Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért legyek jó másokkal?

Miért legyek jó másokkal?

Figyelt kérdés

Azt mondják visszakapod az élettől a jóságot. Ja soha semmit.

Nem azért vagyok jó mert ezt várom vissza hanem szívből jön de hiába teljesen magányos vagyok és értrtlenül állok az élet előtt,hogy miért kapom ezt.

Barátnőim nincsenek mind kihasznált és többször hátbaszúrtak ezzel szemben ők semmit nem tudnak rám mondani hogy bármilyen rosdzat is tettem volna ellenük.

Párom szintén mindent vettem neki úgy tartottam mintha ha kisgyerekem lenne és imádtam róla gondoskodni ajándékot venni neki segíteni támogatni ezzel szemben ő ha kellettem leakadztott a szögről és ennyi soha egy ajándék egy csoki vagy hogy elmenjünk strandra vagy akárhova legnagyobb fájdalmamba hagyott egyedül mindig. Anyámat is csak saját maga érdekli én vezetem a háztartást egy munkahelyünk van ott is neki segítek erre ha látja hogy sírok vagy szomorú vagyok(általába a párom miatt) ő hisztizik meg megsértődik hogy én milyen vagyok .

Mamámnak is állandóan lestem minden szavát de ő csak a két báttyámat isteníti és állandóan összeugraszt velük meg apuval is próbált azóta nem is beszélek a mamával. Az emberek meg ku rvának tartanak mert ha már az ember kicsit csinosabb az már csak az lehet és senki nem tudja hogy milyen is vagyok pedig semmi flanc nincsrajtam nem járok magassarkúba se pic sa szoknyába kizárólag térdig érőbe nincs rajtam smink se csak szempilla spirál de így is olyan a kisugárzásom vagy a fejem nem tudom de egyszerűen itt vagyok 22 évesen és nem értem az életem.

Tudom hosszú is lett meg összevissza van és hisztinek tűnik az egész csak jól esett leírni és reménykedni abban hogy kapok valami építő hozzászólást vagy hasonló tapasztalatot olyantól aki szintén szeret gondoskodni másokról és örömet szerezni nekik de cserébe meg csak rosszat kap az élet minden oldaláról.



2017. júl. 26. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is próbálok mindenkivel jó lenni, régebben nem voltam ilyen, próbálok változni már jó ideje, és szerintem változtam is, rengeteg olyat megteszek másokért amiket eddig nem, és próbálok a kedvükben járni, és kedves lenni velük, és nem azért, mert brmilyen szándékom lenne ezzel, talán az, hogy a környezetem is legyen velem valamivel jobb. De ha 20 alkalomból 1x nem ilyen vagyok, akkor mindenkitől ezt hallom vissza és ezt hangoztatják , hogy milyen bunkó önző éretlen vagyok, és ezeket az alkalmakat sokáig hangoztatják, és a maradék 19 alkalom annyira természetes nekik, mintha meg se történt volna amikor ezeket visszahallom. Én se értem, hogy mit kéne tennem, nem akarok negatív irányba változni, de így sem jó. Nem biztos, hogy ez a válasz bármit is segített rajtad, de legalább én is leírhattam.
2017. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád. A legtöbb ember alapvetően egoista és közönyös. Nyilván ennek jelzésértéke van, hogy ilyen emberek között élsz. Hogy ez micsoda? El kell menned onnan, lehetőleg egy vadidegen környezetbe, ahol új emberekkel tudod körbevenni magadat. Ebben a rossz világban, de leginkább a mikrokörnyezetunkben nem igazán tudják értékelni, ha valaki önzetlen, jószívű.
2017. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek valamit?

Mennyire szereted önmagad?

2017. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mennyire szeretem önmagam? Pont annyira hogy amikor megyek át a vasúti átjárón aban reménykedek hogy rossz a sorompó és jön a vonat.

De ugyanakkor mindig van erőm szépen felöltözni gondolva a legapróbb kiegészítőre. Semmit nem látnak az emberek rajtam belül pedig rohadok és üres vagyok.

Amugy köszi nektek.

2017. júl. 26. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az az alaptermészetem, hogy jó vagyok másokhoz, de azt én is meg tudom erősíteni, hogy nem igazán jutalmazódnak meg a jó tettek. Én sose a jutalom reményében segítek, hanem azért, mert a lelkiismeretem hajt, hogy így a helyes. Egyszer este, futás közben -11 fokos hidegben lehet, hogy a megfagyástól mentettem meg egy magán kívül, falnál bóbiskoló embert, mert a legközelebbi rendőrjárőröknek szóltam, hogy gyűjtsék be. Idén március elején egy részeg hajléktalant gyűjtöttem be szintén futás közben, össze vissza bukdácsolt szegény, és ki akart ülni az útra a pár fokos időben, őt bevittem a sürgősségire, mert senki le se sz..ta. Ezt követően nem sokkal egy folyamatban lévő csalássorozat áldozata lettem és a csalók miatt majdnem én lettem hajléktalan, jelzálog van a lakáson, ősszel utcára kerülehetk, ha nem találok megoldást. Szóval jótett helyébe jót ne várj, és igazság nem nagyon van. És ha ez így is van ugyanúgy segítenék továbbra is mindenkinek, aki segítségre szorul.


Akik tönretettek élnek, mint hal a vízben, közben a tőlem kicsalt pénzt elherdálták. Az igazság egy utópikus fogalom.

2017. júl. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem erről szól az életem :)


Például mindig poénkodok rajta (és élvezem), hogy a szüleim kib..nak velem, önállóságra nevelnek - csak kis dolgok, pl. anyum megkérdezi mit vegyen a boltból, és nekem egész mást hoz, amit nem szeretek, na ilyenkor röhögök, hogy "Jólvan, értem, oldjam meg." Vagy amikor felhívom apum, hogy lekéstem a buszt, és hideg van, értem tud-e jönni (mindig kocsiban van, 20 percébe kerülne). Erre vagy azt mondja, hogy "10 perc és ott vagyok" - és késik egy órát, ha egyáltalán jön... vagy "A feleségem nem örülne neki." - Akkor minek csaltad meg 17 éve? :)


Idegenekkel szemben aki kedves vagy aranyos, szoktam rajta segíteni (pl. fátvágok a szomszéd néninek), de a másik amolyan semleges szomszédot röhögve nézem ahogy elkapar a sárban, és tengelyig süllyed a kocsija - holott van csörlőm, semeddig sem tartana odaadnom.


Barátaim nincsenek (egy sem), és jelenleg barátnőm sincs - e téren ilyen szinten nálam magasan van a mérce, mert kölcsönösen elvárom, hogy bármire képesek legyünk egymásért, és ezt sokan nem értik.

27/F

2017. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megosztottátok velem. Ment az 1g zöld mindenkinek. 😊
2017. júl. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!