Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha "éjszakai...

Mit tegyek, ha "éjszakai bagoly" vagyok? Minden reggel kínszenvedés felkelni, esténként nem tudok elaludni!?

Figyelt kérdés
Iskolaidőben 5-kor keltem, minden nap szenvedés volt, esténként, hogy emberi mennyiséget tudjak aludni, már 8-9 körül elmentem lefeküdni, de sokszor csak éjfél után sikerült elaludnom, az a pár óra meg amit sikerült aludnom, nagyon nem volt elég. Mikor meg jön a nyári szünet (mint ugye most is), pár nap alatt átállok arra, hogy hajnali 2-3 (majd ahogy telik az idő, még később) alszom el, és délig fel sem kelek :-/ Nekem már sokszor a 9-10 órás kelés is korainak számít, nemhogy az 5-6 órás... általában este 11-hajnali 1 között szoktak jó ötleteim lenni, akkor szoktam írni, akkor beszélgetek szívesen, vagy ilyesmi (mondjuk azért annyira nem szoktam friss lenni, hogy pl sportolni neki tudnék állni). Inkább úgy mondanám, hogy agyban akkor élénkülök meg. Jár az agyam, és emiatt sokszor nem tudok aludni. Hogy lehet valahogy átállni, hogy könnyebben keljek reggel? Nem lehet ezt egész életben csinálni, hiszen nemsokára nyári szünetem se lesz, nyáron is dolgozni kell... akik hozzám hasonlóak, ti hogy csináljátok?
2017. júl. 5. 14:08
 1/8 A kérdező kommentje:

* ja és ezzel szemben reggel meg le vagyok lassulva, tompa az agyam...

étkezésben ugyanez, reggel nem tudok enni, este meg egy csomót (ami meg nem egészséges)

2017. júl. 5. 14:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Valahogy próbáld meg az ellenkezőjére szoktatni magad. 7-8 között felkelni, és 9-10 között elaludni. Szerintem ha többet mozognál napközben, jobb étvágyad lenne meg az agyad is jobban fogna. Attól csak egyre rosszabb lesz, ha túlságosan sokat alszol.
2017. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl este olvass, de ne gépen vagy telón, mert a fényeik stimulálják az agyat. Könyvet olvass. Vagy azt mondod szeretsz írni, akkor ezt tedd füzetbe vagy papírra. Én ezek után általában elég gyorsan el tudok aludni, a gépezés az engem is nagyon sokáig ébren tart s utána is csak forgolódok...
2017. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia én kb. 4 kor fekszem le és délbe kelek. Főként azért mert este senki nem zavar.

Ha korán akarok felkelni vagy késöbb lefeküdni akkor elöző nap ugyan ugy 4kor fekszem de 8 kor kelek és így este korán le tudok feküdni.


Suli időben 3-4 órát alszom de az is bőven elég nekem

2017. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
amit az előzőek írtak +este altató, reggel kávé
2017. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kávé kb mint az energia ital nem jó :/

Nekem is ez a bajom amugy:(

2017. aug. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én inkább kerestem egy olyan munkát, ahol elég tizenegyre beslattyognom, nem fogom egész életemben szívatni magam.
2018. márc. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Este kb mindenki csenve van alszik nem hallok semmit.ami elterelne gondolataim. Nappal hat vékonyak a falak és vagy anyák.v apám.hazajon tévézik hallom akkor is este full csend.idegesit vékonyak a falak. És nappal is full csendet akarok. De sose lesz úgy mint este. Mindig v szól a tv vagy wc leengedés víz engedés járkálás v egymással -beszélgetnek v csörömpölés porszívózás. Éjszaka tényleg aktív us vagyok és tudok koncentealni
2019. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!