Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szóbeli bántalmazással...

Milyen szóbeli bántalmazással kapcsolatos tapasztalataitok vannak? Mik bosszantanak a legjobban?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem az utóbbi időben elég gyakori. Vagy lehet régebben is volt, csak mostanában kezdenek bizonyos dolgok jobban zavarni.

Írok pár példát: Az egyik női családtagom mindig azt színleli, hogy bármit elmondhatok neki, de ha elmondom, hogy mennyire kihasználják emberek a jóindulatomat és a segítőkészségemet, akkor úgy reagál rá, hogy. "Te engeded, Te vagy a hülye, Te még nem tanultad meg..." stb.

Nem, ezzel nem értek egyet, nem érzem, hogy én lennék a buta, mert segíteni próbálok, főleg ha segítséget kérnek. Ha ezzel visszaélnek, akkor nehogy már nekem legyen bűntudatom.

A másik, szintén egy női rokontól: Bele tapos a lelkivilágomba, önértékelésembe, és azt vágja rá, hogy "neked nincs humorérzéked".

A harmadik, amikor kiállok egy elv mellett, és lehordanak érte, holott én mindig meghallgatom mások nézeteit és tiszteletben tartom.

Ezzel kapcsolatban linkelek egy cikket, ezekkel szinte naponta szembesülök.


[link]


Ti ezek közül melyikkel szembesültök? Hogy kezelitek?


2017. máj. 18. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:

90kg férfi kőműves vagyok... rövid távon bivalyerős vagyok, viszont lassú és lomha... mikor ezt szóváteszi valaki, na engem az bánt nagyon...

Mikor lustának állítanak be... pedig nem vagyok lusta... ha kell 150-200kg-okat mozgatok meg... pusztán nem futkározok, meg általában lassan jár a kezem.

2017. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudnék mesélni a hét év mostohaanyuval közösen leélt időszakról...


- mit csinálsz már megint?

- honnan veszed, hogy bajom van, oylan szarul nézek ki?!

- majd én megsinálom, te úgysem tudod (vasalás)

- ne nyúlj hozzá, mert elrontod (főzés, pedig 13 éves korom óta én főztem apa+rám)

- soha nem fogod vinni semmire, olyan buta vagy (ahhoz képest Svájcban dolgozom felszolgálóként, és a harmadik nyelvet kezdtem el tanulni)

- mit okoskodsz, nem értesz hozzá

- anyád miatt lettél ilyen (na, itt vágtam majdnem szájon, anya 13 éves koromban meghalt, és egyenes, rendes nő volt, a mostohám a lába nyomát sem nyalhatná meg, annyira nem egy szint)

stb. De ő apámmal is ilyen, vagdalkozik, megsértődik, nem lehet vele megbeszélni semmit, mert érvei nincsenek, csak sérteget és személyeskedik.


De a legdurvább, a kisfiának volt szülinapja, és ő házikészítésű tortát kért.

A mostohám megcsinálta, majd ebéd után lebxta a gyereke elé: "Úgy edd, hogy emiatt gürcöltem egész délelőtt a konyhában".

2017. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon fájdalmas dolgok. Nem értem miért jó ez nekik. Mi fordul meg az agyukban, hogy ezeket így a másik fejéhez vágják? Én is veszek észre hibát másokban, de eszembe nem jutna emlegetni.
2017. máj. 18. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én a szóbeli bántalmazás erdejében nőttem fel sajnos... voltam hájas disznótól kezdve (159 centihez 62 kiló... husis, de nem hájas) az, aki majd a híd alatt fog felnőni (amiért volt egy db 3-as fizika dolgozatom... nem híd alatt élek most 28 évesen, köszianyu). De voltam hálátlan féreg, visszapofázós cafka, önállótlan barom, antiszociális p..csa is. Vagy alaptanaul, vagy olyan dolgok miatt, amik a nevelésükből adódtak.
2017. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ironikus és cinikus beszólások,odacélozgatások bosszantanak a legjobban.Az ilyenektől undorodom.Továbbá a mesterkélt, negédes mosoly, mikor valaki valamit megdicsér de pont az ellenkezőjét gondolja.

A semmire se vagy képes,nem fog sikerülni, nem fogod megcsinálni,stb.szintén bosszantó otthonról,utána ha évek múlva te kritizálod őket hasonló módon valamiért az nem tetszik.

2017. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is bántottak, csak mert szőke vagyok. Pedig nem voltam rossz tanuló, középfokú nyelvvizsgám is van,a forgalmi vizsgám is elsőre sikerült,jó sofőr vagyok,napi szinten vezetek. Másokhoz képest már elég korán a saját lábamra álltam. A férjem is "szőkenőzéssel" nyomatékosítja a vitát,ha kifogyott az érvekből.
2017. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy rádiómüsör amit ma épp erről a témáról hallgattam:

[link]

2017. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úristen!:) Elolvastam a cikket, és tudatosult bennem néhány dolog, amit eddig csak sejtettem. Nekem kb még a szüleim az elsődleges kapcsolatom, nem váltam még le róluk, de már közeleg az ideje, és hát így ezek közül amiket a cikk említ, jó sok jellemző a velük való kapcsolatban.

Édesapámmal élek már 12 éves korom óta, és mindig brutálisan rossz volt köztünk a kommunikáció, annak ellenére is, hogy egy nagyon jó ember, rendkívül gondoskodó, még anyának is nagyon jó lenne, erős, vezér.főnök egyéniség. Viszont mindig éreztem bármit is mondtam neki el őszintén az érzelmekről, mintha nem is lenne jogom azt érezni, milyen kis apróság ez, milyen negatívan látom, miért nem vagyok optimistább, erősebb. Ha meg vele szemben fogalmazok meg kritikát (ami ritkán történt) akkor mindig azzal jön, hogy hogy jövök én ehhez, ő az apám, én még gyerek vagyok, ha ő ilyet mondott volna a szüleinek, akkor úgy szájon vágják, hogy blablabla. stb.

3. leértékelés

5. beszélgetés bojkottálása vagy elterelése

Nagyon tud fájni, és könnyen el tudja venni a kedvem az emberi kapcsolatok építésétől, kezdeményezésétől.

2017. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!