Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj az emberek értelmező...

Mi a baj az emberek értelmező képességével, felfogásával manapság?

Figyelt kérdés
Kb 15-20 évvel ezelőtt ilyen gondom nem volt senkivel sem. Most is ugyanúgy próbálok beszélgetni korombeliekkel vagy pár évvel idősebbekkel (30 +-). És egyszerűen kihagynak részleteket az ember mondandójából, vagy teljesen másképp adják vissza. Nem azt mondom, hogy mindenki, de a környezetemben lévők 80%-a ilyen lett. Meg türelmetlenek, de nagyon, és egy csomó fontos dolog felett átsiklanak, de nem tudod nekik ezt megmagyarázni, mert nem értik. Ha szóban, ha írásban megy a kommunikáció. Sokan a rövidítéseket vagy az iróniát sem értik... Mi lett a társadalommal, empátiával, toleranciával....te jó isten...

2017. márc. 8. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Prioritás. Ha nekik más sokkal fontosabb, mint a te mondandód, akkor nem fognak figyelni rád.
2017. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval a legtöbben mondhatjuk azt, hogy egoisták. Csak önmagukkal vannak elfoglalva, az ő érdemüket/érdeküket látják mindenben, így más baja nem lényeg.. De ez miért alakult ki? Szerény véleményem szerint mindezért a facebook a hibás. Előtte pedig az Msn, Iwiw, myspace, mindenféle chat oldal. Emlékszem sokszor én is ezen lógtam, de valahogy annyira nem szippantott be, mint egyeseket. Az a legdurvább és legidegesítőbb, hogy manapság sok komolyabb pozíciójú ember is komolytalan és gyerekes szöveggel beszél, nem úgy mint a régi öregek, akiknek érteni lehetett a szavát és a munkájával, karrierjével, hobbijával kapcsolatos dolgok is a kisujjában voltak. Szóval nem találom a helyem és hülyének érzem magam manapság, mert toleráns és tisztelettudó vagyok másokkal szemben, emiatt sokan pedig úgy néznek rám, mint egy totál idiótára.
2017. márc. 8. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen van így. Ez bonyolultabb kérdés.

Alapvetően elmondhatjuk, hogy a kiegyensúlyozott életű emberek, akiknek minden a "kerékvágásban" megy, figyelmesebbek. Akiknek valami olyan gondjuk van, ami miatt nem élhetik azt az életet, amit szeretnének feszültek lesznek és önhibájukon kívül sem fognak tudni rád figyelni.

Ez teljesen független az internetes dolgoktól.

2017. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értelek.

Viszont az én életem sem rózsás, sajnos gyerekként sem volt, és most sem. Persze ez sok helyütt így van. Most jön még az is, hogy mindenki másképp fogja fel a nehézségeket maga körül. Úgy hiszem, gyerekként, és pár évvel ezelőttig sokkal nyugodtabb voltam, megfontoltabb, mostanában mintha milliós súly nyomna össze, amiért néhány emberben ilyen dolgokban csalódtam, és emiatt a maradékban is már csak az ilyen hibákat keresem, és meg is találom.. Lehet nekem kellene kicsit lazítani és nem tragédiaként felfogni ezeket a dolgokat.

2017. márc. 8. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Furam fog hangzani a magyarazat tukreben, de nem netfuggo. Nem figyelnek se irott szora,se beszedre. Van egy facebook csoportom, lustak elolvasni es betartani a szabalyzatot. Vagy legalabb 3 nalig digyelni es rajonni a dolgokra. Olyan dolgot kerdeznek, ami bent van a gyikben..lustak. Minden rogton kell, lehetoleg mas jarjon utana. Ugyanigy lustak es nincs (szellemi?) kapacitasuk vegighallgatni valamit. Szerintem sokan nem is ertik, es arra reagalnak belole, amit ertenek. Vagy ugy velik.
2017. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Ott látok hibát benned, hogy erős mértékben figyelemre vágysz valami miatt, ugyanakkor nem tudatod az emberekben, hogy miért.

Amíg nem vállalod fel nyíltan, őszintén, lazán hogy megértsék, akkor ők nem fogják észrevenni.

Ha azt várod lépjenek, akkor szólni kell nekik. Ne várj a csodára.

2017. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!