Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért megy ritkasá...

Szerintetek miért megy ritkaságszámba, hogy az emberek tanácsot kérjenek a párjuktól?

Figyelt kérdés

Mert nálunk legalábbis természetes, hogy ha komolyabb döntés előtt állunk, megkérdezzük a másikat, szerinte mi lenne a helyes.

Merthogy ez egyrészt hasznos lehet, mert megerősíthet, megmutathatja, hogy hülyeséget készülünk tenni; megismerhetjük a párunk értékrendjét.

Én sem meg a párom sem fogadjuk meg mindig a másik tanácsát, de nem is kell, mert a saját felelősségünk, hiszen ezért vagyunk felnőtt emberek.

Meg azt is észrevettem, hogy nagyon gyakori, hogy nagyon szélsőségesek a kapcsolatok.

Mindent vagy a férfi vagy a nő akar irányítani. De ez sem helyes. A (hamarosan) feleségem számtalan dologhoz jobban ért, mint én, akkor mi az istenért irányítsam én és fordítva.

Furák ezek a dolgok, na. :D


2017. máj. 7. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy munkatársnőm, ő legtöbbször nekem mesélte el az otthoni problémáit és gondjait. Mikor rákérdeztem, ezt miért nem a pasijával beszéli meg, mindig az volt a válasz, hogy vele nem lehet mert nem érti meg. Tudnám, hogy akkor minek volt vele?????? Vagyis tudtam, csak nem értettem. :)
2017. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fura... :/

Bennem megbízik a párom, pedig én is pasi vagyok. És meg tudja velem beszélni, mert van érzelmi intelligenciám nekem is attól még, hogy lóg valamim.

Persze nyilván van, amit nem velem beszél meg, hanem a barátaival/barátnőivel, de nem az ellenőre vagyok, azt beszél meg azzal, akivel akar. :D

De nagyon sokat beszélgetünk.

2017. máj. 7. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod.

a párok többsége egyáltalán nem tud kommunikálni.

Aztán ezek osztogatnak meg olyan közhelyeket, hogy jaj ki érti a nőket, jaj a férfiakkal nem lehet beszélni érzelmekről, jaj minden férfi bunkó. Pedig csak normálisan, emberi módon kéne kommunikálni (jó nyilván vannak szélsőséges esetek).

A másik jelenség, amitől kiakadok. Pl. amikor ismerős nők kb. életképtelen gyerekként kezelik a párjukat, "a Ferire semmit nem lehet bízni, úgysem tudja elindítani a mosogatógépet/elcseszi a mosást, jaj hát férfi, rá nem bízhatom a bevásárlást". Aztán ugyanezek a nők papucsozták le a barátomat, amikor meghallották, hogy tud takarítani és összehajtogatja a ruháit (így tanulta otthon). "Húú hát ez nem furi neked, én szarul érezném magam, egy férfi legyen rendetlen...stb." De közben ment ugyanerről az oldalról a mártírkodás, hogy mennyi a házimunka meló után.

2017. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg is őrülnék, ha így kezelne. :DDD

Mikor egyik hétvégén kérdeztem, mi lesz az ebéd, ilyet szólt: "Egész héten szabin voltál, főzzél csak. De lehetőleg köténykében, mert cuki vagy benne." :DDDDD

És tök igaza volt. :D

Nem vagyok egy nagymester, de el tudom látni az otthoni feladatokat, és szeretem is kivenni belőle a részem, mert nem egy robot a párom, hogy mindent ő csináljon. :D

De azt a közös házimunkát nem akarjátok látni. xD

Üvölt a zene, ha összefutunk, táncolunk egyet, szóval vicces xD

Meg olyan süket az édesem, mint a tök, és vicces, mikor kérem, hogy hozzon valamit, mert közelebb van. :)

Szóval megéri jól kommunikálni, mert nagyon jó élményeket ad. Kell érte dolgozni, de akkor is sokkal jobb így. :)

2017. máj. 7. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én mindent megbeszélek a párommal, sőt, azt vettem észre, hogy ha mindent őszintén elmondok neki, ami bánt, vagy amit magam előtt is szégyellnék, akkor utána tök jól érzem magam, még akkor is, ha esetleg nem tud okosat mondani rá. Tök jó ez a dolog, hogy van, aki meghallgat, akinek számít, hogy mi bánt, és mi nem, és aki erre nem jön rá, az magára vessen.


Persze fordítva, én is mindig meghallgatom, és el is mondja. És ez a normális, szerintem egy kapcsolatban ez a normális.

2017. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!