Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek nevezhető ez a viselkedé...

Minek nevezhető ez a viselkedésmód magamutogatásnak, önteltségnek?

Figyelt kérdés
Van egy anyám korabeli asszony ismerősöm,aki nagyon energikus és lendületes.Ami kicsit furcsa benne,hogy mindig valakivel konfliktusba keveredik.A kórházban az egyik doktornővel,a családjukban az egyik testvérével pereskedett,a saját nyaralójukban az egyik szomszéddal, a jótékonysági szervezetben is néhány taggal.Szinte mindenhol,minden területen mintha kifogna magának valakit akivel vitázhat.Sőt nem is vitának nevezhető,mert nagyon durván,mitöbb drasztikus módon letud támadni másokat.Anyagilag jól állnak,ezt is szereti hangoztatni,hogy ők mit értek el.Meg,hogy vannak családok akik nem egy Mercedes márkának számitanak,vagyis nem sokat érnek az ő szemében.Amugy az elesett embereket felszokta karolni, segit is nekik.Ti tartanátok vele a kapcsolatot? Nekem személyesen nem ártott,sőt inkább segitett.Időnként dolgoztam a gazdaságukban.Nagyon zavaró tud lenni ez a felsőbbrendűség,dicshimnusz a családjáról,az anyagi helyzetéről.

2017. ápr. 15. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon zavaró tud lenni ez a felsőbbrendűség,dicshimnusz a családjáról,az anyagi helyzetéről."

Szerintem itt a kulcs, a felkarolás mögött inkább az áll, hogy ezzel szerez magának olyanokat, akik hálásak neki, felnéznek rá. A nagy kegyesség mögött a "vegyétek tudomásul, hogy az én kegyemből jutottatok el idáig" felsőbbrendűségi érzés áll. Persze egy ilyen segítség is lehet valódi segítség. A bajban lévőnek nem árt felismernie, hogy a gödörből való kimászáshoz ad támogatást, ami hasznos (meg lehet köszönni, és tovább lehet menni); vagy a gödörbe dobják a kaját állapot áll fenn, ami viszont szó szerint hálára kötelez.

2017. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, kedeves válaszoló jól látod,nem tudtam magamnak ezt igy megfogalmazni,ahogy te irtad.A segitség nyújtásért nem vár semmit,teszi tovább a dolgát.Az viszont benne van a pakliban,hogy ezzel a saját egóját is növeli,hogy ő kinek-miben segitett és igy felsőbbrendűnek,többnek érzi magát másoknál.
2017. ápr. 15. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!