Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakit megcsikiznek amíg...

Ha valakit megcsikiznek amíg alszik, mi történik vele? Mármint ezt beleálmodja az álmába? Vagy azonnal felébred? Vagy ez olyan mint a ne ébresszünk fel alvajárót (pl halálra ijed? )?

Figyelt kérdés
Ne gúnyoljatok ki a kérdésem miatt, könyörögve kérlek Titeket! Vágyok válaszra leni, eben szeretném, ha segítenétek. Méltányolnám és előre is hálám üldöz minden válaszolót!

2017. febr. 20. 16:03
 1/4 A kérdező kommentje:

leni = lelni

eben = ebben

Bocsánat az elírásokért!

2017. febr. 20. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baja nem fog halálra rémülni..én is már csikiztem meg az öcsémet álmába ..nem volt semmi különös csak annyi hogy megmoccant. de fel se kelt aludt tovább :D
2017. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Az alvás lehet mély (NREM), ahogy kevésbé mély, ébredéshez közeli is (REM).

Ha valaki jó mélyen alszik, az nem fog felébredni, nagyobb külső ingerekre sem.

Ha az illetőt REM fázisban találod (vagy közvetlenül elalvás előtt), akkor valószínüleg felébred. Halálra ijedni nem fog, viszont nekem személy szerint elég kellemetlen lenne, ha arra ébrednék, hogy valaki csiklandoz.

2017. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál a mostani télen már nem hálózsákot használunk, hanem takarót.

Emiatt ahány alkalommal megébredek az éjszaka, átmegyek a gyerekszobába és megnézem, nem takarta-e ki magát. Ha nem, akkor megsimogatom a buksiját, és megyek vissza aludni.

Ha kitakarózott, akkor megvizsgálom milyen régóta lehet kitakarózva, mennyire hűlt le. Megfogom a fülcimpáját, illetve a nyakánál lenyúlok a hátacskájához, hogy az mennyire meleg még. Sosem ébredt még fel erre. Legfeljebb ha már felszínes az alvása, horkant egyet és fordul. Én meg betakargatom, és megyek aludni tovább...

2017. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!