Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az y generációsok többsége...

Az y generációsok többsége miért lekezelö, lenézö a 40 évesekkel, afelettiekkel?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 04:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tapasztalok ilyet.
2017. márc. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1./ Neveltetésből eredően: vagy nem tanultak tiszteletet az idősebbek (szülők iránt), vagy mert azt látják, tapasztalják a felnőttektől is, vagy mert azt hiszik, hogy a társaik szemében ezzel lesznek menők

2./ Eszükbe sem jut, ha szerencséjük lesz, ők is megérik azt a kort...

3./ Eszükbe sem jut, hogy majd a saját gyermekük szemében ő a minta...

-

2017. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hol élsz te 1-es?

- Amikor a fiatalok a társasház közös padjának a támlájára ülnek, és a mocskos sáros-poros cipőjük az ülőkén... egy idősebb lakó rájuk szólt, a válasz: ne dumálj vén @va, menj a temetőbe, ott a helyed...

- amikor a lépcsőházban úgy rohannak, ha nem állsz félre, szó szerint keresztül gázolnak rajtad, de köszönni egy sem tud

- amikor éjfélkor, vagy utána jönnek haza a buliból, és minden lakás ajtaján becsöngetnek, mert az olyan jó hecc

2017. márc. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, hát hasonlóakat minden generáció eljáátszik. :)


Oktatási és munkahelyi tapasztalat ami miatt kérdeztem.

2017. márc. 19. 07:22
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen csak velük, egymással is. Személy szerint én örülök, hogy nem ebbe az internetkorszakba születtem, hanem még csak középiskolás éveim végére jött be az ADSL.

A lekezelés megvolt régebben is az idősebbek felé, de talán manapság jellemzőbb. Egyebek mellett szerintem ennek az internet az igazi oka, mert ugyebár interneten szinte következmények nélkül bárkinek be lehet szólni. Hívhatsz bárkit vén banyának rögtön csapódó pofon nélkül. És ez nem egyszeri, hanem folyamatosan mennek az oda-vissza szólogatások, amiből még a viszonylag normális is azt látja, hogy a társai ezt csinálják, a birkaszellem pedig viszi és ő is átveszi a stílust. Sokukba pedig annyira beleivódik ez már, hogy a való életben is így viselkednek. Meg ugyebár a "flegmah"-ság és ribiség inkább menő már és nem is értik mi vele a baj (mert a birkatársak is ezt csinálják).

2017. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ui.: szerencsére azért nem mindenkiről mondható el, megvan az intelligens, feltörekvő réteg is, csak azokra kevésbé figyelnek fel az emberek, nincs annyira kirakatban.
2017. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

- 1-es vagyok.

- Budapesten élek.

- Az Y-generáció az 1980-1999 közöttieket jelenti.

- Akikkel én érintkezek ebből a 18-37 éves korosztályból, azok jellemzően jobb emberek nálam, családos, munkájukban sikeres emberek.

- Amire a kérdező gondol, szerintem az a kamaszok, egy életszakasz jellemzője, nem egy nemzedéké. (De ők ugye már a Z-generáció.)

2017. márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Olyan 25-33 év közötti emberek.

Jó munkahelyeken, jó képzésekkel.

Együtt dolgozunk vagy oktatáson találkozunk.

Igaza van az egyik válaszolónak, tényleg egymással is, ha nem is ennyire, de hasonlóan beszélnek.

2017. márc. 19. 08:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Valaki elmagyaràzná nekem hogy miért jött divatba ez az ábécé generációzás? Nem értelmesebb kiírni hogy hány évesekről van szó? Ne vegyétek provokációnak,komolyan érdekel.


A kérdésedre válaszolva én nem hiszem hogy lenézőek lennének én inkább a tinik és a 40esek közötti lenézést tapasztaltam még tiniként meg a húgom által most is. Ez a két csoport között kölcsönös lenézést vélek felfedezni.

2017. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor olyan hülye vagyok, hogy ebben élek, látom minden nap és rosszul látom, rosszul itélem meg, mert ez a stilus,divat, amit eregetnek teljesen oké és normális én meg csak egy öreg vagyok a régi idökböl?
2017. márc. 19. 09:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!