Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek zöme nem képes...

Az emberek zöme nem képes felfogni, hogy miről szól egy szöveg, amit elolvasott? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon rendszerint azt látom, hogy van egy kérdés, van egy egyértelmű leírás, aztán jön egy csomó, a kérdéshez egyáltalán nem kapcsolódó válasz. Mintha az emberek nem értenék se a kérdést, se a kifejtését, amit elolvastak. (Most nem a hülye kérdésekre gondolok, hanem azokra, amik tényleg értelmesek.) Le vagyok döbbenve. Ennyire bonyolult egyesek számára értelmezni az olvasottakat, és annak fényében megválaszolni a kérdést? Romlanak az emberek szövegértési képességei, vagy mi lehet a gond?

2017. márc. 12. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

érteni értenék HA ELOLVASNÁK!!!

sokan el se olvassák a szöveget, csak magát a kérdést...

sokan még jelzik is ezt:

"nem olvastam a szöveget"

"addig olvastam, hogy..."

és aztán odaírnak valamit...


24F

2017. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, sokszor a kérdező se tudja, mit akar kérdezni, vagy már eleve totál rossz dolgokra alapoz.

Illetve a többi válaszolóval vitatkoznak. A moderátor meg valahol alszik még.

2017. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Én visszamennék a leíráshoz, mert engem az zavar. Azt veszem észre, hogy a kérdést kiírók zöme képtelen szabatosan megfogalmazni egy kérdést és a saját kommentjét is úgy írja e, mintha az olvasó tökéletesen tisztában lenne a kérdező helyzetével, ismerné az össze körülményt. Jellemzően ilyenek az egészség meg a családi kapcsolatok rovatba leírtak. Az csak részben magyarázat, hogy mindenki a saját szubjektív szempontjai szerint fogalmaz, de ha látatlanba vár választ, akkor miért nem törekszik a tárgyilagosságra ?
2017. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De, a zömök emberek is el tudják olvasni.
2017. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az emberek többsége szimplán csak társalgásra használja a gyakorit, cél hogy minden kérdésnél lenyomja a másik torkán a saját véleményét.


Egyrészt, bevallom őszintén, én is sok esetben előbb futom végig a válaszokat mint magát a kérdést. Valahogy a válaszok minőségéből lejön hogy milyen a kérdés maga.


Másrészt sokan alapból a kérdés helyett a válaszokra válaszolnak, egymást kezdik el támadni, vagy éppen a kérdés helyett annak a hátterére, háttér tartalmára kíváncsiak.


Én is csinálok sajnos ilyet. Tipikusan ilyen kérdés volt, amit olvastam: "Megéri e egy lánynak XY telefon húsvéti ajándéknak". Első dolog ami eszembe jutott hogy mi köze van az egésznek a húsvéthoz? :D


Vagy ilyenek a pénzes kérdések. Válaszolsz egy kérdésre, azonnal visszakérdeznek hogy "te mit dolgozol hogy erre telik"...


Amúgy szerintem valahol pont ez adja a Gyakorikérdések népszerűségét, hogy az emberek a véleményüket fejthetik ki, és nem csak gép módjára adják a helyes válaszokat.

2017. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert nicsen génszelekció, zombik szaladgálnak, ösztönökkel. Random text generátorok amúgy.


[link]


[link]


[link]


[link]

q=average+iq+decrease&client=opera&hs=Hip&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiUhYiSx9HSAhVUwWMKHUXbAMgQ_AUICCgB&biw=1920&bih=944#imgrc=Pp5OwjgoSSkAXM:


A sok hülye még a tudományok rovatban is azt hiszi hogy 100 az átlag amikor az akkor volt amikor föltalálták az IQ-t az 1900 as években, azóta valami 88.4 az átlag.

2017. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!