Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el a sovány nőket?

Miért ítélik el a sovány nőket?

Figyelt kérdés

De komolyan. Ha valaki kövér, akkor nem szabad neki azt mondani, hogy "figyelj, bocsi, de le kéne fogynod, mert ez a testsúly veszélyes az egészségedre." Ha viszont valaki sovány, simán az arcába köpi bárki, hogy "cicukám, egy csontkollekció vagy, enned kell valamit. Mondjuk zsírt zsírral. És nehogy sportolj, mert az fogyaszt." A másik meg, hogy megkérdezik, hogy "jól vagy?", de ha valaki túlsúlyos, tõle ezt nagyon illedelmetlen megkérdezni.

Aztán ott vannak a modellügynökségek. Duci model, az lehet. Sõt, milyen jó, fogadjuk el magunkat dundin is, hisz millió tanulmány szerint minden fiú utálja a gebéket. Sovàny model? Azzonal kirúgni! Ilyen szemtelenséget, hogy sovány nõvel reklámoznak!

És ha valaki anorexiás? Basszus, az albínók, csonkák és durva gerincferdülésesek is modellkednek, hogy elfogadják magukat. De az anorexiás, az nem fogadhatja el magát. Nem, az hízzon csak, mint a disznó, akkor hàtha elfogadja mindenki, kivéve õt. Mondjàk sokat, hogy "nem kell másoknak megfelelni". Akkor meg miért nem hagyják szegényeket? Maguknak akarnak megfelelni, csak a környezetük nem hagyja nekik!


Miért van ez a sok elõítélet?



2017. márc. 10. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó bekezdésen kívül "és ha valaki anorexiás..."mindennel egyetértek. Az anorexia nagyon egészségtelen mint ahogy a túlsúlyosság is.
2017. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Fura világban élsz, én erről mit sem tudok...


Amúgy a túlnyomóan zsíros étrend inkább fogyásra jó (persze vannak kivételek, én tömegelni fogok vele a szálkásítás után), a zsírt zsírral viszont izmot bont és megbetegít. Nem hinném, hogy azt szokták ajánlani hízásra, inkább a szénhidrátokat vagy a szénhidrátot és a zsírt (szénhidrátszegényen is lehet hízni, de a legtöbb ember inkább fogy vele).

De eltértem.


A kövéreket is bántják eleget, nyugi. A soványság a vonzó a tiniknek.


Az anorexiás persze, hogy ne fogadja el, hogy beteg és éveken belül megöli magát...

2017. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez hülyeség hogy konkrétan a sovány nőket ítélik el. Bárkit elítélnek az emberek soványakat, kövéreket, mas bőrszínüeket és még sorohatnám. Sőt akkor is kitalálhatnak valamit ha semmit nem csináltál és nem vagy más mint a többi. Amúgy a kövéreket is csesztetik. És te hiába nem mondanád hogy fogyj le mert egészségtelen hidd el van aki mondja és csúnyán a másik pofájába b.assza. nem számít ki van ott. Gúnyolódnak azon hogy biztos terhes. Szóval ha csak ezen az oldalon olvasgatsz egy csomó ellenpéldát találsz és nem csak a sovány kontra kövér témában hanem ezer más dologról amiben valakit csesztetnek valamiért. Most eszembe jutott egy másik példa. Miért mondják hogy a szőke nő hülye vagy a rendőr. Biztos van köztük de nem mkndenki. Szóval nem csak azért szólhatnak be mert sovány vagy, ugyanúgy baja lehet a beszólónak hogy milyen a haj színed, mi a szakmád és még sorolhatnám. Gondolom beszólt valami b.unkó azért érzed ezt de le kell sz.arni mit dumálnak vagy te is valami mondva csinált dologgal vágj vissza. Pl. Nagy az orra.(ha az ha nem). Amúgy én irigyellek ha sovány vagy.
2017. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Egyetlen szó: irigység. Mert a kocáknak derogál az a módszer, hogy ne zabáljanak annyit és sportoljanak, és aki ezt képes megtenni, arra irigykednek. Mégis ki az, aki őszintén úgy gondolja, hogy jobb hájpacninak lenni, mint szép vékonynak? Senki. A háj undorító, nem esztétikus. És ebben az a legdühítőbb, hogy a testsúlyod nem a magasságod és a szemed színe, amin nem tudsz változtatni: csak egészséges életmód kell hozzá. Bárki elérheti, hogy leadja a hurkákat. Aki meg betegség miatt kövér, annak irány az orvos. De neeem, sokkal egyszerűbb az egészséges, esztétikus nőket szapulni, akik tesznek azért, hogy jó alakjuk legyen. És nem, a jó alak nem azt jelenti, hogy valakinek nagy feneke vagy melle van, hanem hogy fel tud venni anélkül egy csípőnadrágot, hogy oldalt kilógjon a hája.
2017. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem, de az ismerőseim közül se sokan.


A sovány férfiakat pl. többen bántják.

2017. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

off: "illedelmetlen" ez szó szerint a magyar nyelv megerőszakolása. Ha nem tűnt még fel, ilyen szó nem létezik, max. az agyadban.


on: tőlem mindenki olyan testalkat, ami neki tetszik. Ha sovány, sovány, ha kövér, kövér.

Egyébként én még nem tapasztaltam, hogy a soványokat valaki is bántotta volna. A kövéreket annál inkább.

2017. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit elítélnek. Régen vézna voltam. Akkor nyominak tartottak. Aztán elkezdtem egészséges mértékbe kondizni, most pedig idióta kondis vagyok nulla ésszel aki csak a kockáival törődik (sose vágtam fel ezzel vagy nyomtam az emberek orra alá, de ez senkit se érdekel amíg valami indok van hogy utáljanak)

Zenei gimibe jártam, de nem volt kötelező hangszert tanulni szóval kihagytam. Piszkálva voltam hogy műveletlen vagyok és kottát se tudok olvasni. Elkezdtem gitározni, jól is ment. Azóta pózer vagyok.

Régen nem sportoltam. Addig az volt hogy béna vagyok. Utána elkezdtem egy küzdősportot, és elértem benne eredményeket. Azóta szintén feltünési viszketekséges pózer vagyok (úgy hogy másik osztálytársam egy hétig menőzött hogy az iskolai futóversenyt megnyerte, én meg az európabajnoksági kategóriában lévő első helyet is csak akkor mondtam ha kérdezte valaki).

Bár egyiket se bántam meg, de megtanultam hogy az embereknek soha se lehet és nem is kell megfelelni. Az emberek szeretnek bármiért utálni. Ha már az egyik indok megszűnt találnak mást. Ha semmi nincsen akkor meg egy perc se kell hogy kitaláljanak valamit.

2017. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Na ja, tudom miről beszélsz, kérdező.

Általában a molettebb nők szokták lenézni a vékony nőket, azt gondolják, mindegyik azért ilyen, mert keményen diétázik, pedig ez nem igaz, sokaknak alapból ilyen az alkata, nekem is van egy osztálytársam, aki megszólt, hogy milyen anorexiás vagyok, pedig ez nem igaz, a csontjaim nem látszanak ki, csupán lapos hasam van. Pedig nem diétázok, nem is edzek, genetikailag vagyok ilyen, és igazából büszke is vagyok rá. Van még 2 tőlem is vékonyabb csaj az osztályban, nekik össze se ér a combjuk, őket is megveti az a lány.


Szerintem ezek a nők egyfajta önigazolást keresnek, hogy ők a szépek, csak a kutyák játszanak csontokkal, stb... És persze, nem is kell mindenkinek modell alkatúnak lennie, de 100 kg felett már nem egézséges dolog szerintem. Inkább bemesélik maguknak, hogy ők csináljálják jól, minthogy változtatni kelljen. Persze valójában sosem fogadják el magukat teljes mértékig, magukat is becsapják.


Elnézést, ha ezzel valakit megbántottam, ez csupán a személyes véleményem.

2017. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Az egoista, öntelt, bugyutább ember mindent elítél, ami nem olyan, mint ő, vagy nem hasonlóak az elvei, elméletei.

Tipikus példa, a legyünk szőrösek, kövérek, és érezzük jól magunkat, mindenki le van .......

De ha megjelenik egy kerek fenekű, kockás hasú, szépmellű hölgyemény, Isten irgalmazzon neki. Ha nem lennének törvények, élve elégetnék simán.

2017. márc. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Az anorexiát, bulimiát én is elítélem. Tornáztam, így szinte terror alatt voltunk a beteg sporttársak miatt. Baromi rossz példát mutattak és rengeteg sporttársamat vonták be. Pl. cikizték aki evett, divat lett a hányás. A BMI indexem jóval a normál alatt volt és így is megszóltak ha pl. megettem egy szelet csokit. Totál nem tudnak normálisan gondolkodni és nagyon gusztustalan amikor valaki hánytatja magát.

Plusz ez olyan betegség ahol ha valaki nem áll meg, akkor annak halál a vége. Kevesen tudják, de kb. 20% az anorexiásoknak soha nem gyógyul meg. Egy anorexiás ne is fogadja el magát, ha elfogadja, akkor vége a koplalást nem bírja a szervezet sokáig.

A legnagyobb bajom, pedig pont az ilyen hozzászólások, mint a tied. Végre a modellügynökségek tesznek valamit, hogy ne beteg modellek adjanak példát a fiataloknak. Te meg elítéled ezt.

2017. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!