Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesít fel...

Titeket nem idegesít fel amikor valaki okoskodik egy olyanban amihez ti értetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy mondjuk értetek valamihez. Mondjuk például én a küzdősportokat művelem sok ideje, tanulmányozom őket minden téren, ez az életem. Más meg mondjuk vágja az informatikát, csak azzal törődik, de amúgy 1 km-t nem bír lefutni. Nos én végighallgatom amiket ő mesél, mert számomra az infó kínai, elismerem hogy ő tudja jobban. Viszont amikor feljön témában az amihez én értek még ő oktat ki és magyaráz nekem.
2017. márc. 25. 21:20
 1/10 anonim válasza:
Természetesen idegesít, ha valaki ilyesmit csinál, de attól még végighallgatom. De megértem, hiszen mindenki szereti "megmutatni", hogy mennyit is tud az adott témáról. Szóval én vagy rájuk hagyom a dolgot, vagy esetleg megpróbálom megértetni vele, hogy hülyeségeket beszél. Nem feltétlenül idegesítem magam ilyeneken.
2017. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen az elegge fel szokot en itt a kozmetikumokra gondolok mivel mondtam egy ismimnek hogy mit hasznaljon a pattanasra es oo aaah ő fogkremet hasznal 😂😂😂😂 oke hogy le szaritja de karos anyagokat tartalmaz mivel amugy is s fogkrem mesterseges anyag... Es en bio termeszetes novenyt mondtam amugy aloeverara gondolok hissz az nagyon jo bornyugtato es fertotlenito hatasu bocs hogy, ezt le irtam de lehet hogy tanacsot tudok evvel adni utalom mikor valaki tanacsot ker es vegul is el kezd okoskodni amugy meg kozmetikusnak tanulok es vegzos vagyok szall nem mondok hulyeseheket ... De ezen nem kell kiadni el kell engedni nagy levego es kesz 😁😁 Tudom nehez mikor meg a vegen o nezzi a masikat hulyenek mikor te jobban tudod de naa ilyenek sz emberek 😉😂😂 17/L
2017. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az írás sajnos írás, a szóbeli előadás mód sokkal tisztább és érthetőbb.


Aki okoskodik nem biztos, hogy rosszat akar, de leírni valamit az nem ugyan az mint szóban elmondani.

Az írást nagyon frappánsan kell kezelni, mert hamar félre lehet érteni.

Nincs benne gyakori gesztikuláció. Mimika. Test beszéd.

Ami megnehezíti a kommunikációt.


Ezét pl. sok a félreértés lehetősége, és az már akár okoskodásnak is tűnhet, pedig nem az.

Az érzéseket nem lehet leírni csak úgy egy mondatban.

2017. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is irritáló. De ha jóindulatú, akkor csak jót nevetek és hagyom, hadd mondja. Mint a testvérem barátnője, akinek ugyan gyereke nincs, de amikor megszületett a kislányom, olyan tanácsokkal igyekezett ellátni, amit előtte orvos, védőnő, tapasztalt anyukák általában elsőként elmondanak, valamint fél perc alatt megtalálsz a neten, ha rákeresel. De aranyos volt, úgyhogy nem írtam neki azt, hogy "thank you, captain Obvious".
2017. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Jó gondolatok.


Akik igazán jó válaszokat adnak itt, pont azokat le%-olják.


Engem nem a % érdekel, hanem az, hogy ostobán lekicsinylik őket.

Tehát becsületes és őszinte válaszért cserébe lefokoznak.

Engem pl. ez zavar.


Szerintem hiba, hogy olyanoknak is szavazati joguk van, akiknek egy kérdésben gőzük sincs a lényegről.

Csupán emocionális alapon húznak le hozzászólókat.


Csak mert nem szimpi az illető szóhasználata, már talonba is teszik.

2017. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, de még hogy..:D

Van egy ismerősöm, aki előszeretettel játssza el, hogy ő milyen jártas mindenféle témábn és mindenhez hozzá tud szólni, de közbe akkora f4szságokat mond folyton, hogy már attól előre ideges leszek, hogy tudom, beszélni fogok vele.

2017. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos a mai világban már az is tény, hogy mindenki kurta okosnak hiszi magát, mert ő azt tanulja, de az eszét használni persze nem képes.

Tehát, egy témához nem értő, aki eszét is használja, sokszor értelmesebbet tud felismerni, mint az öreg szaki.

Persze, lehet kegyetlen marhaságot is szólni, de az a bölcs-okos, aki ezekből tanul és nem hőbörög, hogy ő sz@rta a spanyol cuccot;)

2017. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De idegesítő,de már letettem róla,hogy az ilyen embereknek bizonyítsam,hogy nem ért az adott dologhoz.Tudod,a fogyatékos kisgyerekeknek is kell játszótér:) Természetesen képletesen értve,nem a fogyatékos kisgyerekeket bántom.
2017. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mondott már klassz dolgot 10 éves is, tehát kortalan a bölcsesség.


Nyilván a tapasztaltabbak szélesebb szellemi látókörrel rendelkeznek.

Az már tényleg más téma, hogy azt rendesen el is tudja mondani. (leadni az anyagot mint egy gép, vagy mint egy jó tanár, nem ua.)

-(verbális képesség-re gondolok).


Egy tanár lehet, hogy vágja a tananyagot, de az még egyáltalán nem biztos, hogy ért a pszichológiához.

Tehát megsütheti a tudományát, ha a tanulókkal nem tud jól bánni.

Szerintem a pedagógusokat mielőtt a szakmát, vagy hivatást - ahogy tetszik - mielőtt pályára állnak, előtte meg kéne vizsgálni, hogy nem csak a tananyaghoz ért, hanem a tanulókhoz is.

Valami teszt alapján ki kéne szűrni azokat a pedagógusokat, akik az emberekhez nem értenek.

Ismerek olyan pedagógust, aki nem egy példakép az emberekkel való bánásmódban.

De azért mégis tanít.

2017. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olyat nem bírom, aki fennhangon okoskodik, hogy 3 szobával arrébb is hallják, hogy a másik milyen "hülye". Holott tudja, sőt tőle tanulta az okoskodó. 😂
2017. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!