Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy vendéglátós bunkó...

Ha egy vendéglátós bunkó velem, akkor meddig mehetek el a visszaszólással?

Figyelt kérdés

Velem nagyon sokszor volt már bunkó fodrász, éttermi dolgozó, pénztáros, kocsmában/szórakozóhelyen dolgozó. Flegma, bunkó, beszólogató, én pedig nem szóltam vissza, pedig nagyon visszatudok, csak attól féltem, hogy akkor elcseszi direkt a hajamat, beletesz valami szart az ételembe, italomba, drágábban adja el, amit venni akarok, kiraknak a helyről, stb.


Hogy kezeljem ezeket a parasztokat? Ha lecseszem, hogy miért ilyen bunkó és hogy viselkedjen velem normálisan, akkor tehet velem valami rosszat?


2017. ápr. 25. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Figyi, ha mindenhol beszólnak...nem lehet hogy veled van a baj?
2017. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy mindenhol? :O


Nem hinném. Mondok inkább példákat:


Fodrász: BioHair-ben ugye van egy olyan opció, hogy ha otthon megmosod a hajad, akkor olcsóbban levágja a hajadat a fodrász. Nos a kedves kis fodrász, akihez kerültem, fel volt háborodva, hogy nem vizesen vágja a hajamat, mi az, hogy én száraz vágást kértem, és a kb 20 perc - fél óra alatt, amíg csinálta a hajamat, 5 percenként elmondta ugyanazt.


Kocsmában: Kértem normálisan egy italt, és nem vettem észre, hogy éppen másik vendéggel van elfoglalva, mivel az a másik vendég éppen nem beszélt, meg már kikérte. Erre kb rám üvölt az ember, hogy "nem látod hogy most mással foglalkozom? Várd már ki a sorodat!" ezt mondhatta volna szebben is, nem? :) Meg amikor kértem egy bizonyos piát, és nem azt mondta emberi módon, hogy az elfogyott, hanem hogy: "Honnan veszed hogy olyan van? Olvasd már el az itallapot"...


Mondok olyat is, ami nem velem történt, nehogy kedves első válaszolónk azt higgye, én vagyok a sátán és mindenki utál. Barátom kért valamit egy kajáldában, a pasas kérdezett tőle valamit, de a barátom nem hallotta. Erre a vendéglátós, akinek az a dolga, azért fizetik, hogy kedves legyen, nagy hangerővel mondja: "Süket vagy???"


Na, ezekre reagálhatok valahogy anélkül, hogy károm lenne belőle? Például gyomormosás vagy leborotvált haj.

2017. ápr. 25. 18:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pont mostanában akartam egy ilyen kérdést kiírni, nekem is van pár ilyen néha.


Pl. egy éttermben voltam régen, de meg is szűnt az étterem azóta (micsoda véletlen), na szóval rendeltem, de végig kussban ültem , azt fogja a pincér fickó azt leb@@ssza elém az ételt. Na pislogtam is. Aztán nem is mentem oda nagyon többet, csak az a baj hogy sok helyen ilyenek a pincérek.


Szerintem nem a kérdezővel van a baj, én már komolyan mondom étterembe nem is nagyon megyek, inkább Mcdonalds, ott nem is lehet ilyen probléma, ennyi.

2017. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy kávézóban, Starbucks, beállok a sorba, kussba vagyok végig. Erre jön a barista fickó, majd rám üvölt.


Akkor is csak néztem ennek mi baja van.

2017. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Furcsa, velem soha senki nem bunkó.
2017. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyesmi, bár az futárral.

MINDIG ugyan olyan céges kocsival hozzák ki az ételt. Egyik nap rendelek. Várom már mióta a kaját. Ugat a kutya, kinézek mit ugat. Egy kocsi állt a ház előtt az úton, mögötte megállt egyik szomszéd. És kiszálltak beszélgetni. Se csengő semmi nem volt. Ott beszélgettek. Na mondom, de jó, a parasztok megálltak itt, most hogy áll meg a futár. Szomszéd elment, pasi maradt. Mondom megkérdezem már mi van. Erre ő: HÁT NEGYED ÓRÁJA ITT ÁLLOK.!!! De olyan hangnemben, hogy nem tudtam megszólalni. Na azóta nem rendeltem onnan. Nem is fogok többet.

2017. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma,hogy sok vendéglátós és kereskedelmi dolgozó parasztnak fogalma sincs,hogy hol van a "helye". Az ilyeneket nyugodtan belehet égetni.
2017. ápr. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Fodrász: BioHair-ben ugye van egy olyan opció, hogy ha otthon megmosod a hajad, akkor olcsóbban levágja a hajadat a fodrász. Nos a kedves kis fodrász, akihez kerültem, fel volt háborodva, hogy nem vizesen vágja a hajamat, mi az, hogy én száraz vágást kértem, és a kb 20 perc - fél óra alatt, amíg csinálta a hajamat, 5 percenként elmondta ugyanazt. "


Figyelj! Ezért nem kell BioCarhoz menned, elég lenne a sima fodrász is (nem tudom mit nagyzolsz itt és az miért nem felel meg? Ugyanazt csinálja, ugyanolyan ollója van :DD Röhejes vagy ezzel kicsit.).


A "rendes" fodrász, nem ilyen divatmajom, mint te, ott az ember lánya/fia egy normálisabb fodrásznál simán kérheti a száraz hajvágást és nem fognak érte megjegyzést tenni, de még pofákat sem vágnak érte. Feleslegesnek érzem azt, amit egyesek jó dolgukban már tesznek!

2017. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8.: A rendes fodrász 5500 ft. A Biohair 2000-ből megvan. Szerinted miért megyek oda?

Te se tudsz jó dolgodban mit csinálni csak idegeneket ba sztatni, csak nem te is ilyesmi helyen dolgozol? Ahol kedvesnek kell lenni egész nap aztán feljársz gyakorira kiengedni a gőzt? Legalább a többiek a szemembe parasztkodnak, te nem mernél :)


Többieknek köszi! :)

2017. ápr. 26. 10:44
 10/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul a "rendes fodrász" 5500-at elkér azért is, ha csak 1 centit levág a végéből, és ugyanúgy belepofázik a döntésembe, nem csak a BioHair (nemtom miért írtál CAR-t) dolgozói csinálják. Vagy szerinted megmondják nekik, hogy na ti beszólhattok, akik meg másik szalonban dolgoznak, őket megrázza az áram, ha nem kedvesek? XD ISTENEM...

K... sokat otthagyok a fodrásznál, mert hosszú és nagyon dús hajam van, és amikor mondom, hogy ritkítsa ki, akkor azt mondja, nem fogja, mert szerinte az úgy nem szép... (megjegyzem kb 1 hónapig tart, utána újra rettenetesen dús lesz, csak élvezném azt az 1 hónapot). BioHair-ben megcsinálják azt, amit kérek, nem másították még meg a kérésemet, csak volt egyszer egy ilyen nő, aki úgy kezelte a száraz hajamat, mintha megöltem volna a családját...

És ha most jönnél azzal a szar szöveggel, hogy akkor járjak olcsó fodrászhoz és viseljem el a beszólásokat: neki is kötelessége lenne kedvesnek lenni, főleg akkor, ha én nem vagyok bunkó.

És lehet, hogy neked tökéletes életed van és ezért nem fogod fel, amit mesélek (bár kétlem hogy az lenne), attól még ez jelen van és nem csak velem. Olvashatod a kommenteket is. Szóval szerintem ennyi örömöt hagyj meg az embereknek és legalább te ne legyél az ismeretlenekkel bunkó csak azért, mert nem értesz velük egyet. (Igen én is bunkó vagyok de te kezdted)

2017. ápr. 26. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!