Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a jegyek és az iskolai...

Miért a jegyek és az iskolai teljesítmény alapján ítélik meg az embereket?

Figyelt kérdés

Aki ötöst kap az okos, aki egyest az buta, aki tanul az okos, aki nem tanul az buta.


Lehet, hogy a kitűnő srác okos a sulihoz, de az élethez nem.


Lehet, hogy a rossz tanuló, bukdácsoló csajt nem érdeklik a tankönyvek, de az életben remekül megállja a helyét.


Tudtátok?


2017. márc. 27. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert a nagyokosok nem szeretnek gondolkodni, a dolgok mőgé nézni. Könnyebb a felszín alapján ítéllezni mert így nem erőltetik meg magukat.
2017. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazságalapja, de vannak.dolgok amiket pl onnan tudok és onnan fogok elsajátítani, de az tény, hogy eddig amikre büszke vagyok ill. bárki is azt mondaná, hogy "Ez igen" vagy "Huha" azokat nem az iskolában megszerzett tudásomnak köszönhetem (vagy csak töredékét) hanem saját magam munkájának.

Kivéve a némettudásom. A sulis tanáromnak nagyon hálás vagyok amiatt.

2017. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Azert mert igazán nem nagy szintet kell megütni az iskolákban, aki erre sem képes azt valahol jogosan lehet lenézni. Meg azt mondom egyetemen sem feltétlen jogos a "csak legyen meg" hozza állás, persze 1-2 szak, tanár esetben lehet az.


Az ilyen "életben remekül megállja a helyet" emberek meg jellemzően valami kisvárosi fodrászok, a büdös panelban amire 35 éves hitele van. Nyünnyög, hogy "ez az élet, mert en ezért megdolgoztam, senki sem tolt alam semmit", reggel beszáll a 20 éves swiftbe elmegy a bérelt garazsig, ahol a fodrászat-manikűrös kis vállalkozása üzemel aztan veri magát, hogy o az "élet iskolájába tanult, nem az iskolapadban" este meg jól megbssza a taxis faszija akinek 37 évesen is az a szórakozás ha péntek este úgy leissza magát, hogy szombaton fel sem bír kelni, mint egy 17 éves...

Ezek jellemzően el sem tudják képzelni, hogy Magyarországon is lehet nettó 400-at keresni, sőt... De tanulni lusták voltak, mikor kellett volna..


Na meg van az a réteg aki valóban annyira életrevaló, hogy érettségi után nincs szüksége szamárvezetore es azonnal sikeres lesz, de azok jellemzően szinten nem foglalkoznak az iskolai eredményekkel es szimplán csak ezért nem teljesítenek képességeiknek megfelelően, vagy másodsorban elvégeznek gyorsan egy egyetemet is, hogy legyen mar diplomája, de rég nincs ra szüksége. Ismétlem az ilyen embereknek nem kihívás az iskola.

2017. márc. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
életszerű jellemzés,fel is röhögtem:)
2017. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek jellemzően el sem tudják képzelni, hogy Magyarországon is lehet nettó 400-at keresni, sőt... De tanulni lusták voltak, mikor kellett volna.. "


Nem mindenhol osztogatnak négyszázezres fizetéseket és ennek sokszor köze nincs ahhoz, hogy mennyit tanult az ember. Például a szociális szférában abszolút nem jellemző. Nem lehet mindenki informatikus vagy mérnök, nem is mindenkinek van hozzá tehetsége, érzéke. Szerintem aki ma saját erőből elért bármi kézzel foghatót, az igenis tisztelni való dolog. Legalábbis annál mindenképpen többre tartom, mint azt, akiből süt a lenézés a négy kilós fizetésével együtt.

2017. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden pozícióban van manager/ vezető szint, igen, meg az állami szférában, vagy szociális munkáknál is. Akkor már lehet tartani a markod a fent említett duplájáért, addig meg kuss. Ja hogy azt a szintet el kell érni? Szó szorri, valaki elfelejtette, hogy a pénzt meg is kell keresni, nem csak úgy jár....
2017. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert így a legegyszerűbb beskatulyázni az embereket. Minden tanuló egy szám, vagyis egy átlag, és ez alapján tudják megmondani a minőségeteket. Ráadásul a tanároknak fogalma sincs arról, hogy mennyire vagy életrevaló az iskolán kívül, csak egyet látnak, hogy mennyire teljesítesz jól az iskolán belül.
2017. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!