Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy valaki a...

Mitől függ, hogy valaki a meleget vagy a hideget bírja jobban?

Figyelt kérdés
Én például utálom a hideget és állandóan fázom. Ilyen időben is itthon 2 pulcsiban és harisnyában ülök, a utcára meg vékonyabb télikabátot hordok. Viszont a meleget imádom, 40 fokban szinte mindenki ájuldozok, én meg akkor érzem legjobban magam. A párom pont az ellentétem. Róla 20 fok felett folyik a víz. Miért lehet ez? Mitől függ hogy valaki mennyire fázós vagy hogy bírja a meleget?
2017. ápr. 17. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Súlytol is.

Pl aki edz v kövér,azok nem meleg pàrtiak, mert aki edz annak a verkeringese jobb rs az hőt termel, testuk is forrobb, a koverek meg be vannak dunsztolva a hájjal.Ill a korosabbak meg ájuldoznak melegben mert nem tudnak ugy hőt leadni de telen jobban be tudnak oltozni igy védekezni az ellen hogy hőt tartani sem képesek

2017. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Én azt vettem észre, hogy ahhoz van köze: ki, mikor született?

Anyám szinte sosem fázott, én hiába könyörögtem, hogy lefagyok, akkor is kinyitotta az ablakot - decemberi születésű volt.

Én szintén 30 fokban érzem jól magam nyáron - nyári születésű vagyok. Másik ismerősöm 18-20 fokot szereti - szeptemberi születésű.

Szóval jó eséllyel Te a nyári hónapokban születtél - párod meg a téliben - kitaláltam? :-)

2017. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-esnek:

Idős is vagyok "hájas" is vagyok - mégis szeretem a meleget és nem ájuldozok :D Na, ezzel mit kezdesz? :D (2-es vagyok)

2017. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Attol hogy te igy erzed az nem egyenlo az atlaggal.

Ugy birom az ilyet.

Valaki akár statisztikát is közöl erre jön egy aki azt hiszi felulirja a tobbmillo emberbol vont atlagot


Ezt mindig benézik

2017. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez kb olyan, mintha arra hogy pl ketszer annyi lány szuletik mint fiu, arra a válasza hogy de én is fiu vagyok he he.
2017. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezeket már én is hallottam, de nálunk egyik sztereotípia se vált be. :) Mindketten tavaszi születésűek vagyunk és vékonyak. Én rendszeresen járok edzeni, párom pedig úszni.
2017. ápr. 17. 19:18
 7/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Én is olyan vagyok, akiről 22 ok felett már szakad a víz... :D
2017. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Én pl. januárban születtem, annak is a közepén, szóval marhára rühellem a meleget. Max 22-25 °C az optimális nekem, 25 fok felett már minden bajom van.
2017. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Melegre már nem.emlékszem


De a hidegről biztosan tudom, egy dokfilmben volt, ahol ezt tesztelték


És kiderült, hogy nem a zsíros emberek bírják jobban, akikről azt gondolnánk, hogy rajtuk van a szigetelés, hanem az IZMOSAK! Ennek oka pedig, hogy az izmoknak nagyon jó a vérellátottsága, nehezebben hűlnek ki a végtagok stb...

Őőmm egy neandervölgyiről szóló dokfilm volt. Nagy izomzatuk miatt bírták jobban a jégkorszaki hideget a mai embernél.

2017. ápr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Genetika. Dobj ki egy oroszt Afrika közepén vagy dobj ki egy afrikait Szibériában. Egyik sem fogja bírni a másik időt az esetek 99%-ában.

Európán belül is vannak különböző népcsoportok, etnikumok, rokonságok, stb.

2021. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!