Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz ilyen valaki?...

Miért lesz ilyen valaki? Milyen tulajdonság ez?

Figyelt kérdés

Azokra értem, akik okkal vagy ok nélkül (leginkább ok nélkül) beszólogatnak másoknak, bántanak másokat szóban, kritizálnak mindent, de ha ők kapnak egy kritikát/beszólást, ráadásul jogosan, akkor azt már nem képesek elviselni, és fel vannak háborodva, vagy agresszívek lesznek!


Tehát X beszól másnak ok nélkül, de ő már a jogos visszaszólást sem képes elfogadni és tolerálni!

Miért lesz valaki ilyen?


Ti hogy neveznétek az ilyen embereket? Hogy lehet őket "helyre tenni"/kezelni?

Van ilyen ember a közeletekben/rokonságban/iskolában/munkahelyen?


Ti hogy "toleráljátok" ezt?



2017. márc. 22. 13:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ált. suliban és gimiben is volt ilyen. Beszólogatott, de ha valaki visszaszólt, már egyből fel volt háborodva, és fenyegetni kezdett meg "mi a probléma??".
2017. márc. 22. 13:23
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van ilyen. Leginkább úgy tudsz neki ártani, ha úgy teszel, mintha nem is zavarna a dolog különösebben. Ha ez nem jön be, akkor betöröd az orrát, és kész. Utána biztos leáll.
2017. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A leghatékonyabb módszer a kiközösítés.
2017. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ignoráld. Meg fog őrülni. ;)
2017. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gimiben egy ilyen engem pécézett ki, és hiába ignoráltam, nem hagyta abba a gimi végéig. Nem zavarta, hogy nem érdekel.
2017. márc. 22. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Nevelés kérdése. Az ilyennek az apja vagy anyja vagy mindkettő egy büdös ganyédomb és ezt tanítja a gyereknek is, hogy jó játék mások vegzálása.De elég ha azt látja otthon, nem kell konkrétan tanítani. Aztán az ilyen gyerek felnő és újra ezt tanulja az ő gyereke is.


Az ignorálás sokszor nem válik be,ahogy nálad sem. Ilyenkor kell az évek alatt elrontott kölköt 5 perc alatt megnevelni ,de ilyenkor már csak a fizikai erőszakból értenek.Szóval oda kell állni és vissazszólni ,ha támad ,akkor adni neki néhányat az atyája által elmaradt pofonokból. Ha nem jön össze és ő ver meg ,akkor másnap újra nekimenni,lényegtelen hogy erősebb ,vagy nagyobb. Előbb utóbb leesik neki ,hogy keresnie kell olyan célpontot aki nem reagál azonnali válaszcsapással.

2017. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Miért lesz valaki ilyen?"

kb: Ilyen közegben élte az eddigi éveit, így ezt a viselkedésmintát vette át.


Nem nevezem sehogy, nem érdekel a vitaképtelen embertípus. Ezek a "megmondóember"-ek.

Kezelni legfeljebb úgy, hogy készséggel elismerem elégtelen mivoltomat, de azt elvárom az érdemjegyem kiadójától, hogy ő viszont ötösnél is jobban tudja / értse az adott dolgot. Ekkor szokott nagy csend keletkezni.


Tolerálni? Azt többnyire a türelmem erejéig (ha magától abbahagyja), utána viszont tételesen szembesítem az esetleges tévedéseivel, esetleg emlékeztetem 1-2 közelmúltbeli "nagysikerű" cselekedetére, illetve megkérem, hogy mutassa be a helyes módszert, ha már az enyém nem az.

Pár ilyen, és engem kihúz a listájáról, hiszen sem erőfölényt, sem sikerélményt nem érez velem szemben / általam. Kímélve viszont jön az ilyen újra és újra.

2017. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Otthon milyen mintát lát az ilyen illető?

Mert gondolom az anyja/apja nem szidja őt éjjel nappal. Vagy igen?

2017. márc. 22. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Mellőzni a társaságát,azzal hatástalnitod,mert olyanok ezek mint a süllyedő hajóról menekülő patkányok,ha van egy kiállásod velük szmeben nem mernek szólni,mert félnek a szembesitéstől.Ha mégis szólnának valamikor korrekt módon meglehet nekik mondani az igazságot,attól félnek a legjobban :-)

Akad belőlük a környezetemben épp a napokban hatástalanitottam egyet,meg azt hiszem egy életre befejeztem vele.

Jellmetelen,kétszinü viperáknak nevezném őket, és minél jó szándékúbb vagy velük ők annál ganébbak.Számomra már nem ember az ilyen

2017. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem családban van ilyen. nem tudsz mit csinálni, csak menekülni. nincs megoldás.
2017. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!