Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit kezdenél egy beilleszke...

Te mit kezdenél egy beilleszkedészavaros emberrel?

Figyelt kérdés

Pedig, már nem is 20on éves, de mindig újból és újból előjön, hogy nehezen integrálódik. Sokat beszélgettem vele a erről, nagyon nehezen fogad el mindent, pedig próbál haladni a korral, de nagyon zavarja pld. a fogyasztói társadalom, a reklámok, az okostelefonok, a felgyorsult élet, a szakítások, a "könyöklés", a környezetszennyezés… Ahogy mondja, reklámokat “beletolják az ember arcába”, egy hosszú filmet 20-25 percenként megszakítanak vele, vagy éppen egy műsort iktatnak be a filmek szünetébe. Mondtam neki, hogy ne nézzen tévét, ő is csak filmeket nézne rajta, de inkább alternatív megoldásokat használ, mert a tévében csak az üres csillogás megy, a különböző ostoba show műsorok, valóságshow-k, a buta és semmitmondó "sztárok"…


Nem tudják megállítani a környezetszennyezést, hiába küzdenek ellene, belegondolni is rossz, hogy hová fog ez vezetni.


Pénz: mindenhol csak erre apellálnak, fizess minél többet mindenért és mindenhol.


Telefonok: okoskészülékek nélkül már nem lehet semmit intézni és szinte közelező, hogy legyen telefonod. Szerinte, az online lehetőségekkel jobbá akarják tenni a világot, de pont az ellenkezője történik.


Az utcára csak akkor megy, ha valamit kell intéznie, vagy éppen van munkája. Nem szívesen megy az emberek közé, így védekezik. Ha valami baja van, akkor még a barátnője unszolására is alig mozdul ki, pld. a családját meglátogatni vagy kirándulni, társaságba etc. Gyereket nem akar vállalni, mert "minek erre a világra?".



Gondolkodik valaki hasonlóan, mint ő? Hogyan tudnám elfogadtatni vele ezt a világot? Vagy hogy legalább ne zavarja! Félek, hogy az agyára fog menni ez az egész. Gondoltam, elküldöm pszichológushoz, de arról meg az a véleménye, hogy az ember csak magán tud segíteni, más nem tud rajta.



2017. ápr. 2. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Segítenék neki.
2017. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Semmit. Ha neki így jó és ezt akarja, akkor gondolkodjon így. Mivel ezt csinálja, láthatóan nem elég rossz a helyzet. Ha elég rossz lenne, már rég változtatni akart volna.

Beilleszkedési zavara nincs, csak szimplán buta és egyoldalú a gondolkodása. Egyáltalán nem ritka. Menj fel bármelyik több ezer tagos konteós csoportba és hasonlóan primitív érveket fogsz olvasni a dolgokkal kapcsolatban.

Ha mindenképp "segítenem" kéne neki, akkor elintézném, hogy ne legyen ideje a butaságaira gondolnia. Pl. egy külföldi, kőkemény melóra elküldeném, ami után estére annyira elfáradna, hogy nem érne rá ezeken agyalni.

2017. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen integrálódok. De vele nem értek egyet. Nekem más hisztijeim vannak...
2017. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"...de mindig újból és újból előjön, hogy nehezen integrálódik."

Mármint nem is lehet vele másról beszélni, mert előbb-utóbb felhozza? Vagy azok hozzák fel, akik beszélnek vele? Mert nem mindegy.

A problémák, amiket felsorol egyáltalán nem lékből kapottak, de itt nem is az a kérdés, mi a probléma, hanem hogy miképpen tud viszonyulni hozzájuk.


"Hogyan tudnám elfogadtatni vele ezt a világot?"

Kezdd azzal, hogy előbb te elfogadod őt ilyennek, amilyen. :) Mert a leírás alapján mintha te nem tudnád elfogadni (ha tévedek, akkor bocsánat). Amúgy meg nem kell vele elfogadtatni. Az olyan, mint a szeresd Nagy Testvért az 1984-ben. Oké, most már szeretem, de kérdés: valóban én vagyok az, aki szereti?


"Vagy hogy legalább ne zavarja!"

Bizony, itt a kulcs. Nem a problémára kell koncentrálni hanem a megoldásra. Ha ez megvan, lehet pocsék a világ, én a saját utamat járom. Persze van sok ember, aki csak károgni akar egy sort, de a kisujját sem mozdítaná, hogy változtasson, amin van lehetősége változtatni. Mindezt azért, hogy tudjon boldogulni (vagyis magáért és nem másért). Ha csak panaszkodik, akkor ne foglalkozz vele.


"...de inkább alternatív megoldásokat használ..."

Például? Akkor ezek szerint azért tud egyet s mást. Nem kell integrálódni, ha mondjuk van Net, vannak rajta filmek, van Adblock, akkor a reklámoknak füge.

2017. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3-as, neked milyen hisztijeid vannak és hogyan oldod meg? Amúgy, nem beszélnék hisztiről, inkább rossz hozzáállásról.


#4-es, természetesen lehet vele másról is beszélni, csak néha-néha hozza fel. Nem menekülnek el tőle a nézetei miatt. Amúgy, aki nem ismeri, egy elég pozitív ember benyomását kelti, aki nagyon nyitott a világra. Mostanában volt állásinterjún és alig akarták elengedni, több, mint 2 órán át volt ott. Aztán fel is vették, alig egy hét alatt bekerült a céghez, de mondja, hogy nem tetszik neki. Pedig, jó lenne neki az az állás.


A problémák… megoldások… Végülis tud viszonyulni hozzájuk, muszáj neki. Nem fordul be tőlük, elviseli őket. Nem arról van szó, hogy én nem fogadom el őt ilyennek, amilyen. Dehogyis. Csak látom, hogy integrációzavarral küzd és ezt tudja ő is magáról.


"Ha csak panaszkodik, akkor ne foglalkozz vele"

Nem egy panaszkodós típus. Illetve, ha néha belekezd, akkor gyorsan eszkuzálja magát és abbahagyja. Tudja, hogy ha más teszi, azt nem jó hallgatni. Ő úgy nevezi, hogy "magyarkodás". :)


Filmeket ncore-ról "vásárol". ;) De ha pld. tévében néz filmet/sorozatot (Family Guy, The Big Bang theory etc.) és jön a reklám kapásból mute-olja a tévét. A reklámok ellen tud védekezni. Inkább az zavarja, hogy ha bárhol hallja, pld. fodrász, taxi vagy hasonló helyek, ahol egész nap megy a rádió, simán hallgatják azokat is és "beférkőzik magukat a tudat alá".


…és itt kanyarodnék vissza az állására, azt hiszem, a szakmai sikertelensége miatt van ez az egész. Ha azt csinálhatná, amit szeret és amihez ért (mert máshoz alig), akkor nem lenne ez az egész. Tudom. Ismerem.


"…szeresd Nagy Testvért… Oké, most már szeretem, de kérdés: valóban én vagyok az, aki szereti?…"

Igen, jó ez az orwelli hasonlat. :)

2017. ápr. 2. 21:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Most, hogy így leírod, egyre kevésbé értem, mi a baj vele. Ezek szerint vannak módszerei a problémák kezelésére, maga is tisztában van vele, hogy a panaszkodás frusztrálóvá tud válni, és észre is veszi magát egy ilyen helyzetben. De nem csak panaszkodik, hanem tesz is azért, hogy a zavaró körülményeket megszüntesse. Mute-olja a tévét. Hol itt a baj? Nem tetszik neki az állás. Valószínűleg nem az élete álma egy alkalmazotti meló. De azért két órát elbeszélgetett az interjún, és valószínűleg mondott is olyat, ami miatt nem akarták elengedni. Nem tud integrálódni. Vagy csak nem akar. Nem akarja követni a csordát. Ez szimpatikus. Van saját véleménye, és igyekszik aszerint élni. Vannak a csorda szélén ténfergők, akik csak nyavalyognak, és úgy tesznek, mintha már önálló útra tértek volna. Nekem már nem ilyennek tűnik ez az ember (persze édeskevés az infó). Ha jól látom, ő megy. Ha döcög is, de igyekszik eljutni egyről a kettőre. Ez nem mindig sikerül. Talán olyankor anyázik egy sort, de aztán eszmél, és megvan a képessége, hogy gyorsan lakatot tegyen a szájára.

Nyilván az zavarja leginkább, ami ellen nem tud tenni (ki ne lenne ezzel így?). Ezt megtanulhatja tudat alatt kizárni. A befelé fordulás nem mindig egyenlő a besavanyodással, sőt.


"...és itt kanyarodnék vissza az állására, azt hiszem, a szakmai sikertelensége miatt van ez az egész. Ha azt csinálhatná, amit szeret és amihez ért (mert máshoz alig), akkor nem lenne ez az egész"

Hát, ha mindenki azt csinálná, amit szeret, a Föld egy egészen más hely volna. A közösségi oldalak is állandóan ontják a motiváló idézeteket, bakancslistákat. Beszélni mindenki tud arról, hogy "valósítsd meg az álmaidat". De hányaknak sikerül? Hány tesz érte akár csak egyetlen lépést? Lehet, hogy emberednek nem sikerült, de nem is úgy tűnik, mint aki ezek után benne maradt a sárban. Tesz a boldogulása érdekében.

Az integrálás nem azt jelenti, hogy a kör alakú elemet átnyomjuk a háromszögletű lyukon, hanem azt, hogy a lyukat kitágítjuk a kör alakú elemek számára is. Ha nem megy, a körök más megoldást fognak keresni. Vagy valahogy átnyomják magukat, de akkor többé nem körök - egy kis visszakanyarodás Orwellhez.

2017. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Konolyan ez egy edgy tinédzser felnőtt testben.
2017. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne akarj neki segíteni,nem fog sikerülni.
2017. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A #2-es válaszom mégis miért lett lepontozva?
2017. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem lett lepontozva, hiszen nem szoktam senki le- vagy felpontozni.
2017. jún. 13. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!