Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az rasszistává tesz, ha rossz...

Az rasszistává tesz, ha rossz szemmel nézem magam körül a nem fehér embereket? Hisz erről nem tehetek, nem tudok mosolyogni, ha nem tetszik.

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 15:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10: Mert az nem butaság és korlátoltság, hogy egyetlen egy kérdés miatt elítéled rögtön a kérdezőt? :)


Szerintem pont abból látszik, hogy a kérdező nem egy gonosz rasszista állat, hogy elgondolkodik az ilyen dolgokon.

2017. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
10-es, sajnálom, ha neked nem sikerült megérteni, amit írtam. Persze tudom, hogy egy-egy hosszabb, gondolatilag összetettebb hozzászólás mindig kifog valakin. Azoknak, akik csak tőmondatokban tudnak kommunikálni és primitív kis sémákban gondolkodni, bizonyára nehéz érzelmileg feldolgozni, hogy az élet nem olyan egyszerű, mint ahogy ők elképzelik.
2017. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Attól kérdem, aki ilyen bőszen rasszistázik.

Mit vársz, milyen hatása lesz?

Miért csinálod?

Ha a toleráns oldalt képviseled, nem pont neked kellene minden véleményt tolerálni?

2017. júl. 22. 16:53
 14/21 anonim ***** válasza:
26%

"Mert az nem butaság és korlátoltság, hogy egyetlen egy kérdés miatt elítéled rögtön a kérdezőt?"


Ha egyszer egyetlen kérdésben benne van a lelke mélyén gyökerező gyűlölet, akkor nem korlátoltság.



András!


Ha már valaki "rossz szemmel nézi maga körül a nem fehér embereket", ott elvannak vetve a rasszizmus magjai.

Meg kell ismerni a világot, sokat kell utazni, megismerni más népek kultúráját, és megváltozik a kérdező hozzáállása.


Én is voltam rasszista, tudom, hogy milyen az.

14 éves koromig nem volt kapcsolatom semmilyen etnikummal, mert a lakhelyemen nem éltek, utána középiskolába már egy városba jártam, kollégista voltam, és egy kimenő alkalmával kiraboltak. Utána már utáltam a romákat. 18-20 évesen is sok összetűzésem volt velük különböző szórakozóhelyeken, utcán, plusz voltak skinhead munkatársaim, az még rátett erre egy lapáttal. Utána már alapból nem szerettem őket, kerültem velük minden kapcsolatot, és anélkül, hogy közelebbről egyet is ismertem volna, gyűlöltem őket.

Aztán egyszer egy éjszaka mentem a szállásra, utolért egy fehér bőrű srác, szóba elegyedtünk, és mondta, hogy tud egy házibulit, menjek el vele. Én teljesen gyanútlanul elmentem, és egy olyan házba vitt, ami tele volt romákkal, kicsikkel, felnőttekkel, nőkkel, férfiakkal,kb. 15-en voltak, zenéltek, énekeltek, ettek, ittak, táncoltak. Gondolhatod, hogy az én rasszista gondolkodásommal az adrenalinom az egekbe szökött, és elképzeltem, ahogy meglincselnek, kibeleznek 2 perc alatt. De nem így lett!

Úgy fogadtak, mintha ezer éve ismernének. Leültettek, ételt és egy pohár bort tettek elém. Én ettem, iszogattam a bort, és eredeti cigány nyelvű dalokat hallgattam, közben beszélgettünk.

Elmondhatom, hogy akkor sok minden megváltozott bennem. Elgondolkoztam azon, hogy miért is gyűlöltem én őket.

Pár évvel később a munkám során is sokszor voltam cigány telepeken itthon és külföldön is, de már nem úgy tekintek rájuk, mint 15-20 évvel ezelőtt.

Amúgy vannak török és venezuelai barátaim is. Én kimondottan szeretem más népek kultúráját és ételeit megismerni, még ha nem is fehér.



A másik, hogy sajnálatos módon a kormány olyan gyűlöletkampányt folytat a migránsokkal kapcsolatban, hogy már azok is gyűlölik a más etnikumhoz tartozókat, akik soha nem láttak még egyet sem.

Pl. Szeged egy egyetemváros, ahol nagyon sok színes bőrű tanul, sok fekete és arab, ezért az embereknek már természetes jelenség, és nem is néznek rájuk rossz szemmel. Jellemzően a magyarok lakta 1000-2000 lakosú településeken, ahol soha nem járt egyetlen színes bőrű sem, ott "migráncsoznak" a 70 éves mamik.



Kérdező!


Mitől mit várok?

Én is csak a véleményemet fejtettem ki, de attól tolerálom a tiédet is. Magányügyed, hogy mi jár a fejedben olyankor, amikor rossz szemmel nézel nem fehér embertársaidra.

Azért érdekelne, hogy miért jutottál el idáig. Van rá valami különösebb okod? Vagy a fehérséged által felsőbbrendűnek érzed magad?

2017. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Somogyban lakom, elég sok cigány van körülöttem. Sosem kerültem velük szorosabb kapcsolatba.

De én nem is róluk beszéltem, hanem általánosságban.

Hogy többnek hiszem-e magam? Nem gondolom. Mi értelme lenne lenézni más bőrszínű embereket? Ennyiből lenézhetném azt is, aki lebarnult a napon, a te logikád szerinted.

Arra gondolok, hogy az átlagnál jobban húzhatok a saját népcsoportom fele, valamiféle ragaszkodás, tartozás.

2017. júl. 22. 19:15
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

Mégis különbséget teszel a "nem fehér emberek" és a fehér emberek közt.

És jellemzően hol szokott ez az érzés a hatalmába keríteni? A lakhelyeden?

Így nyáron honnan tudod, hogy valaki csak lebarnult, vagy barna bőrű?

Hallottunk már olyat, hogy "az ember színe fehér". Szerintem sejted, hogy kik hangoztatják ezt. Van olyan ismerősöm, aki nem mer a napra menni, nehogy legyen egy kis színe. Még saját magát is kevesebbnek tartaná, ha picit lebarnulna.

2017. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nagyon nehezedre esik elfogadni, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, ahogy te jelenleg.

Persze, hogy különbséget teszek, erről szól a kérdésem is. Muszáj nekem mindenkire mosolyognom, aki valamiért (bőrszín, viselkedés, stb) nem tetszik? András hozzászólása képvisel értéket, miközben te csak rasszistázol. Eldöntöttem, hogy melyiket veszem számításba. Részemről ennyi innentől, ha nem haragszol.

2017. júl. 22. 20:36
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

És arról is szól, hogy rasszistává tesz-e...

Te kérdezted, én válaszoltam. :)

És ha a bőrszíntől teszed függővé, hogy milyen szemmel nézel valakire, akkor már meg is van a válasz. És ezen még András se tud szépíteni.

2017. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hogy rasszistává tesz e azt nem tudom, de azt igen, hogy az egyik legnagyobb butaság valakit olyan tulajdonság miatt elítélni, megítélni, amiről nem tehet. Vörös hajú, fehér bőrű fiúként a legtöbb bántást szinte csak fehérektől kaptam, a legjobb barátom egy cigánygyerek volt, tiszta szívű gyerek volt nagyon, sajnos kibukott az osztályból, így nem tudom, hogy mi lett vele. Ez az egész rassziszmus szerintem alapvetően arról szól, hogy valaki átlagos, vagy nem tud kiemelkedni valamiben a közegéből, ezért egy olyan tulajdonságba kapaszkodik, ami úgymond "felsőbbrendűvé" teszi egy barna bőrű emberhez képest. Egy embert csak a tettei alapján szabadna megítélni, soha nem a külső alapján.
2017. júl. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Sunshinedoll ***** válasza:

Annak hát. Nem csak az a rasszista, aki nyíltan gyalázkodik, hanem az ilyen mikroagresszív megnyilvánulások is rasszistának minősülnek.


Dehogynem tehetsz róla. Minden fehér ember rasszistának lett felnevelve, erről valóban nem tehetsz, de személyes felelősséged, hogy levetkőzd magadról ezt, és megtanulj nem rasszistának lenni.

2017. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!