Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi lehet az IQ-m?

Mennyi lehet az IQ-m?

Figyelt kérdés
Két-három évvel ezelőtt kitöltöttem egy IQ tesztet és úgy emlékszem, hogy 120 fölött volt. Most pedig az online Mensa tesztet és 121 lett az eredmény. Csak az a baj, hogy én még csak 14 éves vagyok a Mensa teszt pedig 17-től tud mérni. Szerintetek attól, hogy három évvel fiatalabb vagyok mint 17 más lehet az IQ-m és ha igen akkor mennyivel?

2017. márc. 9. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy sokat változna, de ez csak egy paraméter az életben, csomó más dolog kell, hogy jó életed legyen. Ez csak egy jó alap.


Például, hiába magas az IQ-d, ha figyelemhiányos vagy és nem tudsz odakoncentrálni dolgokra, főleg az iskolában.


120 az már jobb mint az átlag, ha még tanulsz is, akkor nagy bajod talán nem lesz az életben.

2017. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy számít. A élethez nyilván sok más kell, egészen magas IQ és jó diploma sem garantálja, hogy az embernek nem pocsék az élete, akár nyomoroghat is így. Vannak lelki torzulások.
2017. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alaska Stardust válasza:
A 120 már átlagon felülinek számít ami nagyon jó , szerintem az hogy fiatalabb vagy csak annyit tesz hogy annyit meg nem kéne tudnod , lehet hogy ha a mérhető tartományba lépsz még kicsivel magasabb is lesz.
2017. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jónak tartom, hogy fiatalon érdeklődsz és keresed az önértékelés eszközeit, az intelligencia teszt is megmutathat bizonyos paramétereket. Ha elfogadnánk, hogy a teszt a te életkorodban is jól mér, akkor a feltevésed valóban indokolt és több mint 121 tesztpontot, amit feltételezel, elfogadhatnánk valós értéknek.

Csupán az a gond, hogy a kis ember - a gyerek - az nem kisméretű felnőtt. Az agy másképp működik gyerekkorban és másképp felnőtt korban. Még fejlődésben vagy, tehát a korosztályodnak megfelelő tesztet a szüleiddel igényelhettek szakembernél, ha a fővárosban vagy annak környékén laktok, akkor keressetek szakembert és Ő segíthet pályaorientációban, kreativitás mérésben és amennyiben tehetségesnek bizonyulsz, akár jó döntéseket is hozhattok a képzéseidet tekintve a jövőben.

A Mensa IQ teszt tényleg felnőtteken mér jól, ez tény, tudományos igénnyel fejlesztették és a hibahatárokat is figyelembe véve nem pont szerű értéket, hanem sávot ad meg a becsült intelligenciád tekintetében.

Sok sikert és kitartást - olvass, kutakodj, keress és találd meg az alkotó énedet.

Remélem aktív, alkotó tagja leszel társadalmunknak.

2017. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!