilyen kurzusokat csinálni, mert rengeteget javít az angol szövegértésen)


Amúgy egyetemen az egyik legfontosabb dolog az lesz, hogy képes vagy e kitartóan és koncentráltan végig csinálni dolgokat. Nem feladni fél úton, hanem addig menni, amíg elkészül a végeredmény.


Ami még lehet meglepő, de ilyen biológiához az lehet jó lehet, ha megtanulsz kicsit programozni.

2017. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm!
2017. febr. 11. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Tényleg nagyon ajánlom, én pár éve csináltam meg, már jóval a tanuló évek után, de így is őrült hasznos volt. Amúgy a másik, aki csinálta egy híres biológus :D
2017. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!