Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hogy tudnék...

Szerintetek hogy tudnék kijönni a gyerekkorból?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnek kérni. Előre szólok, hogy amit írok, az kissé talán kiakasztó lesz, és nem bánom, ha ennek hangot is adtok, csak kérlek titeket, írjatok mellette megoldasi javaslatot is.


Szóval: 24 éves vagyok, és eléggé eleveszettnek érzem magam. Azért irtam, higy gyerek vagyok, mert gyakorlatilag még akként élek. A szüleim tartanak el, igaz, nem vagyok nagyon a terhükre, mert családi vállalkozás van és jól élünk. Nem dolgoztam még, kivéve pár nagyon rövid, átmeneti munkát. Jelenleg nem is tanulok.


Írtam ki már erről egy kérdést, és rettentő sokat irhatnék magamról, de a lényeg ez: nagyon okos voltam, de lelkileg nem voltam kiegyensúlyozott általános iskola végétől kezdve, és gimiben nem csináltam semmit, csak tanultam ,meg eljárogattam edzésre. Ahol lakom, nincsenek barátaim, és amúgy is voltak gonndjaim a korosztályommal, szóval magányosan és unalommal telt a kamaszkor. Ez szenvedés volt nekem, mert amúgy eléggé társasági vagyok. Nemntaláltam magamra, egy egyetemet félbehagytam, egy másikat elvégeztem, de csak a szüleim megnyugtatására. Úgy érzem, valamit nagyon be kell pótolnom, valamit nagyon kihagytam, valamivel magamra kell találnom, de nem tudom, mi az, és közben repülnek az évek. Normális kapcsolatom se volt. Tényleg olyan vagyok, mint egy gyerek. És tragédiának érzem ezt az egészet, mert tényleg nagyon jók a képességeim, ezt a tanulmányi eredményeim is bizonyítják, csak egyszerűen nem bírtam soha kiélni, kitombolni magam, önmagam lenni, szexelni. Teljesen üresnek tűnik kívülről az életem, csak én tudom, hogy valojában ezekre mind igény van bennem. Őszintén nem akarok addig a munkaerőpiacra lépni, amíg ezeket a köröket le nem futottam. Tudom, hogy gyerekes, meg önző dolog, de azt gondolom, hogy megérdemlem, hogy én is lehessek kamasz, eddig ugyanis mintagyerek voltam, aki csak a szüleinek próbált megfelelni. Hogy változtassak ezen ennyi idősen? Pszichológus szerint valami olyasmi történt, hogy gyerekként a szüleim túl nagy felelősséget raktak rám ,és ezért ilyen "minifelnőtt" lettem, átugrottam a kamaszkort. Most azt sem tudom már, ki vagyok.


2017. ápr. 1. 00:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen csak te tudsz változtatni, ha szeretnél. Ha csak ülsz otthon ès ezen siránkozol nem lesz jobb. Miért nem keresel munkát? Oké, hogy van egy vállalkozásotok, de egy munka nem csak pénz keresésre jó... új embereket ismernél meg, kialakulna egy társasági kör és sok új kihívást is kapnál. De ugyanez a helyzet a tovább tanulással. OKJ-s tanfolyamok bőven vannak és ezeket lehet akár munka mellett is csinálni. Itt is lehetőséged lenne új emberekkel ismerkedni. Ha meg van egy jól biztosított anyagi háttered simán felköltözhetsz valami nagyvárosba, akár albérletbe is. A sportolás is jó dolog, akár teremben, akár a szabadban. A lényeg, hogy mozdulj ki. Próbálj ki dolgokat, ismerj meg embereket, hogy aztán közös programokat tudj velük csinálni.

18/L

2017. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!