Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mas is járt már úgy, hogy...

Nememem kérdése:

Mas is járt már úgy, hogy elvégzett egy egyetemet vagy főiskolát és nem tudott benne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tetejébe, akikkel egy évfolyamon vegeztek, nem tartják vele a kapcsolatot, nem fogadták be?

2017. márc. 28. 10:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mármint a végzettségének megfelelő munkat nem talált. Csak gyorsan írtam.
2017. márc. 28. 10:19
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Igen jogasz vagyok.
2017. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Egyebkent meg tartottam a kapcsolatot a velem egy evfolyamon vegzettekkel kb egy evig, csak utana atmentem remetebe, vegul pedig prostiba.
2017. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, nagyon sokan vannak igy.ezert mondjak h sok diplomas kiment külföldre, vendeglatasban vagy gyárakba melózni.mert abból jobban kijönnek.egy ismerösöm is diplomas, bankba akart menni, 120 nettot akartak neki adni fizunak! de utana közöltek vele h túlképzett.de amúgy se ment volna oda.
2017. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a szakmámban dolgozom. Bár én nem bánom. Mire végeztem a főiskolával, már tudtam, hogy biztosan nem szeretném ezt csinálni.
2017. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
MAgyar-töri szakosok :D
2017. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fősulit végeztem és nem felelt meg egyik állás sem. Amikor elvállaltam valamelyik állást, a tékozló fiúnak éreztem magam. Vagyis szomorúság lett úrrá rajtam amiért tudtam hogy otthon megvan a szüleim kiváló megélhetést és szabad életet biztosító maszek gazdasága, én meg idegen munkahelyeken próbálkozok. Persze a szocializmusban amikor végeztem, még kötelező volt valahol dolgozni, és ha szocializmus maradt volna akkor indokolt lett volna hogy ma is idegen munkahelyekkel próbálkozzak a kötelezősége miatt. De tudva hogy a rendszer megváltozott, nem éreztem jól magam idegen munkahelyeken ezért visszaszivárogtam a maszek gazdaságba. Például telepítettünk erdőt, adtunk bérbe földeket és lakást, valamint megtemeljük amire szükségünk van. És egyáltalán nem bánom hogy nincs állásom, mert az év 365 napján szabad vagyok és időmet a családommal tölthetem.

Az egykori tankörtársakkal valóban nem tartom a kapcsolatot, no nem azért mint ha fent hordanám az orrom amiért nem alkalmazott vagyok hanem épp ellenkezőleg. Ők szoktak elég arrogánsan kérdőre vonni miért nem dolgozom. Pedig a válasz nagyon egyszerű, nem vagyok hajlandó olyan munkát elvállalni amihez egy érettségi nélküli szakmunkás is bőven elegendő. Márpedig a rendszerváltás utáni keleti blokk eléggé erről szól, hogy például egy CNC gépkezelőnek is diplomást keresnek, amit mi valamikor szakmunkásképzőben tanultunk.

2017. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én még nem végeztem el, de már tudom hogy nem ebben fogok dolgozni. Régésztechnikusnak tanulok.
2017. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ja.


Nem igazán találok olyan helyet, ami a szakmámba vág, mindig jön más.


Volt évfolyamtársakkal meg annyira nem is voltam jóban, van aki már más országban van.


Nem is érdekelnek nagyon, megvagyok nélkülük.


Szerintem nagyon sokan más területen dolgoznak mint ami a végzettségük.

2017. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ismerek pár olyan embert aki coaching-gal foglalkozik, és mondjuk egyetemet végzett mérnök, csak nem tudott gondolom megmaradni a szakmájában.
2017. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!