Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért vonzódnak a...

A nők miért vonzódnak a vámpírokhoz?

Figyelt kérdés
Ez az Alkonyt -láz is inkább lányokra,nőkre volt jellemző,de sógornőm, 37 éves,komoly doktornő is Underworldot nézett és hallottam, hogy a barátnőjevel is arról beszélgetett.Miért érdeklik a nőket ennyire a vámpíros dolgok?

2017. júl. 23. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed ezek a filmek romantikusak, az Undorworld pluszba még akciódús is. Mondjuk a The Originals és a Vámpírnaplók már túl mutat a romantikán és inkább már-már misztikusak és véresek.

Elérhetetlenek, örök élet, örök szerelem.

Az Interjú a vámpírral azért teljesen más kategória.


Régen is voltak vámpíros filmek, úgyhogy ez nem újdonság. :)

2017. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A nők alapvetően szeretik a romantikus körítésű sztorikat. Plusz vannak, akik a misztikus dolgokat is. A kettő ötvözete tuti siker azok körében, akiket ez érdekel. Nem olvastam az Alkonyat könyveket, a filmeket láttam, de nem ájultam el tőlük, egy ismerősöm, aki a könyveket is olvasta, azt mondta, hogy a könyvek sokkal jobbak, mint a filmek.
2017. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért én a kérdést túlzásnak érzem. Néhány tinilány, meg elvétve pár felnőtt nő vonzódik esetleg a vámpírokhoz, de a "nők" - így általánosságban véve - azért nem...


Amúgy pl. az Alkonyat olyan volt, hogy egy romantikus regény (amit alapból inkább lányok vesznek meg), amiben a PASI főszereplő volt a vámpír, aki nem mellékesen mind külső, mind belső tulajdonságait illetően vonzónak volt beállítva. Ezért sok lány "beleszeretett".

2017. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Underworld - filmeket én is szeretem, mondjuk nem kifejezetten a vámpírok miatt, hanem az érdekes, jól felépitett cselekmény, az egyedi atmoszféra, az erős karakterek stb. miatt,és az akciójelenetei is nagyon jók szokatak lenni, egyébként is szeretem az akció-horror műfaját. Szerintem a sógornődet is ezek közül valamelyik fogta meg a filmben, vagy az, Underworld világában érdekesebben,egyedibben van kidolgozva a vámpírtársadalom mint más filmekben,így azokat os érdekelheti, akik amúgy nem rajonganak a vámpírokért.



Úgy általában a vámpír-láz,Alkonyat,Vámpírnaplók sikerének okat leírták előttem, halhatatlanság,szerelem,romantika,gáláns, szuperképessegekkel rendelkező vámpírfú,aki védelmezi a gyenge emberlányt stb. Ezek meg azoknak vonzóak akik az ilyen típusú romantikus,lovagias történeteket szeretik, szerintem itt is másodlagos a vámpír, lehetne mondjuk elf vagy varázsló is a főszereplő, a szerelmi történet a lényeg.

39/N

2017. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%
Jacob sokkal szexibb... Nem mellesleg ö él is...
2017. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak, főleg a 4-esé.
2017. júl. 23. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként egy rendkívül érdekes téma.

Egyrészt a vámpírok foga fallikus szimbólum, maga a harapás pedig a behatolásnak felel meg. Ez igencsak erős szexuális töltetet ad a dolognak.

Másrészt a vámpírok ragadozók, vadászok. Nagyon értenek ahhoz, hogy becserkésszék áldozatukat.

De tény és való, hogy a felső rétegből származó, sármos és ellenállhatatlan vámpír, aki a vonzerejével és karizmatikus személyiségével cserkészi be áldozatát tulajdonképpen a byroni mintából eredeztethető.


„Polidori Lord Ruthvenje nemesember, aki az estélyek és bálok előszeretettel meghívott vendégei közé tartozik. Arca „gyönyörű”,[6] modora „elbűvölő”,[7] a nők vonzónak találják, s szinte vetélkedni kezdenek érte.”


Már 1819-ben így jelent meg az újkori vámpírok első példánya. Szóval ez a romantika korában, Byronról mintázott vámpírfigura tehet róla, hogy a szexualitás végérvényesen összefonódott ezekkel a lényekkel. Ezt az oldalukat pedig a vásznon és a regényekben csak jobban kidomborították.

Azóta véleményem szerint csak idomult a megjelenés az aktuális ideálhoz, vagy épp az adott korosztályhoz:)


Nyilván így könnyen kialakulhat egyfajta szimpátia a vámpírokkal, ami miatt olyan filmeket is szeretni fognak ahol annyira nincs jelen a szexualitás és a romantika, csak szimplán a vérszívók a főszereplők (Underworld).

2017. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Penge filmeket nem nézte?:D Ott sok romantika nincs :D
2017. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

Vonzó egy álom, mint a valóság.

Pedig sok vámpir pocakos, és sörhasú.

2017. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
100%
Mert kezdettől fogva vonzónak ábrázolják őket, ami egyébként teljesen logikus. Ha a vámpírok léteznének, az evolúció is azt diktálná, hogy vonzóak legyenek, mivel a táplálék megszerzéséhez közel kell kerülniük emberekhez, bizalmat kell ébreszteniük. Az ember pedig ösztönösen vonzódik a széphez, emiatt a szebb vámpírok túlélése evolúciósan biztosabb, mint a kevésbé szépeké, akik így nem jutnak kajához és éhen pusztulnak. :)
2017. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!