Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember azért nem boldog...

Ha az ember azért nem boldog mert nem érez azonosságot a saját életével, akkor annak mi a megoldása?

Figyelt kérdés
Ha elérné azt az életet, amit élni szeretne, akkor ez megszűnne és boldog lenne? Vagy ez az elképzelt élet csak a boldogság illúzióját kelti benne és ugyan úgy boldogtalan lenne akkor is?
2017. júl. 15. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is annak az embernek túl sok ideje van gondolkodni. Le kéne kösse magát, és nem gondolkodna a problémáin. Máris boldogabb lenne valamivel. Olyasvalamit kell találni, amit szeret és élvez. Akkor még a sikerélmény is intenzívebb. A legjobb, ha olyan életet él, amivel "azonosulni tud". Jelentsen ez bármit is...

Nekem munkahelyváltás és életmódváltás jött be, teljesen eltérő irányba fordultam, és tetszik. Na nem vagyok mindig, minden pillanatban maradéktalanul boldog, de jelentősen több időt vagyok az, mint ez előtt...

2017. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kérdésedre a válasz: alakíts ki ún. önazonos életet, mindenképp jobba jársz.


A második kérdésedre a válasz: próbáld ki. Erre a kérdésre intellektuális válasz. Csak tapasztalati.


Harmadik kérdésedre: próbáld ki. Nincs mit veszítened, csak az illúzióidat.

2017. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves második!


Bár csak ezt tehetném. Természetesen kipróbálnám ha lenne rá lehetőség, de ez nem ilyen egyszerű. Talán az egész életem sem lenne elég hogy megvalósítsam ezt az emlegetett életet. Mert vannak olyan akadályozó tényezők amiken jelenleg nem tudom hogy lehet túllépni. Talán nem is fogom tudni soha életemben. Borzasztó ijesztő ennek az árnyékában élni.

2017. júl. 16. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!