Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek, ha új emberekkel kell...

Félek, ha új emberekkel kell találkozni. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl visszahúzódós típus, akiket ismerek egy ideje, velük elvagyok, de ha tudom, hogy új emberekkel kell találkozni, félelem fog el, reszketek, izzadok, zavart leszek. Eddig nem igen foglalkoztatott, de mostanában, hivatalos dolgok intézésekor, illetve egy sikertelen forgalmi vizsga után (a vizsgabiztos megpillantásától teljesen leblokkoltam, holott közvetlen előtte az oktató szerint a legjobb órámat vezettem) kezdett nagyon zavarni. Ugyanígy vagyok, ha tudom, hogy állnak a hátam mögött, vagy ha figyelik, hogy mit csinálok, attól teljesen pánikba esek. Nagyon szeretnék ezen változtatni, mert hosszú távon ez nem lesz jó.

Van valaki közületek hasonló helyzetben? Mit lehetne tenni ez ellen?


2017. jún. 1. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok tanácsolni, hogy gondolj arra - az új embereket nem feltétlenül látod újra. Lehet, hogy soha többet nem is találkozol velük, úgyhogy gondoljanak akármit, akár be is éghetsz :) Engem ez komolyan megnyugtatott régebben, mindig elmantráztam ezt magamban, hogy nem érdekel mit gondolnak rólam. De legjobban az segített, hogy amikor munkába álltam, muszáj volt emberekkel érintkeznem, és szinte mindennap újakkal, ettől pedig elmúlt teljesen.
2017. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én leginkább azt mondanám nem az új emberektől félsz, hanem attól, hogy mit fognak rólad gondolni. Ezt magadban kell legyőznod, de gondolj arra mennyire szoktál figyelni más emberek legapróbb mozzanataira. Körülbelül semmenyire, és ha még el is rontasz valami, csak te fogsz 1 óra után emlékezni rá, nem érdemes kis dolgokon rágódni. Mindenesetre ha nem is ez a problémád, elsődlegeses azt tudom ajánlani, hogy tudd meg pontosan miért félsz. Sokkal könnyebb megoldani a problémákat, ha tudod mi maga a probléma forrása.
2017. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!