Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez mitől van?

Szerintetek ez mitől van?

Figyelt kérdés

anyám kék szemű(kicsit zöld) apám is kék szemű. Mind kettő szőke hajú de én mégis barna hajú és barna szemű vagyok. Még világosodhat? 14/F

Vagy talán inkább nagyon sötétzöld a szemem. Az összes rokonom kék szemű még a bátyám is. Ha ez számít Anyám és apám is bajor(Innsbruckiak).



2017. febr. 11. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Genetika. Nemcsak a szülőktől örökölsz, hanem az ő szüleiktől, meg az ő szüleiktől stb. Hogy éppen kinek a génjeit örökölted, és abból is mi volt a domináns, az szabja meg a szemed színét.


Ha 14 éves vagy, akkor ezt kb. most kéne tanulnod biológiából, vagy a közeljövőben. Majd akkor megérted kicsit jobban is.

2017. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Még világosodhat?"


Nem igazán. Az idő múlásával az ember haja/szeme/bőre inkább pont, hogy egyre sötétebb lesz. Rengetegen születnek szőkésen, és végül tök sötét lesz a hajuk felnőtt korukra. Ez végbemehet felnőtt korban is. Biztos neked is van olyan barna hajú ismerősöd, aki még régebben szőke/szőkésbarna volt.

2017. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tanultam tudom hogy



100-50

-50-25

-25-12,5

-12,5-6,25

-6,25-3,125%...

2017. febr. 11. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Ha konkrétabb tudományos genetikával kapcsolatos kérdésed van, ajánlom figyelmedbe a tudományok kategóriát, ahol szépen megválaszolják neked az ilyen irányú kérdéseket.
2017. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

50e egy apasági teszt.

ha ennyire érdekel a téma én befizetnék rá a helyedben.

2017. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Apámra teljes mértékben hasonlítok nem kell apasági teszt :D
2017. febr. 18. 00:46
 7/8 anonim válasza:
A postásnak milyen színű a szeme, meg a haja?
2019. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Valószínüleg egyébként volt kelta ősöd, a zöld szem innen lehet az egy náluk kialakult mutáció!😃

(Azon a környéken éltek kelták mielőtt a germánok odaérkeztek szóval történhetett egy kis keveredés)

A genetika nem így működik. Ha mindkét szülőd szőke kékszemű attól még nem biztos, hogy te is öröklöd ezt a mutációt. Ha pl volt egy nagyon nagyon távoli zöldszemű ősöd akkor te is tudod örökölni a zöld szemet.

2021. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!